Sayfa 597/795 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Patronların hısse oranları 6 lardaydı gecen sene Mehmet ve mahmut un validesi ve İbrahim göknarın valıderi fevat etmesiyle hisseler İbrahim GÖKNAR listeye girdi ve Mehmet ve Mahmut un hısse oranları yukseldı
    Ytd.
    Ytd.
    Ytd.

2. Son hali kap tan alındı Ytd.
    Sermayede Doğrudan %5 veya Daha Fazla Paya veya Oy Hakkına Sahip Gerçek ve Tüzel Kişiler
    Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı(TL) Sermayedeki Payı(%) Oy Hakkı Oranı(%)
    AZİMUT PORTFÖY DELTA SERBEST ÖZEL FON 2.000.999 10 10
    MAHMUT ÖZBIYIK 1.383.320,65 6,92 6,92
    MEHMET ÖZBIYIK 1.383.319,25 6,92 6,92
    İBRAHİM GÖKNAR 1.155.149,47 5,78 5,78
    NAZİFE ÖZBIYIK 1.125.191,46 5,63 5,63
    HATİCE ÖZBIYIK 1.008.192,11 5,04 5,04
    DİĞER 11.943.828,06 59,71 59,71
    TOPLAM 20.000.000 100 100

3. Hatice nın degişmezken
    Mehmet ve mahmut un 8.79 dan
    Nazifenin 7.53 ten düşmüş
    Kadriye listeden cıkmıs
    AZİMUT a gecmiş. degişen hic birsey yok
    Hisseler yine kedilerin de kapta da belirtmişler sadece fonda degerlenmesi bir nevi fona ortak olmuslar sepet yapmıs lar diyebiliriz

Daha önce yatırım ilişkileri yöneticisine aradım hisse 20 lerde geri alım yapılabilir hem yatırım yapanlara güven verirsiniz dedim bana dedigi şey şirketin nakitini neden hisse alalım dedi piyasa dinamikleri belirleyici oluyor dedi. Yine de patronlara iletecegini dedi 1 yılda hıc bir adım atılmadı o zamanlar 1 milyon lot alınabılseydı su fiyatta bile 110 milyon kar yazacaktı hisseyi satıp sermaye ye ekleyebilir kapasite artısı veya modernizasyon da kullanabilirlerdi

Üretip satmakta iyi olabilir. Şirketlerinin piyasa da degerlenme sini göremeyecek kadar vızyonları yok maalesef şimdi kalkmıslar fona gecmeleri de geckalınmıs ama yinede kayserılı bunlar vardır bır bıldıgı
    Ytd
    Ytd
    Ytd.

4. Çizgilerde sn;Sevenhill daha başarılı çizimleri vardı ama sanırım cezalıymış,
    umarım yakında döner.
    burda görünen 130 altı sarı trend altına iniyor ufak tefek sarkmalar olabilir,
    fibo rakamları aşağıdaki gibi,
    Bir yandan aşağıda bekleyen ortalamalar var, buralarda tutunup ortalamaları
    kendine yaklaştırırsa niyetini belli eder.Ya da günlük bir % 5-6 düşüşle ortalamalarına
    dokunup geri dönerse...

[IMG][/IMG]
    Yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Hatice nın degişmezken
    Kadriye listeden cıkmıs
    Hisseler yine kedilerin de kapta da belirtmişler sadece fonda degerlenmesi bir nevi fona ortak olmuslar sepet yapmıs lar diyebiliriz

Daha önce yatırım ilişkileri yöneticisine aradım hisse 20 lerde geri alım yapılabilir hem yatırım yapanlara güven verirsiniz dedim bana dedigi şey şirketin nakitini neden hisse alalım dedi piyasa dinamikleri belirleyici oluyor dedi. Yine de patronlara iletecegini dedi 1 yılda hıc bir adım atılmadı o zamanlar 1 milyon lot alınabılseydı su fiyatta bile 110 milyon kar yazacaktı hisseyi satıp sermaye ye ekleyebilir kapasite artısı veya modernizasyon da kullanabilirlerdi

Üretip satmakta iyi olabilir. Şirketlerinin piyasa da degerlenme sini göremeyecek kadar vızyonları yok maalesef şimdi kalkmıslar fona gecmeleri de geckalınmıs ama yinede kayserılı bunlar vardır bır bıldıgı
    Ytd
    Ytd
    Ytd.
    Sn;Efe kuzey kafa karıştırdığı için soruyorum
    Fonda değerlenmesi için fona ortak olunduğıu haberini farketmedim
    nerede geçtiğini gönderirseniz iyi olacak çünkü bu önemli
    çünkü geçen haberler
    Azimut a geçen hisselerle ortaklık yapısı değişti diye,belirtilen haberlerde
    hisselerin satıldığı ve alındığı yönünde.

6.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Sn;Efe kuzey kafa karıştırdığı için soruyorum
    Fonda değerlenmesi için fona ortak olunduğıu haberini farketmedim
    nerede geçtiğini gönderirseniz iyi olacak çünkü bu önemli
    çünkü geçen haberler
    Azimut a geçen hisselerle ortaklık yapısı değişti diye,belirtilen haberlerde
    hisselerin satıldığı ve alındığı yönünde.
    Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Özbıyık tarafından şirketimize yapılan bilgilendirme aşağıdaki gibidir;

"Sahip olduğum 374.500 adet ERBOS hissesinin satışı Borsa İstanbul'da özel emir yöntemi ile 26.8.2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Bu satış işlemiyle, satış işlemi öncesinde Erbosan Erciyas Boru San.ve Tic. A.Ş.'de sahip olduğum direkt ve dolaylı paylarımın oranı değişmemiştir."

Arkadasım hisseler önceden direk görünürken şimdi fonda yani dolaylı yoldan yine ozbıyık ailesinde zaten belirtmiş oy oranımız degişmedi diye. Yoksa bu acıklama yı yapmazlardı. fonda degerlenmesini nasıl yapar bilemiyorum hangi şartlarda fona verdigıni de belirtilmesi gerekirdi fonda durması elbet bir cıkar ilişkisi vardır
    Ytd
    Ytd
    Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Hatice nın degişmezken
    Kadriye listeden cıkmıs

Ytd
    Ytd
    Ytd.
    bilgi için çok teşekkürler,

8.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Özbıyık tarafından şirketimize yapılan bilgilendirme aşağıdaki gibidir;

"Sahip olduğum 374.500 adet ERBOS hissesinin satışı Borsa İstanbul'da özel emir yöntemi ile 26.8.2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Bu satış işlemiyle, satış işlemi öncesinde Erbosan Erciyas Boru San.ve Tic. A.Ş.'de sahip olduğum direkt ve dolaylı paylarımın oranı değişmemiştir."

Arkadasım hisseler önceden direk görünürken şimdi fonda yani dolaylı yoldan yine ozbıyık ailesinde zaten belirtmiş oy oranımız degişmedi diye. Yoksa bu acıklama yı yapmazlardı. fonda degerlenmesini nasıl yapar bilemiyorum hangi şartlarda fona verdigıni de belirtilmesi gerekirdi fonda durması elbet bir cıkar ilişkisi vardır
    Ytd
    Ytd
    Ytd.
    Yatırımcı ilişkilerine sormak daha doğru olur çünkü önceki oranları
    MEHMET ÖZBIYIK ve MAHMUT ÖZBIYIK
    8,79 du ve satıştan sonra son oranlar aşağıdaki gibi olmuş.
    Azimut % 10 , Mahmut ve Mehmet Özbıyık % 6,92 kap a göre.
    Yayınlanan haberler de bu şekilde geçmişti,
    Mehmet Özbıyık tarafından 137,50 TL fiyattan 374.500 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %6,92’ye geriledi.
    Mahmut Özbıyık tarafından 137,50 TL fiyattan 374.500 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %6,92’ye geriledi.
    Kadriye Hasoğlu tarafından 137,50 TL fiyattan 339.154 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %3,30’a geriledi

Satış öncesinde oranlarım değişmemiş demesi farklı olarak algılanıyor sanki
    sonuçta oranları değişmiş görünüyor çünkü Azimut ayrı bir tüzel kişilik.
    Pazartesi yatırımcı ilişkilerini arayıp detaylı bilgi almak daha doğru,benim yorumladığım
    virman yapılırdı satış yerine daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

Bu önemli çünkü herkesin bildiği gibi patronun hisse satmasıyla,
    fona devredip oradan yönetmesi hissenin fiyatlaması açısından önemli.

Sayfa 597/795 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •