Sayfa 55/254 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 2031 madde; 433 - 440 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. Beklediğim hareket bu değildi daha üstten kapatır mı bakalım

SM-J730GM cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Tabelâ yolu gözüküyor gibu

Kağıda ilgi yok gibi.
    Gelen bilançolar içinde ender beğendiklerimden biri oldu.
    Zaten Orge, bilançoları krize rağmen fazla bozmamayı başarmıştı.
    Gelen son iki çeyrek satış ve kar rakamları oldukça tatminkar.
    8-10 milyon efk'ya 4.40'ı gören kağıt, %50 artış olmasına rağmen 4 tl altında işlem görüyor.
    Aslında sevinilecek bir durum. Bilançoların döküldüğü 3.çeyrek içinde göz kamaştıran finansallari ile uygun yerden maliyetlenme imkanı sunuyor diye düşünüyorum.
    Yurtdışından alacağı güzel bir is ve S.Gökçen-Kaynarca hattından gelecek imzalandı haberi hisseye ihtiyaç duyduğu ivmeyi kolayca kazandırabilir.
    Bu arada faaliyet raporunda dikkatimi çeken hususlar oldu.
    Sirket, yatırım alanlarını konutlar, turizm tesisleri, metrolar, yurtdışı isler, ppp hastaneleri ile havaalanı-nükleer tesisler olarak belirlemiş.
    Konut sektörü malum. Belki bundan sonra kısmı hareket başlayabilir. Kamu-özel hastanelerinden 10 tanesi açıldı. 1'i hariç diğerleri de 2020 de açılacak. Bu inşaatlara ait elektrik işleri kaçmış görünüyor.
    Şirket turizm alanında fazla aktif değil. Öyle ki İstanbul dışında sadece Bodrum'da bir adet isi var. Kocaeli'ni İstanbul'a dahil ettim.
    Eğer gecikme yaşanmaz ise 2023 yılına açılacak nükleer santralden belki önümüzdeki donem bir miktar is çıkabilir.
    Yurtdışı haberlerini de sabırsızlıkla bekliyoruz. Şirket agresif büyümek istemiyor. Bu yıl %20'yi yeterli görüyor. Kriz ortamında büyümek bile büyük başarı sayılır.
    Geçen yıl temettü vermeyince hızla geri çekilmişti. Umarım bu yıl aynı hatayı tekrarlamazlar.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Farkettiler cevheri de yeterince mallanamadık, ona üzülüyorum. Hasbelkader aşağı salar da lotlarımızı arttırır mıyız derken ileri sürmeye başladılar.
    Neyse, düzeltmelerde uygun yerlerden ekleme yaparız artık.

5. Orge hareketi başladı sanırım iyi şeylere gebe hadi bakalım

Üstadım, öyle uyduruk hisse senetleri var ki, kısa zamanda %50-%100 yapmışlar. Hem de sürüsüne bereket.
    Ne hasılat artışı var, ne kar var. Borçlar desen gırtlağa kadar. Ama alıcısı çok.
    Böyle sağlam yürüyen, sürekli büyüyen, bilançosu sağlam kağıtlara ise ilgi yok.
    Orge şu Bist kumarhanesinde en az 2 katından işlem görüyor olmalıydı.
    Neyse enseyi karartmıyor, ilginin artmasını heyecanla bekliyoruz.

7. Petkim ile arasında pair trade yapıyordum bu aldı başını gitti bakalım neler olacak daha

8. Yeni iş ilişkisi diyo bu yine 2.8 mil ek

Sayfa 55/254 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •