Sayfa 188/795 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 6357 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Ky çok bu hissede,yeni borsa hesabı actirdigim arkadaşa bile bundan aldık,hem de öyle böyle değil,çıkarsa hayatta satmaz,ancak biraz zarar etmesi lâzım ki korkup satsın....huyu bu.....

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Erbosan altın hisselerden birisi.Hantal olabilir haklısınız ama sağlam kağıttır.Bakıyorum dandik hisseler 1-5 -10 kazandırmış fakat soruyorum size hangimiz kazandık veya kazanan var mı?Çoğu 2 ye katlayınca kaçıyor.Erbosonı ben Egeen gibi görüyorum.İlerde belki öyle olacak tabi sabırlı olanlara.Karı iyi,temettüsü iyi sermayesi düşük.Sanıyormusunuz ki Erbosan dan çıkınca kat kat kazanacaksınız emin olun giden kağıda girseniz girdiğiniz zaman düşmeye başlayacak.Onbfl 173 kat artmış hani kimde var kim o kadar kazanmış.En sağlıklısı yavaş yavaş verimli bir şekilde gidilmesi her zaman iyidir.Sanmayın ki o 1-10 veren kağıtddan herkes kazanıyor.Sadece yakın bir abim eski müdürüm 1-20 kazandı ama nasıl kazandı 9 yıl bekledi karşılığını aldı.Hangimiz bekleriz söyleyin bana.Sabırlı olmadan kazanmak çok zor.Nasip evet herşey nasip.
    Şimdi bunları yazın'ca Trakyalı fıkrası geldi aklıma.Arkadaşı Trakyalı'ya sormuş,İgnesi var sokamaz,kanadı var uçamaz,peteği var bal yapamaz,Trakya'lı yanıt vermiş,abe sokayım öyle arı'ya beya.İşte bu'da o arı,ben'de sokayım böyle arı'ya beya.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Şimdi bunları yazın'ca Trakyalı fıkrası geldi aklıma.Arkadaşı Trakyalı'ya sormuş,İgnesi var sokamaz,kanadı var uçamaz,peteği var bal yapamaz,Trakya'lı yanıt vermiş,abe sokayım öyle arı'ya beya.İşte bu'da o arı,ben'de sokayım böyle arı'ya beya.
    Okudum bayağıda güldüm.Haklısınız ama şu da bir gerçek nasipten ötesi olmuyor.Egeende olmuş olsaydınız 10 yıldır milyonluk olmuştunuz belkide umarım bundan sonra iyiye gider ne diyeyim.Ama halka açıklığın artmasını olumsuz buldum.Takipde olmak gerekli...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

4. Bak şimdi yarama parmak bastın sn ank 11.anlatayım'da gül bu lanet hisseyi almadan önce 2010 yılın'da 19 tl'den 1500 adet egeen aldım.31 tl ortalama ile sattım mutlu akü aldım 6-7 civarın'dan 10 tl den sattım,sonra bunu aldım o zaman'da bir çok kişi 2. egeen olacak bu diyor'du 10 yıl geçti bi bok olmadı.1500 tane egeen dursa idi şimdi borsada olmazdık Dünya turuna çıkardık.
    Bunun verdiği temettü ancak kurban parasına yetiyor.

5. Kendi'me bazı kriterler belirlemiştim,mesela sonu SA olan hisseler'den,ihlas grubun'dan hisselere asla bulaşmam diye.
    Bu kriterlere iki madde daha ekliyorum bir daha sahibi Kayserili olan ve bünyesin'de imtiyazlı hisse barındıran hiç bir şirketin hissesi ile işim olmayacak isterse uzaya kadar çıksın fiyatı.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Bak şimdi yarama parmak bastın sn ank 11.anlatayım'da gül bu lanet hisseyi almadan önce 2010 yılın'da 19 tl'den 1500 adet egeen aldım.31 tl ortalama ile sattım mutlu akü aldım 6-7 civarın'dan 10 tl den sattım,sonra bunu aldım o zaman'da bir çok kişi 2. egeen olacak bu diyor'du 10 yıl geçti bi bok olmadı.1500 tane egeen dursa idi şimdi borsada olmazdık Dünya turuna çıkardık.
    Bunun verdiği temettü ancak kurban parasına yetiyor.
    Siz yine iyisiniz.Benim abi dediğim eski müdürüm 12 tl den 12000 lotu varmış Egeen.Onada nasip olmadı ama bir başka aldığı hissede 9 yıl sabretti 1-25 kazandı halada satmadı beklentisi büyük şimdiye kadar kazanan tek kişi onu gördüm.Yakınım olmasa inanmazdım ama şahidim.Bir çok kişiyede aldırdı hepsi kazandı bşr tek ben alıp sabretmedim sattım o yüzden banada nasip olmadı.İnşallah bundan sonra hepimiz kazanırız.Peki bişey soracağım bu halka açıklığın artması hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

7. Zanneder'sem HAO nın artması borsa'da işlem gören tipe dönüştürülen hisseler'den kaynaklanıyor.
    Bu durum'da iki senaryo var,ya hisse fiyatı iyi artacak(Bu şirket ile ilgili bir haber ile'mi olur,kar rakamlarında'ki artışlamı)bu saye'de bu uyanıklar kote edilen bu hisselerden iyi para kazanacaklar'ki kazansınlar biz'de kazanmış oluruz.
    İkinci senaryo'da ise bu fiyatları uygun buldukların'dan buradan yatırımcılara gazlayıp daha düşükten bunları geri almak istemeleri olabilir.Bayağı film senaryosu gibi oldu ama bunlar'dan her şey beklenir.

8. Ben de birkaç şey eklemek istiyorum.Bu hissede bekleyenler ki biri de benim ve çok şey kaçırdık. Hiç bir verisi bilançosu olmayan hisseler 5 katladı,10 katladı Erbos üç yıl önce gördüğü fiyatlara ancak geldi. Üstelik de sermaye artışı yapmasına rağmen.Her ne kadar sektörleri ayrı da olsa Fmz 9 aylık bilançoya göre sermayesinin 1,5 katı kar elde etmiş hisse 60 lira, Alcar sermayesi kadar karı var hisse 68 lira.Erbos denilen aşağılık hisse ise sermayesinin 3 katı kar etmesine rağmen 26 lira.İzahı nasıl anlatılır bilmiyorum. Şu an için satmak da ,tutmak da sorun.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Sayfa 188/795 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •