Sayfa 326/339 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon
Arama sonucu : 2706 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: FONET- Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş

1. Allah bildiği gibi yapsın bu adi hisseyi. Lanet olsun aldığım bulaatigim güne. Yürü artık Allah'ın belasi yürü 2 yıl oldu perişan olduk . Bitirdin bizi

2.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Haftalık dolar bazlı güncel grafigi..
    0.65$ desteğinin üzerinde kalabilirse bu hafta,
    Şubat 2021 tarihlerlerinden süre gelen düşen trendinin üzerine atmış olacak vazgeçemediğim başımın belası Fonet..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    0.65$ desteginde..

Buralardan bir tepki gelmeli..Ömrümüzü çürüttün..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Bu kağıdın baskilandigi falan yok ederi 4-5 TL zaten... Buyurun pd/dd kontrol edin

Ayrıca şirketin gelirleri enflasyon karşısında erimiş bitmiş bir artış ta yok ortada... Çıktım lanet olsun diyerek hala takip ediyorum acaba hata mı ettim diye ama çok doğru bir karar vermişim. Bu hisseye girmek hataydı gül gibi froto, Ttrak, aksa, Sasa dururken

Bugün de gördük ki miri hisse satmış... Soygunnnnn varrrr

Yatırım tavsiyesi değildir Allah kurtarsın kalanları...

4. Maalesef yanildik bu kağıtta ısrar etmek büyük hata gerçekten. Fon da 2 gündür satmaya başladı . Allah kurtarsın bizleri. Bundan daha kötü bir kağıt ihlas grubu vardır herhalde. Bu kadar sahipsiz yatırımcısına düşman

5. Vay vay tırı mırı da mı satmaya başladı..
    14 ekimden beri 1.2 milyon satmis gibi duruyor ak yatırımdan..

Sn Muhabbet de gelmiş eski günlerdeki gibi.Diplerde geliyor hep sanki yükselmemiz çok yakın gibi:D

İşin şakası bu hisseyi 1.5 senedir hamal gibi taşıyorum.Ben taşırken 4 kere 10/15-17 araliginda yaklasik %50-70 marj bırakmış.Tabi hiçbirinde hareket etmedim.Yatirimci olalım dedik.Fonetten çıkardığım ders borsadaki uzun vade yatirim bakis acimi degistirdi.Trend neyse ona yonelmek lazim.(Suanda gida enerji vs gibi) Zamanda cok degerli.

Son 2 bilancosundan önce bilancolari ve aldığı ihaleler fena değildi.Acikcasi saglik yazılıminda da tek lerdi.Fonlarin alması pandemi sonrası sağlıkta hareketlenme olabilecegi Katarla işbirliği gibi gibi hikayeler beni hissede tuttu.Şuana kadar beklemem fiyasko oldu ama bu kadar bekledikten sonra çıkarsam ve hisse yükselmeye başlarsa psikolojik olarak dağılabilirim.Bu hisse benim borsadaki imtihanim oldu resmen ama umudumu kaybedemem saglik olursa 3.ceyrek bilancosunu da bir görelim bakalım.Nasipte varsa olacaktır birseyler..

6.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Bu kağıdın baskilandigi falan yok ederi 4-5 TL zaten... Buyurun pd/dd kontrol edin

Ayrıca şirketin gelirleri enflasyon karşısında erimiş bitmiş bir artış ta yok ortada... Çıktım lanet olsun diyerek hala takip ediyorum acaba hata mı ettim diye ama çok doğru bir karar vermişim. Bu hisseye girmek hataydı gül gibi froto, Ttrak, aksa, Sasa dururken

Bugün de gördük ki miri hisse satmış... Soygunnnnn varrrr

Yatırım tavsiyesi değildir Allah kurtarsın kalanları...
    Pdd/dd kontrol ettik..Sonuçlar asagida

Fonet pd/dd :3.39
    Aksa pd/dd :6.31
    Ttrak pd/dd:10.3
    Froto pd/dd :11.07
    Sasa pd/dd : 20.33

Öncelikle şunu en baştan belirteyim.Bu belirttiğiniz sirketler çok kaliteli surekli büyüyen yatirim yapan klas sirketler..

Ancak Fonet için rasyolarina bakarak yorum yapacaksak bence hic pahalı değil.Sorunu patron hissesi olması ve grupların hissede cirit atıyor olması.Bunu tersine çevirecek de yine patronun kendisidir.Bir pay alımı açıklasa veya aldığı ihaleleri adam akıllı bilancolara yansıtsa zaten piyasanin dikkatini çekecektir..

Son olarak şunu belirteyim.Suan diyelim resesyon savaş vb gibi bir sert dalga gelse kısa zamanda 5/6 kat gitmiş hisselerden çok fonet bana daha güven veriyor.Cunku aşağıya gitme riskine göre yukarıya gitme potansiyeli çok daha fazla bence..
    3.ceyregi bir görelim..

7. Ben diğer şirketlerin PD/DD leri ile ilgili bir yorum yapmadım konu tamamen Fonet bu hissenin ederi şu andaki bu fiyatı değil. Diğer şirketler ile bu hisseyi kıyaslamak bile abes kalıyor. O şirketler, bırakalım cüsse olarak büyük olmalarını, gerek temettü gerekse artan karlılık ile bile tamamen bu çapsız soygun hissesi den farklı bir pozisyondalar. Ayrıca son iki senede hisse fiyatı da kıyaslanabilir. Bu hisse 21Q2 de $1.65m kar etmiş. 22Q2 de $736k kar etmiş. Evet dolar karşısında bir kayıp var belki ama olay sadece dolar değil enflasyon karşısında da düşüş var... Yani karı düzenli olarak artmadigi gibi enflasyon karşısında da erimiş durumda...

Evet patron hissesi, şu bu gruplar var çeşitli dolaplar oyunlar dönüyor ama sadece bu değil sıkıntı... Şirket karı enflasyon ve dolar karşısında erimiş bitmiş neredeyse... Gelecek projeksiyonları da yok doğru dürüst... Yurt dışı işlere umut baglanmis ama şirket bile o kadar umutlu değil ki faliyet raporlarında buna yer vermiyorlar doğru dürüst

Ayrıca miri neden satıyor şimdi? Kaçtan aldı bu adamlar? Yanlış hatırlamıyorsam 14 ile 15.18tl arasından maliyetlendiler. Bu adamlar salak mı dolar olarak, enflasyon olarak kaybı geçtim simdi 12 küsur den neden hisse satıyorlar... Burada yine bir soygun hissi yine bir operasyon kokusu var

Ben bu hissede değilim sadece gözlemlerimi paylaşıyorum... Olanlara geçmiş olsun umarım kurtulurlar ve küçük hissedarlara bu oyunları oynayanlar kanser olurlar, paraları yiyemeden geberir giderler... Yatırım tavsiyesi değildir herkes kendi kararını versin...

Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Pdd/dd kontrol ettik..Sonuçlar asagida

Fonet pd/dd :3.39
    Aksa pd/dd :6.31
    Ttrak pd/dd:10.3
    Froto pd/dd :11.07
    Sasa pd/dd : 20.33

Öncelikle şunu en baştan belirteyim.Bu belirttiğiniz sirketler çok kaliteli surekli büyüyen yatirim yapan klas sirketler..

Ancak Fonet için rasyolarina bakarak yorum yapacaksak bence hic pahalı değil.Sorunu patron hissesi olması ve grupların hissede cirit atıyor olması.Bunu tersine çevirecek de yine patronun kendisidir.Bir pay alımı açıklasa veya aldığı ihaleleri adam akıllı bilancolara yansıtsa zaten piyasanin dikkatini çekecektir..

Son olarak şunu belirteyim.Suan diyelim resesyon savaş vb gibi bir sert dalga gelse kısa zamanda 5/6 kat gitmiş hisselerden çok fonet bana daha güven veriyor.Cunku aşağıya gitme riskine göre yukarıya gitme potansiyeli çok daha fazla bence..
    3.ceyregi bir görelim..

8. 14.10.22 de Tırımırı 350000 lot sattigini duyurmustu.Bunu ak yatırımdan gerçekleştirmiş.
    O zamandan bugüne kadar ak yatırım üzerinden yapılan satış 1.5 milyon lotu buldu..

Ayni tarihten bugüne bir 500k lot da tacirlerden çıkış var.Bu acaba hangi kurumdan çıkacak?

Fonette at izi it izine karışmış durumda.Ne olacaksa olsun artık hakikaten bezdirdi milleti..

Sayfa 326/339 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •