Sayfa 638/795 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 6360 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Haftalık grafikler al verdiğinde bildiririm demiştim soran arkadaşlar için,
    en önemli göstergesi al verdi sıra diğerinde,
    önceki dönemde al verdiğinde 5-6 aylık süreçte nerelere geldiği görülebilir,
    tabi gündem hergün değiştiği için birşeyin de garantisi yok ancak şu an için tüm vadeler de olumlu,
    yine anormal düşüşler yükselişlerle karşılaşılabilir bunlar ortalamara temas oldukca
    sıkıntı olmaz.ek olarak önümüzdeki haftada 145 üzerinde kapatırsa düşeni kırmış olacak
    150 üzerine oturması yukarı hedefler için oldukca olumlu olur,fincan kulp formasyonu da
    oluşması olumlu bir durum.
    Temel olarak zaten hammaddesi döviz kasasındaki paranın çoğu döviz gelecek kar için
    söylenecek pek bişey yok.
    Sn;Sevenhill de müsait olduğunda düşüncelerini paylaşırsa daha yol gösterici olur.

[IMG][/IMG]
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2. Hocam fincan kulp formasyonunda teknik olarak hedef kaç görünmektedir? Emekleriniz için teşekkürler

3.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Hocam fincan kulp formasyonunda teknik olarak hedef kaç görünmektedir? Emekleriniz için teşekkürler
    Hedef vermek pek iyi olmuyor ama fincan kulp olarak değerlendirirsek
    formasyon gerçekleşirse 220 ler civarı hesaplanabilir,grafik haftalık olduğu
    için süreç uzun da olabilir,düşmeler çıkmalar olacaktır,

4. 137.9 daki gapımı kapatıyo

5.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    137.9 daki gapımı kapatıyo
    Önceden de mevzusu geçmişti ,genelde çoğu hisse günlük ve haftalık ta 5
    günlük ortalamasından uzaklaştığında düşüşlerle temas ediyor
    bu hisse de bunu çok yapıyor günlükte 5 günlük ortalama 135 lerde haftalık 130 lar civarında
    tabi bu rakamlar buluşma anında değişebiliyor ya da tam temas etmese de
    civarlarından dönebiliyor.140 üzeri kapanışlar rahatlatır aşağıda da stopları takip
    etmek gerekli.

6. Çok teşekkürler Nexus hocam

7. nexus hocam değerli yorumlarınız için çok tşkler.anlamadığım bi taraf erbos rsi 70 şin üzerine çıkınça hep satış yiyoruz giden kağıtlara bakıyorum rsi 100 lerde dönüş yapıyo yorumunuzu alabilirmiyim .neden biz hep satış yiyoz tşkler hocam.

8.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    nexus hocam değerli yorumlarınız için çok tşkler.anlamadığım bi taraf erbos rsi 70 şin üzerine çıkınça hep satış yiyoruz giden kağıtlara bakıyorum rsi 100 lerde dönüş yapıyo yorumunuzu alabilirmiyim .neden biz hep satış yiyoz tşkler hocam.
    Sn;Haslemder tek gösterge yanıltıcı olabiliyor,biliyorsunuz RSI 14 günlük ayarlanmışsa
    14 günlük en yüksekle en düşük fiyatlar baz alınarak hesaplanıyor hareketli hisseler de
    bu yanıltıcı olabiliyor.Erbosan da örneğin günlüklerde rsı 80 leri geçmişti haziran ayında fiyat
    110 tl lerdeydi ancak 150 lere kadar gitti negatif uyumsuzluk vererek,aşırı alım bölgesinde
    diye satılmış olsaydı bu yükselişi kaçırmış olurduk,o sebeple birkaç indikatörle
    birlikte değerlendirmek daha iyi olur diye düşünüyorum.Zaman zaman hisseler de bu durum
    oluyor haklısınız 100 lere dayanmış halen gidebiliyor,bunun gibi bazen negatif uyumsuzluklar
    pu lar da tuzak olarak kullanılıyor.bunun yerine genel olarak örneğin RSI 70 altı ben de bu ayar 60 ,
    MACD -0- altına iinerse o hisseyi tutmuyorum günlük ve daha uzun vadeli grafiklerde.
    bu değerlerin üzerinde oldukca tutulabilir diye değerlendiriyorum.

Sayfa 638/795 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •