Sayfa 191/794 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 6349 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Erbosan 2013 yılına ait genel kurul toplantısını 15 Kasım 2014 günü gerçekleştir'di.
    Toplantıda önemli gündem maddesi A grubu paylara tanınan imtiyazların kaldırılması ile ilgili gündem'di.
    Genel kurul'da A grubu payların imtiyazı'nın kaldırılması ile ilgili talebinortaklar'dan Mehmet Tahtasakal ile bir kısım diğer ortaklar'dan geldiği belirtildi.
    Toplantı'da söz alan Mehmet Tahtasakal ise,imtiyazlı payların değerleme fiyatının C grubu payların 20 tl seviyelerin'de olduğu sırada yapıldığını aradan geçen zaman dilimin'de hisselerin değerlendiğini,bu nedenle şimdi'ki fiyata nazaran düşük kaldığını ifade etti. Değişen durum karşısın'da imtiyazların kaldırılması yönünde'ki görüşünün değiştiğini söyledi.
    Yapılan oylama neticesinde'de çoğunluk oyu ile imtiyazların kaldırılması ile ilgili gündem maddesi reddedildi.
    Böylece mevcut statü aynen korunurken A grubunda'ki imtiyazların varlığı'da devam etmiş oldu.
    A grubu paylar sermaye için'de oldukça cüzi bir kısmı oluşturuyor.
    5 MİLYON 220 BİN TL tutarında'ki ödenmiş sermaye içinde'ki payı sadece 92 tl ye denk geliyor.
    BU KADAR AZ OLAN İMTİYAZLI GRUBUN KAR'DAN ALDIĞI PAY ORANI İSE % 10
    Her yıl düzenli kar açıklayan şirketin,geçen yıl elde ettiği kar tutarı ise 16.1 milyon
    İMTİYAZLI PAYLARIN İPTALİ YÖNÜNDE'Kİ ÖNERİDEN GERİ DÖNÜLMEMİŞ OLUNSAYDI FİRMANIN KASASIN'DAN BİR DEFAYA MAHSUS NAKİT ÇIKIŞI YAŞANACAKTI,ANCAK KARŞILIĞINDA A GRUBU İMTİYAZLARI ORTADAN KALKACAK VE C grubuna ayrılan temettü miktarı % 10 artacaktı.

2. Yukarıda'ki yazıyı okuduktan sonra sen bu şirkete yatırımcı dostu diyebilirmisin.
    Adam hem kendisi teklif ediyor imtiyazların kaldırılmasını,genel kurul gündemine alınıyor bu istek.
    Tabi haber çıkın'ca hisse yükselişe geçti normal bir şey,bu haberle hisse'nin yükseleceğini simitçi bile bilir
    Sonra neymiş efendim hisseler yükselmiş miş miş vazgeçmiş amcam.

3. hatırlıyorum 52 tl olmuş 30 geri düşmüştü

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

Selam dostlarım. Algyo da olduğu gibi birileri yani sahipleri mi tahtadakiler mi her kim ise kagidin gitmesini istemiyordu Hatta borsada işlem gören tipe dönüşüm hamlesiyle başka birilerinin önünü kesmeye çalışıyordu. Ama zannediyorum savas basladi ve her iki taraf birbirlerinin farkında. 40 larda algyo da baslayan yonetim ve yatirimci savaşı 102 tl de kismen sogudu sadece soğudu diyorum zira yatırımcı taaruzu devam edecek Sayas savaş meydanında bedelli açıklamasına rağmen 98 kuruştan 1.40 lara gelmişti bedelli dedi ama savaşı yatırımcı kazandı. Yaklaşık 7 8 ayda Bugün kü fiyatı olan 2.38 e geldi. % 140 hemde bazen zarar bazen kar açıklarken hulasa ersu. Ostim. Imp. Algyo. Sayas. Olmuksa. Dil ve. Prkab. Da savaşı kazanan yatırımcı rtalb. ERBOS. Bakab ve ... Da da hırçın bir şekilde saldiracak ve akla hayale sigmayacak fiyatlamalar gisterecektir. DERKEN RUYADAN UYANDIM. tuh be ruyaymisssss. Aman ha yatırım tavsiyesi değildir. YTD. Kimbilir belki gavur gelir 40 50 60 der. OH OH. YTD.

Mutlu olun mutlu kalın 2020 müthiş yıl olabilir

7. Sanırım artık yükselir, çünkü ben satmaya başladım ve bu gün malın %20 sini sattım. Hemen +3 primliyken psdtc aldım ve + 10 kapadı. Sanırım bir o kadarda yarın satacam ve alacağım hisseler de belli. Yani diyeceğim şu; Ben yaklaşık 10-15 yıllık erfos serüvenime son veriyorum. Umarım forumun güzel insanları kazanır.

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by -Taha Yazıyı Oku
    Sanırım artık yükselir, çünkü ben satmaya başladım ve bu gün malın %20 sini sattım. Hemen +3 primliyken psdtc aldım ve + 10 kapadı. Sanırım bir o kadarda yarın satacam ve alacağım hisseler de belli. Yani diyeceğim şu; Ben yaklaşık 10-15 yıllık erfos serüvenime son veriyorum. Umarım forumun güzel insanları kazanır.

Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    -Taha bey haklısın çelik sinir lazım bu hissede dürabilmek için, borçsuz karlı dövizli temettülü iyi hisse ehlinin elinde değil malesef.
    dilerim kayıplarınızı telafi edersiniz.

Sayfa 191/794 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •