Sayfa 163/254 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon
Arama sonucu : 2030 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    tahtada işlem yapanları da anlamadım... sabah biraz yükselt akşama kadar sat en düşükten kapat ... nasıl bir mantık anlamadım..?!
    Tahta işinden anlamıyorum hocam ama bir paylaşımda gördüm yabancı ufak ufak alıyormuş. bu kağıdı uv için almadım onun İçin az stres yaptı bende uv için alsam kapatır hiç bakmam güzel büyüme var eninde sonunda ederine gider.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by 1m$ Yazıyı Oku
    Tahta işinden anlamıyorum hocam ama bir paylaşımda gördüm yabancı ufak ufak alıyormuş. bu kağıdı uv için almadım onun İçin az stres yaptı bende uv için alsam kapatır hiç bakmam güzel büyüme var eninde sonunda ederine gider.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    BofA Perşembe 220BİN lot aldı. pazartesi salı bu iki günde kafasına vura vura o lotlar alındı. TAKASBANK da CİTİ Takasına gitmişti perşembe alışları bu satışlar o lotlar mı bilemedim onu da T+2 nedeni ile 2 gün sonra görürüz. yabancı yaklaşık %5 ini tutuyor elinde önceki sayfalarda FON un adını paylaşmıştım...
    Kısa da durum bu STRES yaratmak için yapıyorlar zaten bu Ali/Cengizi ben de o nedenle daha da almadım... ama mantıklarını anlamaya çalışıyorum ! ne yapmak istediklerini anlamadım ama sizin tespit doğru duygulanımda STRES yarattıklarına göre bunu hedeflediler demek ki...
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

3.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    BofA Perşembe 220BİN lot aldı. pazartesi salı bu iki günde kafasına vura vura o lotlar alındı. TAKASBANK da CİTİ Takasına gitmişti perşembe alışları bu satışlar o lotlar mı bilemedim onu da T+2 nedeni ile 2 gün sonra görürüz. yabancı yaklaşık %5 ini tutuyor elinde önceki sayfalarda FON un adını paylaşmıştım...
    Kısa da durum bu STRES yaratmak için yapıyorlar zaten bu Ali/Cengizi ben de o nedenle daha da almadım... ama mantıklarını anlamaya çalışıyorum ! ne yapmak istediklerini anlamadım ama sizin tespit doğru duygulanımda STRES yarattıklarına göre bunu hedeflediler demek ki...
    Karel şirketinden farkı yok bununda,
    Kar var,fk bu piyasa değerine sahip bir şirkete göre çok çok düşük ve karı esas faliyetten geliyor ama ederi sadece 350 milyon tl nasıl oluyor oluyor malesef,

Elimdeki karele örnek göstermem karelde patron kağıdı hatta borsada patron eli çok net bundada ,oda ederinden düşük buda ,ama ne hikmetse ikiside zor prim yapıyor kar büyümelerine göre,

Almak istedim bunu ama en son foruma bakayım istedim geçmiş serzenişler ve sizin bşr mantık aramaya çalılmanız ,neden ? sorusunu sormanın bende öyleyimdir,cevabı olmayan bir soru olduğu için ve bazı larını istediği zaman gideceği için yada düşeceği için tek lot almaktan vazgeçtim,sadece canım sıkılmasın diye almıcam,

Borsada bu karda ve karına kıyasla orta ve küçük ölçekli nadir kağıtlardan orge ama sinir stres yaşamak isteyenlerin hissesi bence

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Doğru diyorsunuz ama borsa akşamdan sabaha kazanç öyle kolay bir iş değil
    Borsanın %90 ı doğru hissede sabır gösterebilmek. Bunun da garantisi yok tabi
    ancak temeli sağlam karlı şirket tuttuğumuzda en azından başımızı yastığa koyduğumuzda fazla stres yaşamayız diye düşünüyorum.

5. ORGE/ XU100 genel olarak endeks hareketlerine paralel bir seyir izlerken özellikle SON 2 AY tamamen ayrışmış ve görece olarak ENDEKSİN GERİSİNDE KALMIŞ.
    Temel değerlerde bunu açıklayacak bir neden bariz olarak görülmemekte ( Pandemi nedeni ile iş durması (işler devam etmekte duran işi yok, hatta son ay ek iş bağlantısı aldı)/ yüksek borç (ki borcu sıfır hatta kasada döviz nakiti var) / iş akiti sonlanması/ kötü bilanço( tam aksine beklenti üstü iyi bir bilanço var) ) FK: 7.5 / Sermaye 50 mly düşük denebilecek bir sermaye ve beklenti sermayesi kadar yıl sonu karı (OYAK A.R. https://kanalfinans.com/raporlar/his...aliz-yorumlari ) Kasada net nakit var...
    Durum böyle olunca borsanın en anlamsız hareketi içinde... 150 bine dayanmış endekste hala hisseyi baskılayıp EKSİ KAPANIŞLAR yapanların nasıl bir planı var acaba?! Filler tepişirken olan KY ya mı oluyor ?! un var şeker var HELVA YOK ?!
    Kanal İstanbul beklentisi bir çok hissenin diri durmasını pirim yapmasını sağlıyor, Kanal İstanbul gerçekleştiği taktirde bu şirketin hiç iş almaması olası mı?! Bunu bile fiyatlamıyor ?!

6. Fiili dolaşımda yaklaşık 24 milyon lot var ( https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...ik-taahhut-a-s )
    Bunların yaklaşık 4.5 milyonu (CİTİ+EMTF+YFonları) nda kabaca dolaşımda zaten 20 milyon lot var yani KABACA 20BİN LOT alan bir yatırımcı dolaşımkai hissenin BİNDE BİR ine sahip olmakta. 2BİN LOT alanda 10 binde 1 ine.
    Aslında hisse payları son derece değerli örneğin Bin KY ortalama 20bin lot alsa dolaşımda pay kalmıyor. Günlükte ise yaklaşık %10-20 payın sürekli al-ver ile dolaştığını düşünürsek 2-4 milyon lot yüzer gezer durumda ve günlük kapanışları belirliyor.

Aşağıda TAKASBANK VERİSİ SON 1 AYLIK TAKAS DEĞİŞİMLERİ MEVCUT.

7. Bu da patronun yaptığı 1 milyon lot satış (YK üzerinden) / ne garip TEK ALICI da QNB bunu karşıladı ve hisse o tarihten sonra iflah olmadı... Herkesde bir soru PATRON GENE ÇAKAR MI! maalesef Rekor kıran borsada kendi hissesi ÇIKMASIN diyen patron da gördü bu piyasa.. bıraksa çok rahat daha yüksekten satabilecekken NEDEN SATTI?! Haber linki aşağıda...

https://www.borsagundem.com/haber/ne...-gecti/1531450

8. SPK araştırıyor hala, haber çıkarsa atarım.
    Olumlu çok fazla haber var. İBB nin eurobond ihraçı bile fayda sağlamadı. Adam değiller. Bizim cebimizdeki 2 kuruşa kalmışlar. Şeref yoksunlari.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Sayfa 163/254 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •