Sayfa 45/795 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 353 - 360 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1.  Alıntı Originally Posted by Erkan hoca Yazıyı Oku
    Bedelsiz sonrası hisse fiyatında ciddi gerileme bekliyorum... o yüzden kimseyi etkilememek için yazmadım... 68 liradan veda ettim... en kısa zamanda daha fazla lot koyarak geri dönme umuduyla... inşallah hissede kalanlar İçin düşmez temennisiyle...
    2018 yılını 72 milyon TL net kar ile kapamış bir şirket . Net kar 2017 yılına göre %32 artırdı
    Satış gelirleri %43 büyüdü . karını %47 artırdı

Boru profil satışları 2018 yılında %50 büyüdü
    Çinko Kalsin kar marjları açısından şirketin yüksek karlılığa sahip ürünü.
    ve 1. aydan itibaren çinko fiyatları tarihi zirveleri zorluyor . %30 a varan bir yükseliş var
    2018 sonuna doğru çinko satışları hızlanmıştı ve bu son çeyrek bilançoda çinko satışları pek etki etmedi.

ERBOS 2018 yılında 63.5 milyon $ ihracat yaparken, 60.8 mn $ ithalat gerçekleştirdi. Satışlarının %51’ini ihraç etti. İhracatı dolar bazında %30 yükseldi. Oldukça iyi bir başarı.

Şirket’in döviz fazlası 8.3 mn $ ve 241 bin € döviz
    mali yapısı çok güçlü
    bu mali yapısına göre %50 ucuz işlem görüyor oda en az ..
    ABD İLE OLAN SIKINTI ERBOSANI HİÇ İLGİLENDİRMİYOR.
    İhraç ettiği ülkeler arasında ABD bulunmuyor.
    temel olarak muazzam bir şirketten bahsediyoruz..
    şimdi teknik olarak bakalım

MACD YENİ AL VERDİ kısadaki direncini kırdı .
    70 liraları kırarsa hisse boğa piyasasına giriyor.
    yani teknik olarak pek sıkıntı görmüyorum
    şirket yeni toparladı grafik olarak
    fk oranlarına ve yürüyen beklentilerine bakınca ..
    bu fiyatlar saçma geliyor değil düşüş beklemek bana mantıksız geldi.

bir de şimdi bölündükten sonra tahtadaki lot miktarı da büyüyünce otomatik hisse dikkat çekecek . işlem hacmi artacak
    ve psikolojik olarak ucuzlayan bir şirket olarak ilgide görecektir..
    ben buraların dip olduğuna inanıyorum.
    ve borsada başarı oranım biraz yüksektir çok yanılmam orta vade düşün bir tarzım vardır ..
    inşallah beklentilerim doğrultusun da hareket eder ..
    herkese bol kazançlar dilerim.. ..
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

2. malını satıp ,dahada çıkacak diyen birini duymadım henüz doğal olarak düşme beklenir, bide ciddi bir düşüş beklemeniz enteresan geldi neden diye sorsam şimdi eminim boşluğa bakarsınız argümanınız içime falan doğdu falan olur gibime geliyo ..boş geldik boş gitmeyelim ..

3.  Alıntı Originally Posted by Erkan hoca Yazıyı Oku
    Bedelsiz sonrası hisse fiyatında ciddi gerileme bekliyorum... o yüzden kimseyi etkilememek için yazmadım... 68 liradan veda ettim... en kısa zamanda daha fazla lot koyarak geri dönme umuduyla... inşallah hissede kalanlar İçin düşmez temennisiyle...
    Bölünme öncesi çok mu yükseldi ki gerileme olsun. Bu hisse 100 liraları görmüş ve sermaye artışına neredeyse hiç tepki vermemiş bir hisse. Bu yüzden ciddi gerileme beklemek yanıltıcı olabilir.İlk çeyrek beklentilerinde olumsuz bir durum varsa onu bilemem.Şu haliyle bile f/k sı 5 in altında.Ben de bölünme sonrası yükseliş bekliyorum.Ytd
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

4. Umarım düşüş konusunda yanılırım...

5.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Bölünme öncesi çok mu yükseldi ki gerileme olsun. Bu hisse 100 liraları görmüş ve sermaye artışına neredeyse hiç tepki vermemiş bir hisse. Bu yüzden ciddi gerileme beklemek yanıltıcı olabilir.İlk çeyrek beklentilerinde olumsuz bir durum varsa onu bilemem.Şu haliyle bile f/k sı 5 in altında.Ben de bölünme sonrası yükseliş bekliyorum.Ytd
    Sermaye artışın hisseye hiçbir getiri sağlamadığı görüşündeyim.Bu haber olmasaydı dahi erbos şuana kadar ki yaptığı hareketleri yapardı.Pozitif bir yansıması olmadı.Bölünme sonrası düşmesi durumunda ise bu bedelsizin bizim için tamamen kabusa dönüşeceği kanaatindeyim.Gönlümüz düzenli bi yükseliş maratonuna girmesi yönünde.Hepimiz için hayırlısı olsun.YTD.

6. Günaydın

Şuan hesabımdaki paranın 3.83 katını gösteriyor.
    Sabah görünce nasıl da yüreğim pırpır etti 😁😁
    İnşallah o günüde görürüz bu hissede

7.  Alıntı Originally Posted by bora2265 Yazıyı Oku
    Günaydın

Şuan hesabımdaki paranın 3.83 katını gösteriyor.
    Sabah görünce nasıl da yüreğim pırpır etti
    İnşallah o günüde görürüz bu hissede
    Senmi benmmi aqa. İnşallah

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Yavrular gelmiş ..
    Hayırlı olsun ..
    Bereketli olsun ..!
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

Sayfa 45/795 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları