Sayfa 789/795 İlkİlk ... 289689739779787788789790791 ... SonSon
Arama sonucu : 6357 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. Şuan borsamız öyle bir hal aldı ki , her hissede ya gruplar var , ya patron ve adamları manüpüle ediyor , yada çeteleşmiş spekülatörer işlemlerle yatırımcıları soymaya çalışıyor! Halka arz hisselerinden belli en basitinden ! Misal Cates , halka arz et 60 TL 80-90 civarına götür ve sonra 40 TL arz fiyatının % 50 altına çek , sonra Tweeterda ve diğer sosyal mecralarda şirketin çok borcu var diğer şirketlerininde çok borcu var onun için halka arz edildi , borç batağında şirket diye insanları korkutarak sattır ve sonra tavan tavan götür !! Yetkililer duyuyorsa eğer incelesinler halka arzdan beri işlem yapanları bakalım ne çıkacak! Sadece Cates mi , şuan borsada kaç hisse var bağımsız sadece yatırım yapanların işlemleriyle fiyatlanan !? Hisse çıkmasın diye yükselen piyasada satış baskısı kurmalar , düşen piyasada açığa satışlarla fiyatları aşağı çekmeler , birgün +4 yapıp ertesi gün -8 yapmalar , sosyal medyayıda kullanıp yatırımcılarda algı yapmalar ! İnsanların elinden alınca tavan tavan yaparak alım fırsatı bile vermeden yükseltmeler ! Öyle bir girdabın içine düştükki aylarca yıllarca ekrana bakmadan bekleyenlerin dışında borsadan para kazanmak imkansız hale geldi maalesef ! Erbos gibi karlı bir şirket 2 yıldır aynı fiyatlardan nasıl işlem görüyor !? Endeksin 2 yıldaki artış oranı x7 , aynı sektördeki hisseler günlerdir tavan tavan gidiyor ve bu + 5 bile yapmıyor ! Hergün derinlikli ekrandan takip ediyorum , hisseye ne zaman alış gelse birileri bilerek hisseye basıyor ! Takasta yabancı alışıda olan ve genelde toplu olan bir hisse endeks kadar bile yükselmiyorsa alenen hissede baskı yapılıyor demektir ! Onların Allah belasını versin ve dilerim tez zamanda bize yaşattıkları burunlarından fitil fitil gelsin! SPK artık bunları piyasalardan temizlemeli ve güven oluşturmalı , yetkililere de sesleniyorum , bu olanlara artık müsade etmeyin ve yatırımcıların yatırımlarının soyulmasına izin vermeyin. Sadece Erbos için değil tüm hisse senetlerinde yapılan, misal herkesin bildiği gibi İhlas holding vb. şirketler başta olmak üzere , Hissesi olanları yıllardır sömüren şirket sahipleri dahil , alavere dalavere yapan herkese gerekli en ağır yaptırımların yapılmasını istiyorum , diliyorum , arz ediyorum.... Y.t.değildir....

2. Kboru , yine tavan. Sen hala uyu. Kboru nun tavanlarını sayacağıma hisseyi alsaydım köşeyi dönecektim
    Hayırlısı olsun..... ERBOSAN ın da sırası gelecektir. Beklemekten başka ne yapabilirim.

3. Hissede işlem yapanlar hakkında suç duyurusu yapmak lazım, şuan endekste bütün boru şirketleri şaha kalkmış gidiyor ve bunlar kasıtlı bir şekilde mal toplamak için baskı kurup insanlara sattirmaya uğraşıyor !!!!

4. Kap ta haber var
    Değerlemesinin yaptırmış

5. Bfren bryat ve marşal kayıtlı sermaya tavan süreleri 31.12.2022 sondu ve beklenti dahilinde hem 2022 sonuna doğru hem de Bfrenin sermaye artırımı sonrasında 2023 sonuna doğru güzel getiri sağladılar ve diğer bedelsiz potansiyeli hisseler de bunlardan nasibini aldı. Ebosun da kayıtlı sermaye süresi 31.12.2024 son bildiğim kadarı ile ayrıca yapılacak değerleme ile de bedelsiz potansiyeli de daha da artacaktır. Zor bir kağıt dışardan bakıldığı kadarıyla ufaktan vira bismillah diyelim bakalım..ytd...

6.  Alıntı Originally Posted by d_kozmos Yazıyı Oku
    Bfren bryat ve marşal kayıtlı sermaya tavan süreleri 31.12.2022 sondu ve beklenti dahilinde hem 2022 sonuna doğru hem de Bfrenin sermaye artırımı sonrasında 2023 sonuna doğru güzel getiri sağladılar ve diğer bedelsiz potansiyeli hisseler de bunlardan nasibini aldı. Ebosun da kayıtlı sermaye süresi 31.12.2024 son bildiğim kadarı ile ayrıca yapılacak değerleme ile de bedelsiz potansiyeli de daha da artacaktır. Zor bir kağıt dışardan bakıldığı kadarıyla ufaktan vira bismillah diyelim bakalım..ytd...
    Özkaynak toplamı 2 milyar üzerine atacak ve bedelsiz potansiyel artacak ama bu iğneden ipliğe değerleme kararı sadece enflasyon düzeltmesi ile ilgili olmayabilir. Şirket satışlarında ilerleme yok büyüme neredeyse hiç yok bu işin arkasından ortaklık gelebilir

7.  Alıntı Originally Posted by ozonel Yazıyı Oku
    Özkaynak toplamı 2 milyar üzerine atacak ve bedelsiz potansiyel artacak ama bu iğneden ipliğe değerleme kararı sadece enflasyon düzeltmesi ile ilgili olmayabilir. Şirket satışlarında ilerleme yok büyüme neredeyse hiç yok bu işin arkasından ortaklık gelebilir
    Borsa dan kopuk olduğun çok belli.. bugün bırakın BIST'i dünya daki sayılı şirketlerin ve sektörlerin büyümede sıkıntı yaşadığı ortada...

Tek örnek vereceğim...MRSHL son bilançosuna bak PDD bak bir de fiyatına.. piyasa her zaman hikaye ye bakar

8. Hissenin kaç gündür niye gitmediğini herkes gördümü arkadaşlar ! İnsanları bıktırmak, yıldırmak , ellerindekini ne kadar ucuza nasıl alırız derdinde olan , kimse 3 kuruş kazanmasın hepsini biz yiyelim derdinde olan aç gözlülerin oyunları yüzünden ! Bunu kaç gündür yazmaya anlatmaya çalışıyorum , zaten borsanın içinde olup biraz olup bitenler hakkında düşünen herkes bunların farkındadır ama biz bizim gibi kücük yatırımcıların elindekini çalma derdinde olanlara karşı hakkımızı aramamız lazım diye düşünüyorum. Bütün borular tavan tavan giderken gitmesin diye satış yığmalar , endeks tepki yükselişi yaparken seans sonu baskıyla korku salmalar , endeks eski yerine geldiği halde hala fiyatı eski ortalama fiyatının % 30 altında tutmaya çalışmalar ve bir anda bir kapla toplanan bütün hisseleri kimseye fırsat vermeden tavana götürmeler ve sert in çıklarla geri gelecek korkusu verip tavan kapatmalar ! Yine söylüyorum öyle bir tezgaha girmişizki soyulmadan çıkmamız için ya çooook sabırlı olmak lazım ve fiyat izlemeden beklemek lazım , yada çooooook ama çok şanslı olmak lazım ! Bu şekilde tavan yapması benim ne kadar haklı olduğumu tekrar gösterdi ! Hepsinin Allah belasını versin gerçekten , inanıp güvenip yatırım yapan insanların biraz olsun yüzünü güldürseler , alavere dalavere yapmadan bu haberler gelse , yapılan işleri düzenli olarak ve düzgün bildirseler , ticaret yaparak kazansalar ve kazandırsalar ne olur sanki !....

Sayfa 789/795 İlkİlk ... 289689739779787788789790791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •