Sayfa 119/254 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 2031 madde; 945 - 952 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. 2019/03 e göre esas faaliyet karı aynı seviyeyi korumuş. Ama bu biraz esas faaliyetlerden diğer gelirlerin desteğiyle olmuş gibi. ORGE yi beğensemde sanki biraz ivme kaybedecek 2020 de gibi. Bu yılı 2019 yılının faaliyet karının biraz altında 50 M TL gibi bir rakamla bitirirse bu 5.8 FD/EFK gibi bir rakamı işaret ediyorki, bu fena değil. Yeni projelerle birlikte güncellenecek 2020-2021 sene sonu tahminlerine göre şirket dahada iskontolu olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Commoner64 Yazıyı Oku
    Bu sirket en son ne zaman temettü verdi bilen varsa yazabilirmi? Teşekkürler...
    02.05.2017 de vermiş.
    ORGE.png

3. Ömrümde kar görmemiş şirketler nereden nereye geldi. İş ORGEye gelince piyasanın aşırı muhafazakarlığı ve rasyonelliği had safhaya çıkıyor. Şirket düzenli özkaynağını arttırıyor. Her bir taahhüt işi bitmeden o işe ait gerçek kar rakamı ortaya çıkmaz. Bu yüzden yargıda bulunmak için erken. Beklentiyi satın almak isteyen alır. İnşaat sektörünün bu kadar ölü olduğu bir dönemde bence iyi bilanço. İşler açılınca yapacak daha çok işleri olacak.

Nakit akışını iyi yönetiyorlar. Güçlü nakit pozisyonu, mevcut işlerini hızlı şekilde bitirmelerinde çok faydası olacaktır. Sabırlı olmakta fayda var gibi görünüyor.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by nalbany Yazıyı Oku
    02.05.2017 de vermiş.
    ORGE.png
    Teşekkürler

5. eski göz ağrım, sevdüceğim
    sen bu halleere de düşermiydin
    ama önceden dediğim gibi 2017 den beri inşaat gayrimenkul işleri göçtü resmen. baba müteahit şirketleri hariç, çoğu gümledi
    bu arada kuşlu sitede bu şirketi enerji şirketiymiş gibi gösterenler var, bu şirket elektrik taahüt işleri yapıyor, şirketin adı enerji olsa da enerji üretim ile alakası yok.

2019 ilk 3 ay q1 çeyrek brüt kar 11.3 milyonken , 2020 ilk 3 ay q1 çeyrek brüt kar 9.9 milyona düşmüş
    maliyetler artmış, ordan brüt kar düşmüş
    net kar aynı olmuş, geçen sene ilk 3 ay net kar 7.7 m. iken bu sene de aynı 7.7 m.
    hiç değilse zarar etmemiş, iyi yanı bu olsa gerek. gerçi bu daha ilk çeyrek
    ikinci çeyrek ne geleceği aşikar
    gerçi nasıl oluyor anlayamıyorum ve de çözemiyorum ama genelde net kar lar herçeyrek bi öncekine göre hep yakın denk geliyor, çok ilginç.
    hissenin durgunluğu da bilançonun durgunluğundan olsa gerek.
    ben beğenmedim, ama piyasa nasıl tepki verecek görücez.

3 yıldır şirket ne uzuyo ne kısalıyo
    metro işleri de durdu, belediyeler ödenek vs olmadığından ordan da eski havası yok,
    virüs bu sene dünyayı ekonomik olarak zaten vurdu,
    3-5 aydır dünya ekonomileri cepten yiyor, zaten millette para yok, kimse ev alayım araba alayım derdin de değil. 2020 kayıp yıl gibi
    yani inşaat gayrimenkul işleri açılırsa ya da metro işleri anaca ekmek çıkar, yoksa aynı yerde pati çekmeye devam gibi duruyor.
    patron ihale iş kovalıyoruz demişti bi aralar, umarım gelirse bel ki toparlar.

yatırım tavsiyesi asla değildir
    al-sat-tut tavsiyesi değildir
    bireysel fikirlerimdir, yanılıyor olabilirim

6. *oyak yatırım, orge enerji için hedef fiyatını 5,90 tl, tavsiyesini 'endekse paralel getiri' olarak korudu
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. * * ORGE ENERJİ / ORGE 26.05.2020 18:03:37 Şirket, 1Ç20’de 30,8 mn TL* satış geliri (yıllık: %17,7 çeyreklik: -%21,6), 8,4 mn TL FAVÖK (yıllık: -%17,3* çeyreklik: -%51,4) ve 7,7 mn TL net kar (yıllık: %0,2* çeyreklik: -%54,4) açıklamıştır. (SINIRLI NEGATİF) "
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

8. Nice hisse kar bakımından yerlerde ama hisse fiyatları katılıyor,
    Yıllardır bu hissedeyim.Bizim tahta yapıcı maalesef çok kötü niyetli.ve bilançoyu ki bana göre dünyadaki şu gerçeklikte kötü bilanço değil malesef hisseyi aşağı sürerek kullanacak.
    Şu anda tek beklentim patronun son açıklamasında değindiği 2 yurt dışı ihalesi.mayıs sonuna kadar açıklanacağını özellikle belirtti.bekliyoruz..

V1809A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 119/254 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •