Sayfa 790/795 İlkİlk ... 290690740780788789790791792 ... SonSon
Arama sonucu : 6357 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Sitemi ve şikayeti bir kenara bırakırsak , elinde hisse olanlara şunu söylemek isterim. Tecrübelerime dayanarak , bu kadar baskı olan hisse güzel bir haber ve beklentiyle çok ciddi prim yapabilir ! Zaten geri kalmış hisse fiyatı yükselwrek digerleriyle olan farkı kapatıp hatta öne geçebilir , bir arkadaşın dediği gibi beklenti çok ciddi fiyat hareketleri yaratabilir bu fiyatı yükseltmek için bahane olabilir. Fakat herşeye hazırlıklı olmakta lazım , alttan topladıklarını böyle bir kap atarak hızla yükseltip yine beklentiye güvenen küçük yatırımcıya boşaltadabilirler. Piyasa zaten dansöz gibi ! Bank Of Amerika denen bir kurumda varki insanların dengesini bozmak için işlem yapıyor sanki ve indir kaldırlarla insanları hep terste bırakarar parasını elinden almaya uğraşıyor ! Bunlara karşı dikkatli olarak iyi takip ederek işlemlerinizi yapmaya çalışın , panik yapmayın , kimseleri fazla dinlemeyin , hiç bir hisseye duygusal bağ kurup içinde hapsolmayın, şirketin yaptığı işleri ve ticari faliyetlerden kazançlarını iyi inceleyin ve en önemlisi kazançları nasıl değerlendirdiğini takip edin ve ona göre elinizde tutun hisseyi. Dilerim herkes için en iyisi neyse o olsun ve bol kazançlar diliyorum herkese. Y.t.değildir , sadece 25 senelik tecrübeme dayanarak biraz fikir paylaşmak istedim , okuyanlar kendi süzgeçlerinden geçirerek değerlendirmeler yapsınlar ve umarım iyi niyetle yazılanları art niyetli yazanlarla karıştırıp uyarılar yapanların hakkında kötü düşünmesinler... Herkese hayırlı geceler...

2.  Alıntı Originally Posted by moj49 Yazıyı Oku
    Hissenin kaç gündür niye gitmediğini herkes gördümü arkadaşlar ! İnsanları bıktırmak, yıldırmak , ellerindekini ne kadar ucuza nasıl alırız derdinde olan , kimse 3 kuruş kazanmasın hepsini biz yiyelim derdinde olan aç gözlülerin oyunları yüzünden ! Bunu kaç gündür yazmaya anlatmaya çalışıyorum , zaten borsanın içinde olup biraz olup bitenler hakkında düşünen herkes bunların farkındadır ama biz bizim gibi kücük yatırımcıların elindekini çalma derdinde olanlara karşı hakkımızı aramamız lazım diye düşünüyorum. Bütün borular tavan tavan giderken gitmesin diye satış yığmalar , endeks tepki yükselişi yaparken seans sonu baskıyla korku salmalar , endeks eski yerine geldiği halde hala fiyatı eski ortalama fiyatının % 30 altında tutmaya çalışmalar ve bir anda bir kapla toplanan bütün hisseleri kimseye fırsat vermeden tavana götürmeler ve sert in çıklarla geri gelecek korkusu verip tavan kapatmalar ! Yine söylüyorum öyle bir tezgaha girmişizki soyulmadan çıkmamız için ya çooook sabırlı olmak lazım ve fiyat izlemeden beklemek lazım , yada çooooook ama çok şanslı olmak lazım ! Bu şekilde tavan yapması benim ne kadar haklı olduğumu tekrar gösterdi ! Hepsinin Allah belasını versin gerçekten , inanıp güvenip yatırım yapan insanların biraz olsun yüzünü güldürseler , alavere dalavere yapmadan bu haberler gelse , yapılan işleri düzenli olarak ve düzgün bildirseler , ticaret yaparak kazansalar ve kazandırsalar ne olur sanki !....
    Erbosan dendiğinde çakal sofrası kardeşim.. bunlar domuzdan adi insanlar ama sabırlı olan ekmeği yer..yeniden değerleme ile artık mızrak çuvala sığmaz olur... hayırlısı bakalım

3. Kboru yine tavan , bizimki eksi kapattı. Birçok hisse tavan , yeni halka arzların çoğu tavan. Spek hisseyi mi toplayamadı , ne halt ettiyse , Erbosan geri geri gidiyor.
    209,80 den kapadı.

4. Borucu geldi hanım...dikişli dikişsiz borularım,profillerim bedelsiz senetlerim var..huuuu hanim..
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

5. Takasin yuzde 20 si azimut fona yuzde 65 i delta fona ait sirket ortaklarinida sayarsak dibi bile sıyrılmış takas tenceresinin..iyi güveç yapilir...)
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

6.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Takasin yuzde 20 si azimut fona yuzde 65 i delta fona ait sirket ortaklarinida sayarsak dibi bile sıyrılmış takas tenceresinin..iyi güveç yapilir...)
    Belli...kimsede kalmamis))

7. Küçük küçük yükselişlerle yol alıyorsun
    Ama , artık kükreme zamanının geldiğini hissediyorum.

8. 12 aylık bilançosunda şirketin bütün varlıklarının yeniden değerlemesi gelecek
    Bunu , attığı kap ta ilan etmişti
    Bu değerleme kar a etki etmez ama özsermayeyi yükseltir , böylece pd/dd si düşer ve çok ucuz fiyattan işlem gördüğü anlaşılır.
    Bunu gören büyüklerin , herkesin hisseye üşüşmesini engellemek için hisseye baskı uyguladığını düşünüyorum
    Amaç , küçük yatırımcının elindeki hisseleri ucuzdan toplamak olsa gerek.

Sayfa 790/795 İlkİlk ... 290690740780788789790791792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •