Sayfa 90/254 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2029 madde; 713 - 720 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. city deuche birbirlerine virman yapmaya devam ediyorlar
    city 3.506.807
    deuche 2.135.996
    dün yabancılara alan kurumlar 150 k üzeri idi
    bugün de toplam da 50k net alıştalar

2. Nevhan Bey'in son açıklamasında 2019 için %20 net satış artış hedefinde olduklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini belirtti. 2018/12 faaliyet raporunda ve Nevhan Bey'in önceki açıklamalarında hep dile getirilen bir şey var: Kâr marjlarını sabit tutmak.

Eğer bu iki şart gerçekleşirse 2019/12'de net kâr beklediğim gibi 40M değil, 50M oluyor. 8 FK ile hesaplasak 400M PD yapar. Şu anki PD 310M. Yani daha hissenin gidecek yolu var gibi görünüyor.

Nevhan Bey'in konuşmasında dikkâtimi çeken bazı noktalar daha var.

1) İspanyol şirketlerin Türkiye'de petrokimya tesisleri kurmak istediğini, ORGE'nin de bu tesislerde iş alabileceğini söyledi. Acaba bu işin detayları ne olacak?

2) Elektrik tesisatını yenileme potansiyeli olan firmalar üzerinden bir hesaplama yaptıklarını ve 10 Milyar TL pazar payı hesapladıklarını söyledi.

3) Metro elektrik işlerinden 4 küsür Milyar TL pazar payı hesapladıklarını söyledi.

4) Yanlış hatırlamıyorsam 14 Milyar TL'lik bu pazardan %10 pay almayı hedeflediklerini söyledi. 1.4 Milyar TL'lik bu pay acaba kaç sene içerisinde alınacak?

5) Şirket backlog'unun 240 Milyon TL olduğunu söyledi. Acaba bu backlog kaç seneye dağılarak bilançoya yansıyacak?

Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by kucukyatirimci1 Yazıyı Oku
    nevhan bey'in son açıklamasında 2019 için %20 net satış artış hedefinde olduklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini belirtti. 2018/12 faaliyet raporunda ve nevhan bey'in önceki açıklamalarında hep dile getirilen bir şey var: Kâr marjlarını sabit tutmak.

Eğer bu iki şart gerçekleşirse 2019/12'de net kâr beklediğim gibi 40m değil, 50m oluyor. 8 fk ile hesaplasak 400m pd yapar. şu anki pd 310m. Yani daha hissenin gidecek yolu var gibi görünüyor.

Nevhan bey'in konuşmasında dikkâtimi çeken bazı noktalar daha var.

1) ispanyol şirketlerin türkiye'de petrokimya tesisleri kurmak istediğini, orge'nin de bu tesislerde iş alabileceğini söyledi. Acaba bu işin detayları ne olacak?

2) elektrik tesisatını yenileme potansiyeli olan firmalar üzerinden bir hesaplama yaptıklarını ve 10 milyar tl pazar payı hesapladıklarını söyledi.

3) metro elektrik işlerinden 4 küsür milyar tl pazar payı hesapladıklarını söyledi.

4) yanlış hatırlamıyorsam 14 milyar tl'lik bu pazardan %10 pay almayı hedeflediklerini söyledi. 1.4 milyar tl'lik bu pay acaba kaç sene içerisinde alınacak?

5) şirket backlog'unun 240 milyon tl olduğunu söyledi. Acaba bu backlog kaç seneye dağılarak bilançoya yansıyacak?

Yatırım tavsiyesi değildir.

metro işlerinde totalde 6 milyar tl lik iş hacmi olduğunu, bundan minimum %10 pay alabileceklerini aslında daha yüksek alabiliriz de temkinli davranıp rakamı düşük söylüyorum mealinde bir şeyler söyledi.
    beni cezb eden yabancı alışlarıdır.
    şimdilik dünkü pozisyonuma göre pahalıya patladı, eczyatı en dipten verip geldim.

4. 45.307.000 kar.
    Ben beğendim.

V1809A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by chievos Yazıyı Oku
    45.307.000 kar.
    Ben beğendim.

V1809A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hayırlı uğurlu olsun
    bende beğendim, bundan iyisi şamda kayısı
    bilançolarında kar görülmeyen nice b... ktan işçi boş firmalar nerelerde.
    hakkını vermeyen yatırımcılar utansın.

6. Daha da buralarda eglenirse yuhhhhh diyorum
    Daha ne olsun adam bu ortamda sermaye kadar kar getiriyor
    Sirket iyi iyi de fiyat istikrarı bir turlu oluşturulamıyor
    ytd..

7. Aman aman bir fiyatlama olmayacaktır
    bir zirveyi dener, gerisi gelecek haberlere bağlı.

8. 2013 zirvesinden geçen yapılan zirveye bir çanak yapıldı, çanak formasyonları malın toplandığının işaretidir, işarete de gerek yok onu artık an be an görüyoyoruz(eskisi gibi haftadan haftaya dergi takip ederek görmeye çalışmıyoruz. şu an o çanağa kulp takılıyor gelecek güzel bir ihale haberiyle de kopar gider, hissede olurmuyum bilemem.

bugunde yabancılara alım yapan kurumlar 78 k aldılar

Sayfa 90/254 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •