Sayfa 904/917 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
    TSKB 0,92 3,5 A/D A/D 0,6 6/2019
    VAKBN 5,27 3,6 A/D A/D 0,4 6/2019
    SODA 5,76 3,7 5,1 1,3 1,1 6/2019
    TKFEN 20,64 3,7 1,8 0,3 1,5 6/2019
    ISCTR 6,22 4,2 A/D A/D 0,5 6/2019

Adaşım bugün tekfen sayfasında yönetime giydirmiş keşke şu tabloyuda yapıştırsaydı. Bist-30 un en ucuz kagıdı Tekfen iştiraki(1 milyon lottan fazla pay) ve en ucuz 4. kagıt tekfenin kendisi...Gurur duysunlar şanlı patronlarımız...

CFS yi ilk araştırırken 1.3 milyar dolarlık bir yatırım deniyordu. Nasıl olduda inşaatçı Tekfen bu rakamı 1.4 milyar dolara çıkardı. 100 milyon dolarlık fark arazi degerinden olabilirmi diye ister istemez düşünüyor insan....

https://www.borsagundem.com/haber/me...etecek/1296624

Teşviklerle yatırım maliyetlerinin yüzde 15 azalacağını kaydeden Yılmaz, döviz kurunda yaşanan hareketin yatırım maliyetlerini yeniden artırabileceğini ifade ederek şöyle devam etti: “Teşvik başvurusu yaptığımız tarihteki kura göre hesaplandığında yatırım maliyetimiz 4.1 milyar liraya karşılık gelirken, bu maliyet kurdaki artışla 4.8 milyar liraya yükseldi. Ekipman anlamında da belli malzemeler yurtdışından geldiği için yatırım maliyetlerimizi kurdaki oynaklık bir miktar yukarı çekebilir. Teşvikler sayesinde yatırım maliyetimiz dolar bazında 1.3 milyardan 1.1-1.2 milyar dolara geriledi.”

Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre 1.2 milyar dolarlık proje, bin kişiye iş imkânı sağlayacak. İlk etapta yıllık 500 bin ton üretimle başlayacak olan fabrikada üretim kademeli olarak 650 bin tona çıkacak. Tesisin Adana’da kurulacağını kaydeden Yılmaz, yer tahsisi konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “2022’de operasyona geçmiş olacağız. Hammaddeden son ürüne kadar entegre ve aynı teknolojinin kullanıldığı bir tesis olacak. Bu yılın son çeyreğinde temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Kasım ayı gibi ilk kazma vurulacak. Tam ürün teslimi 38 ay sonra olur.”

ADAMLAR KASIM AYINDA BAŞLAYACAGIZ, 2022 DE BU İŞ TAMAM DEMİŞ...

ÇOK BİLİNMEZ VAR ÇOKKKK....Üretim kademeli 650.000 tona çıkacakda denmiş...

EY YÖNETİM BAŞKASININ 1.2 milyar dolar maliyet çıkardıgı işi nasıl yükseltmeyi becerdiniz...

4.  Alıntı Originally Posted by Saglamci Yazıyı Oku
    Hepsini derken dip yaptıracak bir oran değildir inşallah..
    geçmişte legolas üstadın öyle diplemsi var, devre kestirmişti
    bendeki malesef çok çok düşük, daha doğrusu düştü 😩

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    21.52 den döndü yazmışsın, bakıyorum bakıyorum ekrana hiç o fiyatı görmemiş, kafam karıştı yav.

20.52 demek istedin sanırım.
    aynen üstadım

5.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    KodKapanış (TL)F/KFD/FAVÖKFD/SatışlarPD/DDSon Dönem
    TSKB0,923,5A/DA/D0,66/2019
    VAKBN5,273,6A/DA/D0,46/2019
    SODA5,763,75,11,31,16/2019
    TKFEN20,643,71,80,31,56/2019
    ISCTR6,224,2A/DA/D0,56/2019

Adaşım bugün tekfen sayfasında yönetime giydirmiş keşke şu tabloyuda yapıştırsaydı. Bist-30 un en ucuz kagıdı Tekfen iştiraki(1 milyon lottan fazla pay) ve en ucuz 4. kagıt tekfenin kendisi...Gurur duysunlar şanlı patronlarımız...
    Vallahi ortak çok şeyler yazacağım da ben utanıyorum. yönetim böyle bir duruma nasıl müsade ediyor, utanmıyor anlamıyorum. şuna çok Emin’im tekrar eski günlerine dönecek yoksa şimdi bile satar çıkarım potansiyeli çok yüksek 3.5 larda ikende böyle düşünüyordum şimdi de böyle düşünüyorum. eskiler bilir çok kötü zamanlar, bilançolar, karlar gördük, aldığı işleri kapa haber vermedi, başlamadığı işlere karşılık ayırdı, hepsine eyvallah! yönetim dedik ortak satış yaparsa yabancılar neden satmasın dedik hepsine bir bahane bulduk... bu seferki acayip bir şey. Girgin geldikten sonra ki açıklamalar marka değeri yeni yatırımlar büyümeler hepsi güzel... e kardeşim biraz da şu yatırım ilişkilerine önem verin... yatırım yapacaksın büyük çaplı anlat, hissene sahip çık, sana güvenip yatırım yapanları koru vizyonunu değiştirdiğini bize de göster 3 sene öncede haber yok açıklama yok şimdide aynı neyi kaçırıyorsun öyle de yapsan böyle de yapsan ( bir muhasebeci olarak ) kaçıramazsın sadece zaman çalarsın anla artık bunu... Libya zararını tek kalemde yazdın şimdi nasıl karı yazacağım diye kıvırıyorsun... dışarıda ki marka değerin hele ki borsaya açıksan burada ki yatırımcıdan geçer. bir ENKA neden olamıyorsun? bu sebepten. herkes bilir borsa, yatırım bunlarla ilgilenmeyen insanlar bile bilirki Enka çok iyi bir firmadır... neden her zaman yatırımcısına çalışanlarına ülkesine sahip çıkan bir firma oldu.. sende bunu yapmalısın... yine satsın yabancı yine düşsün hisse fiyatların ama bunu ben yaptım olmadı dersin... zamanında ki açıklama “ yabancı neden satıyor bilmiyoruz “ böyle bir yatırım ilişkileri olur m? Şimdi de açıklama yapmazsan yatırımcılar kaçar... güven olmayan yerde yatırımcı durmaz çok basit

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    KodKapanış (TL)F/KFD/FAVÖKFD/SatışlarPD/DDSon Dönem
    TSKB0,923,5A/DA/D0,66/2019
    VAKBN5,273,6A/DA/D0,46/2019
    SODA5,763,75,11,31,16/2019
    TKFEN20,643,71,80,31,56/2019
    ISCTR6,224,2A/DA/D0,56/2019

20.30 tl maliyetle 1 haftadir aranızdayim.

Daha önce de bir kaç kez alıp satmişlığim var. Önceden boyle diplerde oyalanmazdı düşsede hemen toparlar tepkisini verirdi.

Hisse ile ilgili nacizane düşüncem zayıf duruşun sebebi inşaat taahhüt tarafindaki backlog un giderek azalması.

Bu konuda sizlerinde fikrini öğrenmek isterim.

Backlog hakkında ne düşünüyorsunuz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    20.30 tl maliyetle 1 haftadir aranızdayim.

Daha önce de bir kaç kez alıp satmişlığim var. Önceden boyle diplerde oyalanmazdı düşsede hemen toparlar tepkisini verirdi.

Hisse ile ilgili nacizane düşüncem zayıf duruşun sebebi inşaat taahhüt tarafindaki backlog un giderek azalması.

Bu konuda sizlerinde fikrini öğrenmek isterim.

Backlog hakkında ne düşünüyorsunuz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hayırlı olsun Ortaklığınız....Şirketin elinde 1 yıl yetecek (1.8 milyar dolar) iş zaten vardı. 1.4 milyar dolarlık CFS yatırımınıda buna ekleyebiliriz. Kendi işimizde olsa toplamda 3.2 milyar dolarlık bir toplam iş göreceğiz bilançoda. Yeni ve büyük rakamlı başka işler alınırsa iş miktarında 5 milyar doları görmek süpriz olmaz. Yatırımın finansmanı nasıl olacak, temettü politikası ne olacak bunlarda bir belirsizlik var. Suyu bulandıran bunlar kanımca...

Alıntı Originally Posted by Cmldnmz Yazıyı Oku
    Vallahi ortak çok şeyler yazacağım da ben utanıyorum. yönetim böyle bir duruma nasıl müsade ediyor, utanmıyor anlamıyorum. şuna çok Emin’im tekrar eski günlerine dönecek yoksa şimdi bile satar çıkarım potansiyeli çok yüksek 3.5 larda ikende böyle düşünüyordum şimdi de böyle düşünüyorum. eskiler bilir çok kötü zamanlar, bilançolar, karlar gördük, aldığı işleri kapa haber vermedi, başlamadığı işlere karşılık ayırdı, hepsine eyvallah! yönetim dedik ortak satış yaparsa yabancılar neden satmasın dedik hepsine bir bahane bulduk... bu seferki acayip bir şey. Girgin geldikten sonra ki açıklamalar marka değeri yeni yatırımlar büyümeler hepsi güzel... e kardeşim biraz da şu yatırım ilişkilerine önem verin... yatırım yapacaksın büyük çaplı anlat, hissene sahip çık, sana güvenip yatırım yapanları koru vizyonunu değiştirdiğini bize de göster 3 sene öncede haber yok açıklama yok şimdide aynı neyi kaçırıyorsun öyle de yapsan böyle de yapsan ( bir muhasebeci olarak ) kaçıramazsın sadece zaman çalarsın anla artık bunu... Libya zararını tek kalemde yazdın şimdi nasıl karı yazacağım diye kıvırıyorsun... dışarıda ki marka değerin hele ki borsaya açıksan burada ki yatırımcıdan geçer. bir ENKA neden olamıyorsun? bu sebepten. herkes bilir borsa, yatırım bunlarla ilgilenmeyen insanlar bile bilirki Enka çok iyi bir firmadır... neden her zaman yatırımcısına çalışanlarına ülkesine sahip çıkan bir firma oldu.. sende bunu yapmalısın... yine satsın yabancı yine düşsün hisse fiyatların ama bunu ben yaptım olmadı dersin... zamanında ki açıklama “ yabancı neden satıyor bilmiyoruz “ böyle bir yatırım ilişkileri olur m? Şimdi de açıklama yapmazsan yatırımcılar kaçar... güven olmayan yerde yatırımcı durmaz çok basit

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Altına bir imzada benden...

Sayfa 904/917 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •