Sayfa 778/795 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Brsan iyi kar açıkladı fk 7 lere indi. Bizimkinin bilanço bugun yarın gelir aslında kötü bekluyordum ama şimdi brsan gibi iyi gelirmi acaba dıyorum?.anlamadıgım nokta demırcelık fıyatları dipte resesyon daralma şu bu derken brsan satışı ve karlılıgı uzaya cıkmış son ceyrekde. Bu nasıl oldu anlam veremedim acıkcası

2. Bilanço ne gelirse gelsin.Maalesefki hepimizi uzen deprem den sonra sadece o bölgede 550 bin bina yenilenecekmis.Mevcut devletin dargelirli projeleri, İstanbul,İzmir gibi deprem bölgesi yenilemeleri baslibasina bir iş potansiyeli.Bunun ürettiği ürünler bina projelerini kapsıyor diye biliyorum ki fabrika 3 var diya çalışması lazım.Bu sermayede oyuncak oldu bu potansiyele..
     Alıntı Originally Posted by borsazede90 Yazıyı Oku
    Brsan iyi kar açıkladı fk 7 lere indi. Bizimkinin bilanço bugun yarın gelir aslında kötü bekluyordum ama şimdi brsan gibi iyi gelirmi acaba dıyorum?.anlamadıgım nokta demırcelık fıyatları dipte resesyon daralma şu bu derken brsan satışı ve karlılıgı uzaya cıkmış son ceyrekde. Bu nasıl oldu anlam veremedim acıkcası
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by borsazede90 Yazıyı Oku
    Brsan iyi kar açıkladı fk 7 lere indi. Bizimkinin bilanço bugun yarın gelir aslında kötü bekluyordum ama şimdi brsan gibi iyi gelirmi acaba dıyorum?.anlamadıgım nokta demırcelık fıyatları dipte resesyon daralma şu bu derken brsan satışı ve karlılıgı uzaya cıkmış son ceyrekde. Bu nasıl oldu anlam veremedim acıkcası
    Haklısınız resesyon daralma normalde etkiledi piyasaları,
    Ancak Brsan faaliyet raporunda da belirttiği gibi ABD ve Mısır'a yapılan
    ihracatlar da önemli artış olmuş,ABD ye özellikle yüksek kar marjlı
    kuyu ve sondaj borusu satışı önemli ölçüde artmış,ek olarak spiral borular
    ciro ve karlılık da artışın böüyük bölümünü oluşturmuş.

Bu ürünler Erbosan da üretilmiyor o sebeple açıklayacağı ciro ve karlılık
    küçük çaplı sanayi tipi boru profil ve doğalgaz boruları piyasası için belirleyici
    olabilir.

Deprem sebebiyle özellikle küçük çaplı evlere döşenen doğalgaz
    boruları,su boruları ve konstrüksiyon için kullanılan profil ve borular açısından
    faydalı olacaktır.O bölgeye de daha yakın Osmaniye de Tosçelik ve Yücel boru var
    hakeza hatay da Yücel borunun bir fabrikası daha var,İskenderun da da irili
    ufaklı profil fabrikalaı var.
    Genel olarak talep olacağı düşünülürse etkisi olacağı da düşünülebilir.Çünkü
    yakın ya da uzak deprem bölgesi talebine çalışan firmalar bu kez diğer bölgelerde
    boşluklar oluşacak öyle ya da böyle yeni taleple olacaktır.

Ancak Erbosan zaten ne enflasyonu fiyatladı ne karlılığı halen 2 sene önceki
    fiyatlarda daha önce bahsetmiştim 120 li rakamlar kaç senedir altında kapanışlar
    yapmadığı yerler oralara gelince zaten alım da geliyor.Ancak kısa günün karı
    biraz primlense mallar satılıyor,UV li takasında tutan görünmüyor pek.

Belki bu bilançodan sonra alan satan kurumlarla takip edilebilir.

Bu seneki beklenti birincisi ilk çeyrekteki çelik fiyatlarının artışı ikincisi de
    deprem sebebiyle oluşacak talebin durgunluğun önüne geçmesi,hakeza
    halen kuşa dönmüş sermayeyi artırmamakta ısrarları biterse.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

4. Doğalgaz olan şehirlerdeki yıkılan yıkılacak olan büyükşehirlerde ki dönüşüm binalarindaki doğalgaz hatları zaten 3/5yillik ciro demektir
    ( Sadece doğalgaz borularında)

5. bu şirketin hala 2 sene önceki fiyatlarda olması gerçekten çok çok enterasan. sermaye artımı yapmasının hisseye olumsuz etki yapcağını düşünüyorum her geçen gün bedelsiz potansiyeli arttıkca sadece bu sebepten alıcılar gelıyor. Önce enflasyon kayıplarını geri vermeli. Buda 500 lira eder kabaca.

Depremin cirosunda yaratacagı etki vs hiç girmiyorum o apayrı bir hikaye.Ama ihracat tarafında celık boru sektoru resesyona ragmen geçtiğimiz yılı yüzde 30 lara varan büyüme ile kapattı. Üstüne secim sonrası euro nun 25 lıralara gidecegini tahmin edersek bu şartlarda gelecek fkları siz düşünün.

6. Ilk defa borusandan sonra karını açıklıyacak .artı piyasada eksiyse olumlu

7. Boru lar artıda.Borusan 2 gündür tavan.Bunun borular PASLI galiba..Son günlerdeki hareketlerine bakınca.Bilancoyuda sona sakliyor.Etleri ne budlari ne son güne bilanço saklıyorlar.Hep spk.isi.mal toplayamadi herhalde..Bunlar deprem var diye Mart sonuna bilebirakirlar.

8. bariz baskı yapıyor tahtada. bilançoyuda kasıtlı atmadı katılıyorum size demekki bilanço iyi yoksa coktan sallardı kucagımıza bilançoyu

Sayfa 778/795 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •