Sayfa 347/967 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 7729 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Bulduğum tek bilgi 2007/2008 de %78 satış büyümesi yaptığı

15 yıldır taşıyor bu şirketi mokunda boncuk var gibi.demek ki torpil olayı özel sektör de var.tabi halka yükü bindiren şirketler de.yoksa niye tasisin bukadar yıl

3. geçen gün işyatırımın satışı hiç hoş değildi bizzat iş yatırımın satışları ile bu seviyelerdeyiz iş yatırım bırak geri alımı hiç karışmasa çok daha iyi durumda olurdu elbet değerine gelecek ancak çok moral bozucu insanın yaşam enerjisini alan bir hisse bu saatten sonra hisseyi değer olarak değil elimizdeki lot sayısı olarak değerlendirirsek bu günleri daha kolay atlatırız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
    Bitirdi beni..
    10 yas yaslandirdi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bitirdi beni..
    10 yas yaslandirdi.
    Syg,
    Sağlıktan ve kafa rahatlığından daha önemlisi var mı, neden satmıyorsunuz merak ettim Sn Dudu.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Kendimce bir durum değerlendirmesi yaptım;

Teknik olarak RSI 30 lara gelmiş, dikkat edilirse Grafikte RSI ne zaman bu civarlara, 40 altına gelse sonunda bir %10-20 arasında tepki geliyor,

Bu noktaları grafikte oklarla işaretledim. Kağıt aşırı satış bölgesindeyken satmaktansa, çıkmak için bir tepki çıkışı beklemek daha mantıklı geliyor bana

Temel olarak,

Önceden yazdım ama tekrar etmekte fayda var. Eldeki şirketler ortalama 7,5 yıldır portföyde, bu 7,5 yılda yatırım harici yapılan masraf, genel yönetim giderleri v.s 70 milyonun üstünde. Zaman maliyeti hariç!!. Yani eldeki şirketleri karlı satsa da özsermaye büyümesi beklendiği gibi olmayacak.

Bu masraflar çok yazıldı çizildi, ben de birsürü fonu inceledim. Ak yatırımın girişim fonuna baktım örneğin, http://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/AGN 140 milyonluk portföyü var ve toplam genel yönetim ve diğer yönetim ücreti yıllık %2, bizimkinin yarısından da az. Borsadaki diğer girişim şirketlerine baktım, genel yönetim ücretleri %1 in altında, hatta Gozde'de binde 3'e denk geliyor. Isgsy'nin 22 katı, 4 milyar değer biçilen portföyü var ama genel yönetim gideri bizle yaklaşık olarak aynı. Bunu nasıl gözden kaçırdım neden dikkat etmedim diye çok pişman oldum, farketsem almazdım.

Yani 7,5 yılda zaten 75 milyon genel yönetim giderin oluştu,kuş kadar şirketin özsermayesini yediniz bitirdiniz eldeki şirketleri %50 karla satsanız ne olacak, ki bir de satamıyorsunuz üstüne iştirakler yıllık 30-40 milyon zararda! ABV

Bu yavaş yavaş kemirme oranı o kadar yüksektir ki liyakatın bittiği, siyasetin bulaştığı verimsiz yönetilen GUBRF gibi kamu şirketleriyle yarışır. O kadar hisse geçti elimden ben böyle birşey görmedim.

Olumlu tarafa bakarsak, paylaştığım gibi iştiraklerde 2017'de ciddi toparlanma olmuş, toplam ciro %35 artmış.

Grafikteki gibi dibi 2016da görmüşüz, bu yıl dolar atak yapmaz faizler daha fazla yükselmezse, toparlanma hızlanır diye düşünüyorum.

Şirketin sadece geçen yıl iştiraklere aktardığı para 45 milyon lira. bu yıl da ortoproya 4,5 milyon aktardı sanırım. Yani Sadece geçen yıl aktarılan para + kasadaki para hisse başı 1,62 TL olup şimdiki hisse fiyatının üstündedir.

Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    geçen gün işyatırımın satışı hiç hoş değildi bizzat iş yatırımın satışları ile bu seviyelerdeyiz iş yatırım bırak geri alımı hiç karışmasa çok daha iyi durumda olurdu elbet değerine gelecek ancak çok moral bozucu insanın yaşam enerjisini alan bir hisse bu saatten sonra hisseyi değer olarak değil elimizdeki lot sayısı olarak değerlendirirsek bu günleri daha kolay atlatırız
    Geçen Sene Kasımda 1,48 i gösteren de işyatırımdan birilerinin satışıydı. O zaman da Ancak dikkat çekmek istediğim bir nokta var ki o da 1,75lere kadar olan yükselişi yatırım finansmanın 400 bin lot civarındaki alışı tetikledi. Yani bence bu moral bozacak bir durum değil.

Alıntı Originally Posted by AS32 Yazıyı Oku
    *2 yil once elindeki 100 milyonu degerlendirememiş becerksiz bir yonetim var. Maaşlar calisiyor nasil olsa. Kalan paraya kına bile alirlarsa hic şaşma!!

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    BayGeorge'u bile soguttular.
    Yaziklar olsun.
    Kimler geldi kimler gecti bu basliktan.
    Biz satmadan gitmez demistim ama simdi artik o umudum da kalmadi.
    Syg,
    Isgsynin portföyümdeki oranı sizin gibi portföyün %3-5 i gibi olsa hiç umrumda olmazdı.

Alıntı Originally Posted by ferit Yazıyı Oku
    3-4 yildir bekliyorum artık bende bu hissede nefret etmeye başladım...pazartesi satmayi dusunuyorum...
    Çıkış için tepkiyi beklemek daha mantıklı değil mi.

Hiçbir şekilde yatırım tavsiye değildir,
    Son düzenleme : atmega48pa; 31-03-2018 saat: 17:09.

7.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    15 yıldır taşıyor bu şirketi mokunda boncuk var gibi.demek ki torpil olayı özel sektör de var.tabi halka yükü bindiren şirketler de.yoksa niye tasisin bukadar yıl
    Personel gideri, y.k ücreti, ikramiye derken aylık 550 bini götürüyorlar, hepi topu 14 çalışanın var. Üstüne de gidip denetim, danışmanlık v.s diye ismene falan aylık 100bin tlden fazla para ödüyorlar.

Hale bak, h.sonu oturmuş yağmanın maliyetini hesaplıyoruz. Geçen S.n Noreply ya da Sypro yazmıştı eldeki şirketleri emlakçı gibi birileri, aracılar şirkete getiriyormuş. İnsanın aklına neler geliyor neler, kurumsal v.s demeyeceksin, başta İsmen kendi soyuyor danışmanlık ne danışmanlığı yahu, 4 yıldır şirket satışı yok 3 yıldır alış yok, haa madem alıyosun 1,2 milyonu danışmanlık diye, 3 yıldır şirketler hayvan gibi zararda hani senin danışmanlığın ne işe yaradı.

8. Arkadaşlar bu sportive davasının açılış haberini şirket kap a bildirmiş miydi, ben bulamadım,

Bir bahane bulsam e-devletteki SPK şikayet formunu dolduracağım.

Bağlı ortaklığımız Toksöz Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. ile ilgili olarak, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılmış olan 2017/372 Esas sayılı davada, 28/02/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye azaltımına ilişkin karar ile 07/04/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye artırımına ilişkin kararın iptaline, istinaf yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. Gerekçeli karar henüz bağlı ortaklığımıza tebliğ edilmemiş olup bağlı ortaklığımızın izleyeceği aksiyonlara yönelik açıklama gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/670351

Sayfa 347/967 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •