Sayfa 722/795 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon
Arama sonucu : 6357 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    Endeks düzeltmeye gidrse vay halimize
    Görünüş öyle,endeks düşse diye bakıyorlar sanki,endeks yükselirken tutmak zor oluyor
    sanırım,bir gözleri sürekli burda zaten,sabah biraz yukarı yapınca normalde toplasan 10 kademe de
    5 bin lot satış olmaz iki kademeye biri 7000 kusur biri 6000 kusur satış koydular.Kendileri
    koysa genel de çizip geçiyorlardı,aslında bazı tahtalara gelen emir silme yasağı bu tür
    çoğu hisseye de uygulanmalı.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Görünüş öyle,endeks düşse diye bakıyorlar sanki,endeks yükselirken tutmak zor oluyor
    sanırım,bir gözleri sürekli burda zaten,sabah biraz yukarı yapınca normalde toplasan 10 kademe de
    5 bin lot satış olmaz iki kademeye biri 7000 kusur biri 6000 kusur satış koydular.Kendileri
    koysa genel de çizip geçiyorlardı,aslında bazı tahtalara gelen emir silme yasağı bu tür
    çoğu hisseye de uygulanmalı.
    Yazık resmen gözaltı pazarı hisselerine çevirdi tahtayı. Bist 100 de işlem gören bir tahtada bu kadar oyun olmamalı diye düşünüyorum haksızmıyım?

3.  Alıntı Originally Posted by borsazede90 Yazıyı Oku
    Yazık resmen gözaltı pazarı hisselerine çevirdi tahtayı. Bist 100 de işlem gören bir tahtada bu kadar oyun olmamalı diye düşünüyorum haksızmıyım?
    Orası öyle hep söylediğimiz gibi hesap kitap yap bilançoyu bekle
    beklenenden çok kar gelsin aylarca süründürsün ne var ki % 72 civarı
    ilk 5 de zaten toplu, % 52 si ilk iki kurumda çoğunluğu patronların
    sonuçta at koşturmak kolay oluyor.Bunların işi gücü milleti bezdirip
    sonradan hızlı hareketlerle yukarıla çekip oralardan dağıtmak
    her hareketi böyle,zamanı gelir de kaç kişi olur o zamanda
    bilinmez.

4. Hisse performansı teknik derken temel kısmı da çok olumlu değil
    çelik sektörü için.

Güncel fiyatlar hammadde için 650 $ seviyelerinde bir iki ay önce 1350 lerdeydi
    mamul de hakeza aynı oranda düştü.Maliyet ortalamaları yukarılada kaldı
    yani üçüncü çeyrek de karlılığın devamı konusunda sıkıntı olabilir.

Zarar açıklar diyemiyorum çünkü zaten elindeki stoklar döviz bazında da değerlendiği
    için maliyetleri zarar verecek kadar yüksek değildir, ancak bir önceki çeyrekler gibi
    yüksek performans için çelik fiyatlarının yukarıya dönmesi gerekli.

Zaten hisse de o kadar kar artışlarını hiç etti,primlenmedi aksine düştü.Zaten tahtacı
    ileriye dönük kötümser olsa fiyatları çoktan yukarı çeker hem karlılığı hem endeksin
    yükselişini kullanıp rahatlıkla yukarılardan dağıtabilirdi,başka planları yoksa tabi...

Yani endeks düşerse düşenleri toplar olmadı üçüncü çeyrek biraz olumsuz gelse
    onu kullanır her halukar da toplarım kafası da olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Orası öyle hep söylediğimiz gibi hesap kitap yap bilançoyu bekle
    beklenenden çok kar gelsin aylarca süründürsün ne var ki % 72 civarı
    ilk 5 de zaten toplu, % 52 si ilk iki kurumda çoğunluğu patronların
    sonuçta at koşturmak kolay oluyor.Bunların işi gücü milleti bezdirip
    sonradan hızlı hareketlerle yukarıla çekip oralardan dağıtmak
    her hareketi böyle,zamanı gelir de kaç kişi olur o zamanda
    bilinmez.
    zamanı çok kalmamış olması lazım artık. yıl sonu fk 4 lere düşüyor karlılık bozulmazsa , pd/dd 2 lere. normalde bu oranlarda şirketler çok var ama sermayesi büyük firmalar çoğu. Bu sermaye azlığı ile burda fiyatlanması anormal geliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Hisse performansı teknik derken temel kısmı da çok olumlu değil
    çelik sektörü için.

Güncel fiyatlar hammadde için 650 $ seviyelerinde bir iki ay önce 1350 lerdeydi
    mamul de hakeza aynı oranda düştü.Maliyet ortalamaları yukarılada kaldı
    yani üçüncü çeyrek de karlılığın devamı konusunda sıkıntı olabilir.

Zarar açıklar diyemiyorum çünkü zaten elindeki stoklar döviz bazında da değerlendiği
    için maliyetleri zarar verecek kadar yüksek değildir, ancak bir önceki çeyrekler gibi
    yüksek performans için çelik fiyatlarının yukarıya dönmesi gerekli.

Zaten hisse de o kadar kar artışlarını hiç etti,primlenmedi aksine düştü.Zaten tahtacı
    ileriye dönük kötümser olsa fiyatları çoktan yukarı çeker hem karlılığı hem endeksin
    yükselişini kullanıp rahatlıkla yukarılardan dağıtabilirdi,başka planları yoksa tabi...

Yani endeks düşerse düşenleri toplar olmadı üçüncü çeyrek biraz olumsuz gelse
    onu kullanır her halukar da toplarım kafası da olabilir.
    Evet metal sektöründe hammadde fiyatları düştü doğrudur. Bende metal sektöründe çalısıyorum. Fiyatlarda hammadde alış fiyatımızın düştüğü kadar bir indirim yapmadık biz, o yüzden karlılık biraz düsşe de çok düşmez diye tahmin ediyorum.

Öte yandan, bir diğer konu maddi duran varlık değerleme artışı yapacak sanırım bu sene. ordanda ciddi bir kar yazabilir. en son 7 usd kur varken değerlemiş maddi duran varlıklarını.

7.  Alıntı Originally Posted by borsazede90 Yazıyı Oku
    Evet metal sektöründe hammadde fiyatları düştü doğrudur. Bende metal sektöründe çalısıyorum. Fiyatlarda hammadde alış fiyatımızın düştüğü kadar bir indirim yapmadık biz, o yüzden karlılık biraz düsşe de çok düşmez diye tahmin ediyorum.

Öte yandan, bir diğer konu maddi duran varlık değerleme artışı yapacak sanırım bu sene. ordanda ciddi bir kar yazabilir. en son 7 usd kur varken değerlemiş maddi duran varlıklarını.
    Evet bazı sektörler düşmeyebiliyor, ancak boru profil sektörü alacağı hammade
    2-3 ay sonra gelecekse de bugünden düşmeye başlıyor. Mamul fiyatları mart ayında
    1450-1500 $ civarıydı şu anda 800 $ civarında.

8. İyi de hocam hammadde düşüşü maliyetlerde düşüş olarak geri dönmeyecek mi şimdi?

Sayfa 722/795 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •