Sayfa 103/255 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2037 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. Dow Jones 20.000 devirdi. Gayet olumlu.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. İyi günde herkes alır
    Kötü günde ky ye kaktırılır
    Geri alım nasıl yapılır
    Güven gitti mi anca trade yapılır

3. OYAK boşalttığı malları geri alıyor. Patron alsa ne yazar iki kuruş parayla onun misyonu ayrı.

Hisse 3,8 den sonra kasıtlı bir şekilde uçuruma yuvarlandı. Amaçlarına ulaştılar .Speklere özel ısmarlama yüzde 10 limiti ile iyi mallanacaklar.

Patron televizyona çıktımı hisseden kaçmak lazım. Twetterda bitmiş proje resimlerine kadar paylaştılar, televizyon televizyon dolaştılar. Adam şirketinin reklamını niye yapsın halka fabrikasının ürünümü anlatıyor. Hisseyi satacak adam arıyor.

Ky olarak çok şüpheci olmalıyız adamlar bize para kazandırmak için değil bizi soymak için çalışıyorlar. Ederine geldimi bu tip hisselerde malı sahibine teslim etmek gerekiyor.

Borsada adam gibi hisseye saymaya kalksan tüm kriterlere göre 10 geçmez.

Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Ederine gelsin diye bekledik hata bizim değil kanaatimce, 6.25 de dahi temel rasyolarına göre ucuzdu.(Sektörel olarak inanılmaz marjları vardı)Şirketin iki yıllık karı 100 m toplam değeri 300 m , iş akışında da problem yoktu. Adamlar krizi bahane edip gavura vurur gibi vurdular. Endeks %30 düştü biz 50 bu mali yapısıyla en fazla %20 düşeriz diyordum Allah bilir ya. İlk defa biraz uzun vade kalayım sağlam şirket buldum dedim yüzde 30 karı kaybettiğim gibi yüzde 30 zarara da geçtim akıl alır iş değil. Bu düşüş bana iyi ders oldu bu tip hisselerde ekranı kapatıp işine bakamıyorsan karı alıp düşmesini beklemek en doğrusuymuş nasıl olsa çıktığı yere geri geliyor.

5. Aynı mantıkla aldım o kadar hisse taradım ucuz ve sağlam diye bunu aldım. Orta çaplı bir düzeltmeyi de hesaba katmıştım. En büyük kriz bize denk geldi. Yüksek kar marji yeni işlerle birleştiği zaman deli karlar edecekti. Kaldıraç etkisi yapacaktı. Emeklilik fonlarının olması da ayrı güven vermişti. Oda fos çıktı. Benim asıl canımı sıkan temeline göre düşüşü fırsata çeviren, robotlarla fiyatı manipüle eden tahta sahipleri oldu. Kimse kimsenin tahtasında habersiz robot calistiramaz adamın eline verirler robotun kolunu. SPK büyük yatırımcıdan taraf işler ayyuka çıkmadan ceza kesmiyorlar.

Uzun vadede iyi yerlere gelecek ama ciddi zaman kaybı olacak. Zamansız ve pahalı bir yatırım oldu. Her hissenin bir dönemi vardır. Sezgilerime göre bununda dönemi gelecek ve güzel karlara vereceğiz. İstikrarlı Özkaynak büyümesi her hissede olmaz ve bu marjlar isim yapmış beş altı hissede var.
    OYAK bu gün kudurmuş gibi toplamış yani hareketler kasıtlı; düşüş OYAK ın satışıyla başlamış arkasından bıyıklı yabancılar devam etmişti.
     Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Ederine gelsin diye bekledik hata bizim değil kanaatimce, 6.25 de dahi temel rasyolarına göre ucuzdu.(Sektörel olarak inanılmaz marjları vardı)Şirketin iki yıllık karı 100 m toplam değeri 300 m , iş akışında da problem yoktu. Adamlar krizi bahane edip gavura vurur gibi vurdular. Endeks %30 düştü biz 50 bu mali yapısıyla en fazla %20 düşeriz diyordum Allah bilir ya. İlk defa biraz uzun vade kalayım sağlam şirket buldum dedim yüzde 30 karı kaybettiğim gibi yüzde 30 zarara da geçtim akıl alır iş değil. Bu düşüş bana iyi ders oldu bu tip hisselerde ekranı kapatıp işine bakamıyorsan karı alıp düşmesini beklemek en doğrusuymuş nasıl olsa çıktığı yere geri geliyor.
    Son düzenleme : ferden; 25-03-2020 saat: 01:48.

6. Tabii ki kasıtlı haberler ve kasıtlı baskılar
    İçi gidiyor yükseldikçe içi yanıyor...
    İstiyor ki yatırımcısı zararına satsın
    Sonra da TV lerde yeni avlar yakalasın
    Ayıp ayıp insan hissesine bu kadar düşman olmaz...

7. OYAK iş başın da yine hallaç pamuğu gibi atıyor tahtayı. Operasyon çekiliyor tahtaya diyorum.

8. Ne zaman bir kurum bir hedef verse malı o yıkar. SPK lisansimiz var diye her türlü o..coc..luğu yapmaya hakları var demek ki. Böyle iş olmaz.

Sayfa 103/255 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •