Special Days Image
Sayfa 91/254 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2029 madde; 721 - 728 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. net borç 17 .240 milyondan
    10.309 milyona düşmüş, borç yok hükmündedir artık

2. favök 2018/ 45.286.644
    ........2019/ 55.402.491
    net KAR
    ????????????????????????????*

3. Bilanço güzel, ama aklıma bir nokta takıldı.

CEO Nevhan Gündüz, açıklamalarında net satışları %20 arttırmayı başardıklarını söylemişti.

Net Satışlar
    2018/12 128.4M
    2019/12 140.8M

Artış %9.6, %20 değil.

Neden durum böyle? Ben mi bir yanlışlık yapıyorum acaba?

Teşekkürler.

4. Bu firmada öyle uçuk kaçık kar değişimleri olmaz, yaptığı yapabileceği iş belli. Ceo nevhan'ın bol bol konuşacağına bir an önce yurt dışından da iş alabileceğini göstermesi lazım. Taahhüt firmalarının iş yükleri önemlidir ve beklenmedik planlanmamış ön görülmeyen bir büyüme de olur. yeterki ciddi bir ihale alabilsin, gerisi eleman bulma işi o da(işsisz) tonla var.

5. Sağlam ve kurumsal yönetilen bir şirket böyle devam ederse orta ve uzun vadede güzel yerlere gelecektir. Yan şirketlerinin olmaması da gayet olumlu. Her şirketin büyük döngüler içinde büyük sıçrayış zamanları vardır. Artık fark edilme zamanı geldi orgenin.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Bu firmada öyle uçuk kaçık kar değişimleri olmaz, yaptığı yapabileceği iş belli. Ceo nevhan'ın bol bol konuşacağına bir an önce yurt dışından da iş alabileceğini göstermesi lazım. Taahhüt firmalarının iş yükleri önemlidir ve beklenmedik planlanmamış ön görülmeyen bir büyüme de olur. yeterki ciddi bir ihale alabilsin, gerisi eleman bulma işi o da(işsisz) tonla var.
    CEO'nun açıklama yapması, şirketin durumu hakkında bilgi vermesi güzel. Şirketin şeffaflığını arttırıyor. Ama yukarıda bahsettiğim gibi bir tutarsızlık var ya da ben bir şeyleri yanlış hesaplamadım. Bunu anlamak önemli, çünkü faaliyet raporunda 2020 için %20 net satış büyümesi gerçekleştirmeyi planladıklarını yazmışlar. Yine yıl sonunda %20 hedeflenip %10'la biterse hisse değerini tahmin edemeyiz veya olması gerekenden yüksek tahmin ederiz. Yatırımcının zararına olur.

7. lanet olsun kaçan para bana göre servet
    eczyattan geldim

8. ne halt yemeye aldın onca malı????????????*

Sayfa 91/254 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •