Sayfa 783/895 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 7159 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    3,791
     Alıntı Originally Posted by EKOSEL Yazıyı Oku
    39 milyon merill

16 milyon TEB'in muhtemel yabancı alımı ekosel üstad
    ''hikayenin sonunda herkes toprak sahibi olacaktır''

2. Borsayı geçtim hayatta kesin konuşmak fayda sağlamaz. Hisse dipte denebilir, devlet ortağı, yeri geliyor devletin başka bir kurumuna arsa satıyor bilançoyu kara geçiriyor, türkiye çevresinde iş yapıyor, faizler düşüyor dolar stabil denebilir. Abd fed faiz indiriyor. Sonrası belli olmasada Enflasyon verileri en azından 2-3 ay iyi geme ihtimali yüksek. Bir şekilde tam tersi durumlar yaşanırsa satıp kurtulmak şartı ile risk almaya değer, benim açımdan. Almayı düşünen iyice araştırması yapsın. Kendi risk alma sınırları içinde kararını versin. Ytd.

yine tam sınırda 32 yi kırsa güzel şeyler olacak gibi bakalım ytd..

4. valla hiçbirşey anlamadım

5.  Alıntı Originally Posted by ege941 Yazıyı Oku
    valla hiçbirşey anlamadım
    Makalelerin
    İlkinde; ABD nin İsrail ile birlikte İran a saldırarak armegedon savaşını başlatmak istediğini,
    İkincisinde; 11 Eylül saldırılarında yıkılan dünya ticaret orgutu binasının uçaklar yüzünden değil , kontrollü bir yıkım ile yapılabileceğini ve ABD halkının internet hariç kontrolünde tuttuğu medya organları ile (tv-gazete-dergi) kandirildigini,
    Üçüncüsünde; Fransa c.baskani Macron un ABD tarafından getirildiğini, Rusya nin Avrupa'ya politik olarak yakinlasmasinin engellenmesini ve aramco saldırısının ABD İsrail tarafından yapildigini, Hong Kong daki eylemlerin de ABD nin işi olduğu yazıyordu
    Özetle
    Yabancı yatırımcı sözü: "Boğalar para kazanır, ayılar para kazanır, domuzlar katledilir".
    Yerli yatırımcı sözü : "Hiç bir ağaç cennete kadar uzamaz". Küçük yatırımcı sözü: "Şemsiyeyi gördün mü?" : ))) İlk ikisinden biri ol ama üçüncü olma.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,791
    Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 107/2 maddesinde bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı sayılan fiiller "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi verilmesi, söylenti çıkarılması, haber verilmesi, yorum yapılması veya rapor hazırlanması ya da bunların yayılması" olarak sayılmıştır. Söz konusu suçun maddi unsurunun oluşabilmesi için bilgi, söylenti, haber, yorum veya raporun 'yalan, yanlış veya yanıltıcı' olması ve bu suretle menfaat sağlanması gerekmektedir.

Bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı fiilinde maddi unsur olarak aşağıdaki hususların mevcut olup olmadığı önem arz etmektedir.

Herhangi bir bilgi, söylenti, haber, yorum veya rapor mevcut olup olmadığı,
    Bilgi, söylenti, haber, yorum veya rapor yalan, yanlış veya yanıltıcı olup olmadığı,
    Fiili gerçekleştirenlerin menfaat sağlayıp sağlamadığı,
    Bilgi, söylenti, haber, yorum veya raporun sermaye piyasası araçlarının fiyatını, değerini veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkilemek amacını taşıyıp taşımadığı.
    Suçun maddi unsurunun oluşması için anılan hususların bir arada bulunması gerekmektedir. Diğer bir deyişle bu hususlardan birinin yokluğu maddi unsurun oluşmaması sonucunu doğurmaktadır.

Diğer taraftan, suçun manevi unsuru, fiilin sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla bilerek ve istenerek gerçekleştirilmesidir.

Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Latifim 1 numarasın yine !
    Geçen hafta 1 numaraydı bu hafta küfürler aradan sadece ve sadece 1 hafta geçmiş

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,791
     Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    ben imama sordum ve sirket e de sordum zekat yerine geçimi yormuş onun için yanniş anlaşılmaya meal vermemeklazim bence bir hocaya sormak lazim yani alo fettan hattını na sormak lazim arkadaş
     Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Latifim 1 numarasın yine !
    Muhteremin bu paylaşımına cevaben yazılmıştı ..

Orda ''ironi var ironi '' ..senden başka herkes anlamıştır ..

Sayfa 783/895 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •