Sayfa 88/795 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 6355 madde; 697 - 704 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Erfos'ta son durum resim'de görüldüğü gibi.Olasılıklar'a baktığımız'da.

1. Endex'in yukarı bir tepkisine vereceği yanıt,yeşil çizgiye kadar gidebilir.
    2.Önemsediğim iki ortalama 100 ve 200 şuan 200 lük ortalama'da bir kapanış yaptı.Gap kapatmaya giderse sarı ortalama 15.50 civarı.
    3. Sarı ortalama altı kapanışlar'da mavi çizgi 14.35 civarları.
    4. Hacim zayıf,kalıcı bir yükseliş için sarı ortalama'nın maviyi yukarı kesmesi gerekir.

2. Endekse hic uymadi bu hisse uysaydi yukarilardaydik ama sizin cizgilerin yonunde ilerliyor ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,011
     Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Çok iyi yapmışsınız.
    2015-2016 yıllarında Erbos 10-11 FK'dan işlem görmüş. Şu an 3,5 FK.
    Yani, boğa piyasasına geri dönsek %300 primlenme potansiyelim var diyor.

Erbos bence, Türkiye'deki krizle birlikte demir-çelik sektöründeki küçülmeye paralel olarak, sektörden ayrışmasına rağmen içinde bulunduğu sektörün makus talihini paylaşmakta.
    Yarın bir gün alıcılar baskın çıktığında, sektör de toparlanmaya başladığında gerçek değerini bulacağına inanıyorum.
    Diğer benzer şirketlerde yaşanan satış ve kar erimesi Erbos'ta görünmüyor. Aksine geçen yılın üzerinde satış ve kar rakamlarına sahip. Geçen yılki Ağustos döviz atağı sonunda sendeler gibi olmuştu, hızlı toparlandı.

Bundan sonrası kısmet artık. Piyasa oyuncularının da fark edip yeniden alıma geçmeleri bizi farklı noktalara taşıyabilir.
    Ben, oldukça ucuz kaldığımızı ve istikrar ve ivme sürdükçe bunun fiyata mutlaka yansıyacağını düşüyorum.
    Aşağıda bir gap bırakmıştı. 15.50'lere doğru hızlıca sarkıp buradan bir tepki vermesi muhtemel. İzliyoruz.
    çok güzel bir analiz, teşekkürler,
    önümüzdeki 9 aylık bilanço için bir öngörünüz varmı? karlılıktaki artış devam edermi?
    birde merak ettiğim şirketin devam eden veya biten bir yatırımı varmı.. tşk.., syg.
    yatırım tavsiyesi değildir.

4. Paylaşımlarıyla bizleri bilgilendiren Ustalara kendi adıma teşekkür ederim.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haftalık TL ve USD Grafik

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

6. Imtiyazli hisse durumunu hiç kullandı mi şirket? Yanı öncelikli %10 kârı kendilerine aldıkları hic oldu mu? Kaptan bildirimlere baktim ama net bir bilgiye ulaşamadım. Eskilerden bilen, hatırlayan var mi?

7.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Imtiyazli hisse durumunu hiç kullandı mi şirket? Yanı öncelikli %10 kârı kendilerine aldıkları hic oldu mu? Kaptan bildirimlere baktim ama net bir bilgiye ulaşamadım. Eskilerden bilen, hatırlayan var mi?
    Sayin Ravi, eskilerden değilim ancak yönetim kurulu bu payı direkt alıyor diye biliyorum. Bunun için ayrıca bildirimde bulunmaları gerektiğini düşünmüyorum.
    Hisseye değer biçerken bunu gözönünde bulundurmak gerekiyor.
    Genel kurul tutanaklarında, ya da temettü ödemesi yaparken dagitilabilir karda falan gösteriliyor olabilir.
    Bir bakmak lazım.
    Bana göre bu payı yönetim kuruluna ayirsak dahi hisse fiyatı ucuzdur.

Alıntı Originally Posted by salcay82 Yazıyı Oku
    Hissenin ucuzluğuna aldanmayınız. Söz konusu fiyat/kazanç oranı paralelinde temettü alamayacaksınız. Ben de ucuz diye yanıldım. Sonra baktım ki 2018 yılı kar dağıtımında A grubu hisseler 1 TL karşılığında 6.526(Altıbinbeşyüzyirmialtı) TL temettü alırken bizim gibi küçük yatırımcılar 1,03(Birlira üçkuruş) almış. O nedenle derhal hisseyi terkettim. Bedava şirket sahibini finanse ediyoruz. Borsadaki en büyük adaletsizliklerden biridir bu.
    İsteyen hissenin kar dağıtımı ile ilgili KAP bildiriminde bu yazdıklarımı görebilir. Syg.

Salcay82 isimli bir arkadaş 05.08.2019 da böyle bir paylaşım yapmış idi.
    Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Eskiler daha iyi bilir.

Sayfa 88/795 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •