Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yeni Corolla

1. Yeni Corolla

Corollanın yeni modelini tanıttılar dün araç hibridmiş ve vergi indirimi varmış yakıt tüketimide daha karlı oluyormuş benzinli araçlara karşı filan bide kendi kendini şarj ediyormuş o nasıl oluyor anlayamadım güneş paneli filan mı var acaba kendi kendini şarj ediyorsa yakıta para ödemezsin?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,169
     Alıntı Originally Posted by gargara Yazıyı Oku
    Corollanın yeni modelini tanıttılar dün araç hibridmiş ve vergi indirimi varmış yakıt tüketimide daha karlı oluyormuş benzinli araçlara karşı filan bide kendi kendini şarj ediyormuş o nasıl oluyor anlayamadım güneş paneli filan mı var acaba kendi kendini şarj ediyorsa yakıta para ödemezsin?
    Hibrit araçlar fren yaptığımızda fren enerjisiyle bataryayı şarj edebiliyor.
    Aynı özellik Türkiyedeki diğer hibrit araçlarda da var.
    Hibritler:
    C-hr dahil Toyota modelleri
    Hyundai Ionic
    Kia Niro

Bu arabalar başarılı.
    Hatta bana göre Türkiye için aracın boyutu, baş diz mesafesi, bagaj hacmi ve Suv tarzı yüksek yapısı nedeniyle Kia Niro en balarılısı.

Sadece fren yaptığı zaman değil ihtiyaç halinde aküyü şarj eder gibi motor gücü ile de şarj ediyor.
    Zaten dikkat ederseniz elektrikli demiyor hibrit diyor.
    Belli hıza kadar elektrik motoru sonrasında benzin motoru devreye giriyor.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,169
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Sadece fren yaptığı zaman değil ihtiyaç halinde aküyü şarj eder gibi motor gücü ile de şarj ediyor.
    Zaten dikkat ederseniz elektrikli demiyor hibrit diyor.
    Belli hıza kadar elektrik motoru sonrasında benzin motoru devreye giriyor.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kendi kendini şarj dediğiniz için öyle yazdım. Bi zahmet benzinli motordan şarj olacak yani.

Türkiyede plug in hybrid yani hem normal hibrit hem de prize takarak şarj olan henüz yok.

Ayrıca Toyota hibritte 1.8 lt ve büyük motor kullanıyor. Diğerleri 1,6 lt hibrit motor var.

5. Toyota Corolla Hybrid versiyonu; büyük bir filo şirketine tek seferde 1000 adet satıldı bu ay içerisinde duyduğum kadarıyla. bu şimdiye kadarki en büyük alım oldu ve tamamının hybrid olması sevindirici.

neden sevindirici;

hybrid araçlar şehiriçinde, dizellerden bile daha az yakıyorlar. 1500 kg' lık bir araçta bile 3 ila 4 lt. / 100 km. ortalama elde ediyorsunuz. istanbul gibi bir şehir içi trafiğinde aynı ağırlıkta bir dizel araç ortalama 6lt' den aşağı düşmüyor. benzinli araçlar ise 8 litre ve üzerinde yakıyor. genelde durum bu.

cebinize olduğu kadar doğa için de faydalı. hem co2 salınımı çok düşük hem de dizeller gibi çevre ve insanlar için çok zararlı kanserojen yan emisyonları da yok. (NOx emisyonları yok)

hybrid' ler, full elektrikli araçlardaki batarya teknolojisi iyice gelişene kadar önümüzdeki 5-10 sene boyunca bütün pazarlarda büyük başarı sağlayacak, ülkemizde de günden güne artıyorlar. açıkçası şarj süresi halen daha sadece elektrikli araçların önündeki en büyük problem. ancak hybridlerin böyle bir derdi yok. her yokuş aşağı inişte ve gaza basmadan giderken sürekli kendini şarj ediyor.

ayrıca hybrid araçlarda pil ömrü de aracın ömrü ile beraber sayılıyor. yani 10 sene civarında batarya değişimi yok. (beklenmiyor) bu yüzden hybrid araçları ülkemiz için çok uygun buluyorum.

şu an ülkemizde satılanlar;

Toyota:
    + C-HR , RAV4 , Corolla , Yaris , Auris , Prius

KIA:
    + Niro

Hyundai:
    + Ioniq

Mercedes:
    + GLC

Volvo:
    + XC90, XC60 , S90

Land Rover:
    Range Rover

Bmw:
    i8 , 740

Lexus:
    Ct200, Nx300

Jaguar:
    I-Pace

Renault:
    Zoe

Bu liste günden güne artacak. Avrupa ve Amerika' da çok daha hızlı bir şekilde hybrid ve elektrikli araçlar yaygınlaşıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Kendi kendini şarj dediğiniz için öyle yazdım. Bi zahmet benzinli motordan şarj olacak yani.

Türkiyede plug in hybrid yani hem normal hibrit hem de prize takarak şarj olan henüz yok.

Ayrıca Toyota hibritte 1.8 lt ve büyük motor kullanıyor. Diğerleri 1,6 lt hibrit motor var.
    önümüzdeki seneden itibaren hyundai-kia ' nın plug-in hybrid' leri getireceğini duydum. ayrıca toyota ve yavaş yavaş diğerleri de getirecektir diye düşünüyorum. toyota şimdiden dizel araç satmayı bıraktı, sadece hybrid ve benzinli modelleri satıyor.

Sirketler icin olabilir belki, fakat dizeller gibi cok km. yapmayan birisinin, vergiden dolayi hic avantajli degil.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. corolla biraz corona ismine benziyor corolla ısmını değiştirebilirler
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •