Sayfa 121/795 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 961 - 968 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    LME de 3 ay vadeli Çinko fiyatları 30 Temmuz'dan bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı. 2.456 dolar/ton.
    Bunun etkisi son çeyrek'te olumlu yansıyacaktır.Döviz fiyatları iyi, satışlar'da artış devam ediyor ise güzel olacak inşallah.
    Sn; Dandanakan Çinko kısmı ile ilgili olumlu beklentinize karşın,
    boru profil kısmı ile ilgili Kâr lı bir dönem olmadığı düşüncesindeyim.
    Çünkü bu sektör genel olarak hammaddesini 2-3 ay önceden bağlantı yapıyor
    ancak hammadde fiyatı ne olursa olsun şayet 2-3 ay sonraki fiyat düşükse mamul
    fiyatlarını da düşürüyor.Gerek ithal hurda girişi gerekse durgunluk gibi sebeplerle
    hammadde fiyatları 100 $ civarı geriledi,örneğin sektör 570 $ a hammadde almış
    ancak kasım ayında gelecek hammade fiyatı 470 $ is bugünden mamul fiyatını da
    düşürüyor.Yani 570 $ a aldığı hammaddeyi nasılsa 470 $ a alacağım diye şimdiden
    fiyatını düşerek satıyor ki o da güncel olarak 520-530 $ lara geliyor.
    Mamul satışları dolara da bağlı bu arada şayet dolar yükselirse mamul fiyatları da
    yurtiçi bile olsa yükseliyor.Yani bir nevi döviz den kazanç gibi birşey ama mamulden
    kazanılmış gibi bir durum var.Doların da üçüncü çeyrekte yatay olduğunu düşünürsek
    bu dönem boru profil kısmında karlılığın beklendiği gibi gelmeyeceğini düşünüyorum.
    Tabii Erbosan ın hammadde maliyetini bilemeyiz ancak hammadde fiyatları nisan dan beri
    ortalama 570 $ civarıydı son 3 aydır da bu fiyatlardan veya altında mamülü satılıyor,
    işçilik ve diğer giderleri de eklerse mamulun maliyeti 610 $ civarı gibi düşünülebilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

3. Sn nexus boru profil kısmın'da haklı olabilirsiniz,fakat şirket bu gibi durumları iyi yönetiyor.Yani hammadde fiyatları düşükken stokları arttırıyor.Döviz fiyatlarını kasa'da döviz fazlası varsa buradan'da fark yazabilir diye belirttim.
    Aslın'da benim için temel analiz,takas,alan satan hiç işim olmaz.Benim için teknik ne derse o,haber sonradan gelir.Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sn nexus boru profil kısmın'da haklı olabilirsiniz,fakat şirket bu gibi durumları iyi yönetiyor.Yani hammadde fiyatları düşükken stokları arttırıyor.Döviz fiyatlarını kasa'da döviz fazlası varsa buradan'da fark yazabilir diye belirttim.
    Aslın'da benim için temel analiz,takas,alan satan hiç işim olmaz.Benim için teknik ne derse o,haber sonradan gelir.Saygılar.
    Evet Üstadım, Ben de zaten Erbosan'ın hammadde maliyetini bilemeyiz diye o yüzden belirttim.
    Hakikaten o konuda başarılılar.İşleri demir çelik ve gerek hammadde yönetimi gerekirse döviz
    konusunda başarılılar.Zaten sektörde limana ve hammaddeye uzak olduğu halde hem hammadde
    hem de limanın dibinde olan şirketlere göre nasıl başarılı oldukları ayrı bir konu.
    Çoğu kişi şirketi aile şirketi gibi düşünse de başkaları gibi biz binlerce maaş alalım
    yok her oturum da şu kadar para alalım,huzur hakkı alalım gibi dertleri yok.
    Ancak demir çelik sektör olarak ki buna ereğli,kardemir gibi şirketler dahil
    hammadde fiyatlarının kısa sürede aşırı düşmesinden dolayı belli bir rahatsızlık çekiyor ki,
    toparlanması gelecek yıla kadar sürecek görünüyor.Çünkü sezon olarak kış sezonu da
    ayrı bir sıkıntı.
    Ek olarak dövizin yükselmesi de hem dövizi olan, hem de stoklu çalışan ki mevcut
    her stoku da döviz gibi değerlendirmek gerekli önemli bir kar avantaj bu sektör için.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

5. Ben gecen hafta magosadaydim.
    Magosa limaninin dibinde tarihi surlar var gidenler bilir.
    Merdivenlerle çıkılıyor yüzyıllar once yapılmış.yillar öncede surlara guvenlik sebebiyle borularla korkuluklar yapmışlar.tam barulardan tuttum ve surların üzerine çıktım.elimi tuttuğum yerde bide baktim erbosan yazıyor...
    Şirketimiz yıllardır super çalışıyor.
    Tatlı bir tebessümle helal olsun dedim...

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben çiziyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by TürkiyeTürkiye Yazıyı Oku
    Ben çiziyorum.
    Ne çiziiiğisin???

3000 civarı aldım.

Sayfa 121/795 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız