Sayfa 596/795 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Kısa vade düşünenler için bu hissede tek handikap ortalamalarından uzaklaşmış olmasıdır.
    Öyle ya da böyle bir ay donunmasa diğer ay bu kırmızı 5 günlük ortalamaya dokunuyor
    daha önce 140 lardayken haftalık da 117 lerde olan ortalamasına dokunması gerektiği gibi,
    Şu anda güncel olarak 105 lerde bu ortalama buluşma anında 115 ler civarı olabilir
    zaten günlük 69 günlük UV ortalaması da bu civarlarda.
    Bilanço sonrası bu ortalamayı ziyaret etmesi muhtemel.
    Zaten ortalamalarına yakın hareket etmesi sağlıklı yükseliş için de iyi olur.Yoksa kişi
    bilmeden alıyor düşünce bi haber mi var diye panikle satıyor pişman olup tekrar alıyor
    tekrar satıyor totalde zarar etmeye başlıyor.Bu sebeple bu hareketler sınırlar içinde kaldıkca
    normal karşılanmalı diye düşünüyorum.

[IMG][/IMG]
    Daha önce 150 tl lerde iken ,bahsettiğimiz Aylıkta 5 günlük ortalamasına dokunması gerektiği gibi ki şu an 120 lerde,günlük mavi ortalama da 122 lerde kısaca 120 tl altı kapanışlar epey sıkıntı olur diye düşünüyorum.
    Aylık güncel grafik...

[IMG][/IMG]
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2. Son takas durumu,

[IMG][/IMG]

3. Demir emtiya temmuz sonlarında baslayan sert düşüşün sürmesi durumunda elinde olan stok un kar marjı nı düşürecektir stokları hangi fiyattan satacak suan ıcın demir emtiya sene basındaki fiyatların altında aynı zamanda dolar 8.74 ten 8.30 kara düştü suan bu düşüsleri surmesı durumunda 12 aylık kar gerileyecektır hıseye baskı bundan kaynaklı. daha önceleri de yazdım emtiya nın yükselmesi pozitif etkıledıgı gıbı düşüşte negatif etkiler
    Ytd
    Ytd
    Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Demir emtiya temmuz sonlarında baslayan sert düşüşün sürmesi durumunda elinde olan stok un kar marjı nı düşürecektir stokları hangi fiyattan satacak suan ıcın demir emtiya sene basındaki fiyatların altında aynı zamanda dolar 8.74 ten 8.30 kara düştü suan bu düşüsleri surmesı durumunda 12 aylık kar gerileyecektır hıseye baskı bundan kaynaklı. daha önceleri de yazdım emtiya nın yükselmesi pozitif etkıledıgı gıbı düşüşte negatif etkiler
    Ytd
    Ytd
    Ytd.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Cınko üretimi senelik 50 mılyon ve kar oranı %20 sanırım daha oncekı falıyet raporlarında oyle hatırlıyorum. Emtiyanın artısı stoklar dan ekstra kar yazıyor demir işinden senelik %12 kar marjı vardı suan icin kar artısının sebebinin stok dan kaynaklı oldugu düşünüyorum 10 mılyon dovız pozisyonundan karı var

Emtiya da sureklı yukselıs olurken dovızdekı dalgalanma sebebi ile kar in kaynağını bulmak İcin sadece tahmin sonuc ta uzman degılım
    Stok ve doların etkisi daha fazla. Uzun vade hisse de olanlar bilir 9 aylıkta 62 milyon kar yazınca 12 aylıkta sadece 2 milyon kar yazdı diye hısse taban olmustu.
    Ytd
    Ytd
    Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Demir emtiya temmuz sonlarında baslayan sert düşüşün sürmesi durumunda elinde olan stok un kar marjı nı düşürecektir stokları hangi fiyattan satacak suan ıcın demir emtiya sene basındaki fiyatların altında aynı zamanda dolar 8.74 ten 8.30 kara düştü suan bu düşüsleri surmesı durumunda 12 aylık kar gerileyecektır hıseye baskı bundan kaynaklı. daha önceleri de yazdım emtiya nın yükselmesi pozitif etkıledıgı gıbı düşüşte negatif etkiler
    Ytd
    Ytd
    Ytd.
    Sn; Efe kuzey demir emtia konusunda evet temmuz başından beri düşüş var
    ancak sene başına göre halen yukarıda çünkü ocak ayında örneğin 1,5 kalınlık
    hammadde fiyatı 580 $ şu an 1000 $ larda hakeza erbosan ın da sattığı mamul
    fiyatları 650 $ seviyesinde ise şu an onlarda 1050 -1100 $ aralığında.
    Bahsettiğiniz diğer uzun demir olarak bahsedilen emtia falansa bilemiyorum.

Ancak karlılık etkilenecekse çünkü bi ara 1200 $ seviyelerine çıkmıştı oralardan
    hammadde bağlantısı yapılmışsa hep dediğimiz gibi 3 ay öncesinden bağlantı
    yapılıyor yeni giren hammaddeler ortalamayı yükseltmiş olabilir oradan etkilenebilir.
    Hakeza dolar da öyle ki 7,70 leri görmesi de muhtemeller içinde bunlar etken olacaktır.

Tahmin ediyorum sıkıntı daha çok büyük ortakların bu fiyatlardan yüklü miktarda
    hisse satması oldu daha çok ortakların olduğunu düşündüğümüz Denizyatırımdan
    piyasaya satışlarda var,diğer ortaklarda katılırsa diye sıkıntı olabilir.
    Ancak Azimut'un aldığı miktar da az değil belli şartlarda almıştır diye düşünüyorum.

7. sn efe kardeşim 2 milyon zarar yazdığında yanlış hatırlamıyosam parayı hammaddeye yatırıp stokları doldurmuştu .zarar ondan dolayı olmuştu yanlışım varsa düzeltin.ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    sn efe kardeşim 2 milyon zarar yazdığında yanlış hatırlamıyosam parayı hammaddeye yatırıp stokları doldurmuştu .zarar ondan dolayı olmuştu yanlışım varsa düzeltin.ytd.
    Arkadaşim ben ozaman hisse de degildim ama takip listesinde oldugundan şirketlerin haber akısı bilancolarına bakıyordum gecen yıl haziran ayında erbos a gectim daha önce kutpo daydım fazla bir bilgim yoktu sadece aklımda kaldıgı kadarıyla yazdım
    Ytd.

Sayfa 596/795 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •