Sayfa 15/255 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 2037 madde; 113 - 120 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. Yılların temettü şirketleri temettü vermiyor bu sene. Bence çok buyutulecek bir şey yok.

Ama ilk etapta olumsuz bir etkisi olacağı kesin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu olumsuzluğun telafisi için guzel bir yurtdışı haberi iyi gelir. Hadi bakalim ceo Nevhan icraat zamanı.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Bence fevri davranılıyor.
    Seçimlerden sonra ekonominin nasıl seyir izleyeceği belirsiz. Dövizde nerelerin görülebileceği bilinmiyor.
    Cumhur İttifakı'nin kan kaybetme ihtimali ve erken seçim tartışmaları potada.
    Abd S400'ler için tehdit ediyor.
    Yeni bir papaz olayı ile karşı karşıya kalabiliriz.
    Bu kadar riskin olduğu bir donemde kasadaki parayı harcamayıp yedeklere atmak, gerektiğinde sermayeyi güçlendirmek bir tedbir olabilir.
    %5 temettü vereceğine hic vermesin, daha büyük isler alsın bence hepsinden evladır.
    Ayrıca Orge bir temettü kağıdı sayılmaz. Yabancıların bu şirketi Temettusu için aldığını sanmıyorum.
    Krdmd %10 temettü vereceğini bildirdi. 3-4 gündür düşüyor kağıt.
    Umarım düzeltme sınırlı olur.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen katılıyorum sn.Mausolos. Temettünün pek de bir önemi yok. Bir kere hariç şimdiye kadar aldığım temmettülerin pek faydasıni görmedim.şahsen. Verdiği gibi geri alıyor ve düşüşe geçiyor kağıt. Sonra da stop olup zararına hisseden çıkıyoruz. Çok uzun vadeci olunursa o başka. Dediginiz gibi yurt dışı işlerin yanancı ortakların ve piyasadaki risklerin gündemde olduğu bu döneme kasada nakitle girilmesi makul ve anlaşılır hatta akıllıca bir tavır bence.
    Ancak bizce olumlu olması yetmiyor. Piyasanin nasıl karşılayacaģı önemli. Maalesef bu gibi durumlar genelde satış için kullanıliyor. Hayırlısı bakalım.

4. Mum analizi bugunu teyit edildi. Yon asagi ...
    Ancak Yabanci orani cikista hala 18'lere dayanmis
    Kan kokusu alindi bir kere artik ne desek nafile ancak bu geri cekilisleri (tabii sayet yarin duserse ?) ben alim firsati olarak degerlendiririm
    Gelecekte bir gun gelecek bugunden karalari baglamaya gerek yok
    Saglicakla kaliniz
    ytd.

5. Umarim ben yaniliyorum ama bu haber cok kötü
    Hepimiz yok ihale yok yeni is .... diye sabah aksam takip ediyoruz bu islerin karini dagitmadikca is alsa ne olur..
    Kar ederken dagitmaz yok konjektur diye bahane ederse zararda zaten anasini belliyotlar hisselerin..
    Lanet olsun iki senemi yedi bosu bosuna..
    Simdi diyelimki katarda surda burda is aldi kar etti karini dagitmiyorsa yabanci yuzune bakmaz bu igrenc sirketin..
    Tam bir hayal kirikligi benim icin..

6.  Alıntı Originally Posted by Archist Yazıyı Oku
    Umarim ben yaniliyorum ama bu haber cok kötü
    Hepimiz yok ihale yok yeni is .... diye sabah aksam takip ediyoruz bu islerin karini dagitmadikca is alsa ne olur..
    Kar ederken dagitmaz yok konjektur diye bahane ederse zararda zaten anasini belliyotlar hisselerin..
    Lanet olsun iki senemi yedi bosu bosuna..
    Simdi diyelimki katarda surda burda is aldi kar etti karini dagitmiyorsa yabanci yuzune bakmaz bu igrenc sirketin..
    Tam bir hayal kirikligi benim icin..
    Ben de aynı fikirdeyim. Temettü vermeyen hisse bal yapmayan arı gibidir bir ise yaramaz. Kurumsallaşmamanın işaretidir, yatırımcıya güven vermez. Hele yabancılar için tam bir negatif gösterge. Elin Amerikalı şirketi yılda en az 3-4 temettü veriyor. Çok büyük hayal kırıklığı yarattı bende bu kadar beklenti içindeyken gitmemesinin bir sebebi de buymuş demekki. İnşallah cakmazlar kağıda. Bir haber kurtarır bizi belki. Yuh olsun ne diyeyim.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Evet bence de hoş bir durum değil. İşlerin bu kadar iyi olduğu bir yılda az da olsa karını paylaşıyor olmasını talep etmek yatırımcılar olarak en doğal hakkımız.
    Orge, henüz orta-küçük ölçekli bir şirket. Büyüyüp serpildikçe temettü dağıtma oranları artacağı gibi bu geleneği de yerleştirecektir.
    En azından öyle olmasını temenni ediyorum.
    Dün yabancıların en fazla alım yaptığı hisseler arasına girmiş.
    Bir şeylerin hazırlığı var gibi geliyor bana. Hadi hayırlısı...
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

8.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Evet bence de hoş bir durum değil. İşlerin bu kadar iyi olduğu bir yılda az da olsa karını paylaşıyor olmasını talep etmek yatırımcılar olarak en doğal hakkımız.
    Orge, henüz orta-küçük ölçekli bir şirket. Büyüyüp serpildikçe temettü dağıtma oranları artacağı gibi bu geleneği de yerleştirecektir.
    En azından öyle olmasını temenni ediyorum.
    Dün yabancıların en fazla alım yaptığı hisseler arasına girmiş.
    Bir şeylerin hazırlığı var gibi geliyor bana. Hadi hayırlısı...
    Ortak borcun olur harcın olur anlarım(Bistte nadir borcu olmayan şirketlerdeniz); ya da sanayi şirketisindir fabrika kuracaksındır, yatırım yapacaksındır ya da iş kolundan başka firma alacaksındır anlarım; daha büyük montanlı işlere teklif vereceksindir özsermaye şartı vardır o zaman da bedelsiz yapman lazım.

Peki niye vermiyorsun temettü o zaman açıkla, açıklamada yok. Ayda bir ekranlara çıkmayı biliyorsun her seferinde bol keseden şuna teklif buna teklif haber yok. böyle bir patrona güvenilir ortak olunur mu? Açın Petkim formunu vakti olan okusun, koskoca şirket ne hallerde, bir de Tüpraşa bakın. Fark ne dağlar kadar.

Sayfa 15/255 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •