Sayfa 3/778 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6219 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Ben her yeni gelene hoş geldin demişimdir hepsi de doğal olarak burası dip diye aldım der zaten buna inanmasa almaz. Bende inşallah demişimdir çünkü bilirim ki dip değildir moralini bozmak istemem. Ben 2.80 den beri aldığım her kademeye dip diye aldım en son 3 gün once işte burası dip diye 44 ten girdim bak bugün 38 39 dan alırdık bekleseydik

2. ekgyo hissesini alacak olan kendini müteahhit gibi düşünerek alsin. Nasıl piyasada para hareket etmiyor paralar bankalarda çakılı durup piyasa ev satamayan müteahhit dolu ise hisseyi alanda bekleyecegini bilsin.
    Arşivdeki ekgyo forumunda yazdığım gibi. Amerikan ekonomisi güçlü deniyor ama güçlü degil, çünkü ons altın 1300 $ dan aşağı inmiyor. Doktor bakır fiyatı düşmüş çünkü en büyük bakır tüketicisi çin de üretim aksamis. Baltic dry endeksi çakılmış, vix endeksi zigzaglar çiziyor. Avrupa Asya Amerika da işler karışık. Amerika'da halkın para harcaması azalmış. Herkes nakit biriktiriyor. Dünyada borç miktarı tavan yapmış, ABD borcu rekor kırmış. Devlet ve bankalar, millet bankalardan parasını cekmesin diye yüksek faiz ödemek zorunda kalmış.
    Arkadaşlar gerçekler bu. ABD borsaları da bu yüzden cosamiyor. Biz nasıl cosalim, ekgyo nasıl kopsun.
    Yabancı yatırımcı sözü: "Boğalar para kazanır, ayılar para kazanır, domuzlar katledilir"

3. arkadaşlar borsada kural beklentiler alınır gerçekleşmeler satılır bu hisse epey bir zamandır olumsuzlukları sattı şimdi gelecek beklentileri satın almaya başlayacak JP Morgan haziran ile aralık ayları arasında 650 baz puan faiz indirimi bekliyor dişarıda herhangi bir sorun çikmassa olumsuzlukların büyük kısmı satıldı artık hissenin geleceğine bakmak lazım kendi görüşümdür yatırım tasfiyesi deildir

4.  Alıntı Originally Posted by barbaros Yazıyı Oku
    arkadaşlar borsada kural beklentiler alınır gerçekleşmeler satılır bu hisse epey bir zamandır olumsuzlukları sattı şimdi gelecek beklentileri satın almaya başlayacak JP Morgan haziran ile aralık ayları arasında 650 baz puan faiz indirimi bekliyor dişarıda herhangi bir sorun çikmassa olumsuzlukların büyük kısmı satıldı artık hissenin geleceğine bakmak lazım kendi görüşümdür yatırım tasfiyesi deildir
    Ne gibi bir olumlu gelişme bekliyorsunuz?
    Artık popülist politika aracı olarak kullanılmayacak mı? Sosyal fonlanma yapılmayacak mı ? Devlet bankaları zarar yazıyor, bu değişecek mi ? Bu hissedeki KY nın hakkını kim düşünüyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. 3 üzerinden 1.4 seviyelerinin altına kadar fiyat düşürerek bizim gibi ky nin emeğini zamanını sağlığını gaspeden doymak bilmeyen hain,kahpe,foseptik mideli, bu dramanın keyfini çıkaran birileri var,onların,beraber hareket ettikleri tayfanın ve en sevdiklerinin,böğüre böğüre kan kusarak bu bedeli ödemelerini dilerim...

6. iyi tarafından bakın.hissenin fiyatı güzel ve her geçen gün daha da güzelleştiriyorlar.buradan satan kimler ise alanlar ucuzdan vermedikleri sürece kar edeceklerini sanmam.en kötü dönemlerde bile 3 senelik karı sermayesi kadar devlet şimdilik işine geldiği için bu hisse üzerinden bize kabus yaşatıyor ama gün gelir destek te olur.3 5 yıllıkta daire alacağıma buralardan bunu alırım hatta daire satıp yine alırım ben.benim kararım karım zararım.kimse her gün düşürerek beni korkutamaz.ama kısa vade ihtiyacı olan için sıkıntı.onlara da sabır dilerim.iyi kötü bizim millet evi sever.büyütür yenisini alır.değiştirir.evlenen yeni eve çıkar.yıllık 1 milyona yakın talep en kötü 500 750 arasına düşer.burdan da artık düşmesini beklemiyorum.açıkçası daha önce de yazdım.1,20 lere gelirse ev satıp alacağım diye.bakalım zaman ne gösterecek.ilk sayfalara bu notu düşelim.ytd.

7. bir evin yıllık getirisi 20 yılda aşağı yukarı amorti ediyordu demekki yüzde 5.bunun 5 yıllık ortalaması da o kadar eder.hisse fiyatı 5 yıl içinde ne kadar düşer yükselir ev fiyatı ne kadar düşer yükselir orası da pozitiif.bana göre her yönden bir ev almaktansa bu hisseyi almak mantıklı.ytd.

8. bende artık 1,25 1,5 arası bu kadar sık yazmam.yön alsın bir daha bakalım.ytd.

Sayfa 3/778 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •