Sayfa 418/967 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by zhero Yazıyı Oku
    o büyümüş şu küçülmüş. yıllardır aynı hikaye yazılır forumda. hissenin fiyatını artıracak tek gerçek şirket satışıdır. bu fiyat artışı da spekülatif değil anlamlı olacaktır. çünkü hissenin yapısı gereği karını paylaşır. temetttü ve bedelsiz olarak. eski arkadaşların heyecan yapmama sebebi de budur. kabaca herkesin kafasında mevcut zaten tahmini ederleri. ama tekrar yazayım satış yoksa her hareket geri gelmeye mahkumdur.
    Bende onu diyorum satış olmadığı için burda.diyelimki 5 yıl sonra sattı.ne olacak.verecegi temettü o oranda artacaktır.yani hisse ozaman güneşe çıkar.bunu bugün yaparsa aya çıkar.bu nedenle uzun vadeli bir hisse.5 yıl mı ne yapar.aga kaç isterse onu yapar.1.5-2-3-4-5-10....mesela geçen hafta ile bu hafta arası%33 zam yaptı. Böyle.ha ülkede kriz v.b. çıkar çadırı toplar gider.hayat risk insan da doğar büyür sonra Fatiha. borsa bu ağa ne lutfederse

Bir sorum var

İs Girişim ortak olduğu şirketlerde yönetim hakkınıda mı alıyor?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,829
    51% den az ise sadece YK da koltuk alır
    51% den yukarda ise yönetir .
    Sözleşmede aksine bir hüküm yoksa .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4. pasta paylaşabilecek yokmu ???

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,829
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Biz eskilerin biraz susup kenara çekilmesi yenilere yol açması lazım.
    Kinaye amacıyla yazmadım.

Reklam pastasında ( bu kez kinaye) bazı bilindik konuları yazmakta fayda görüyorum.

1. Bu hisse ( şirket) kötü bir yatırım değildir.
    Portföyündeki şirketlerin hepsi için iyi diyemem, fakat artısıyla eksisiyle bulunduğu iskonto düzeyi aşırıdır.
    Katılıyorum hatta imza atarım

2. Hisse için makul değer 4 lira civarındadır. Bu rakamı mevcutta açıklanan portföy değerine cüzzi diyebileceğim bir tutarda şerefiye ekleyerek buluyorum. 18 yıllık deneyimi olan bir şirketten bahsediyoruz, girişim sermayesi şirketlerinin özendirildiğini de unutmayalım.
    3.20 TL olarak bana uygun fiyat gelmekte

3. Elindeki şirketlerden 2 sinin patlaması durumunda ( sıfırladılar diyelim) makul değer olumsuz senaryoda 3 lira düzeyine geriler.
    KAtılmıyorum hiç bir şirketimiz Patlamaz , sadece Zaman alır durumda .

4. Hisse oldukça sığdır, birileri giriyorsa satmaya çalıştığında korkunç zararla çıkmak zorunda kalacağını bilir.
    ISYAT buna müsaade etmemekte , Dursun İdris yada mecnur girdi haberleri balondur

5. Şirketin geçmişinde spekülasyon/manipülasyon yoktur. Aras Kargo'nun satıldığı dönemdeki ralli hariç hiçbir spekülatör bu hisseye bulaşmamıştır.
    Katılıyorum İmza atarım

6. Şirketin çıkış yaptığı yatırımlar sonrasında iyi performans göstermişlerdir.
    KAtılmıyorum aras kargo satışı öncesi prim yapmıştır sonrası Manipülasyondur
    Dolarlar ISBANK a devredildiğinde de ISGSY parayı ( Dolarları ) ISBANK a hediye etti Ana Ortak
    Doların çıkacağını bildiği için baskı ile 2.80 TL den dolarları aldı sonrası Doların Uçuşa geçti.
    Bizim Ayşe teyze dahi dolar alırken Bizimkiler Dolarları IS Bankası na devretti .

Bence 4/4 lük bir yatırım/spekülasyon hissesi.
    İlk Kısıma Katılıyorum / Manipülasyon Hissesi By ISBANK Yönetim ve Banka dan ISYAT dan hala haber yok Daha önce de konuştuğumuz gibi , IS Grubu Kurumsal , Geyik veya Muhabbetler yapmıyorlar . Haber yoksa haber yok demektir Ama en azından Num num Şube sayısı kaç oldu haber verebilirlerdi

Reklamları izlediniz.
    Dostluğun güzel , Reklam yok
    1.62
    1.37
    1.31
    1.17
    0.77 TL Dirençler denenecek olursa LOKUM Olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,829
    Yazar burada ağa diyerek ISYAT ı işaret etmiştir . sanıyoruz...

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Bende onu diyorum satış olmadığı için burda.diyelimki 5 yıl sonra sattı.ne olacak.verecegi temettü o oranda artacaktır.yani hisse ozaman güneşe çıkar.bunu bugün yaparsa aya çıkar.bu nedenle uzun vadeli bir hisse.5 yıl mı ne yapar.aga kaç isterse onu yapar.1.5-2-3-4-5-10....mesela geçen hafta ile bu hafta arası%33 zam yaptı. Böyle.ha ülkede kriz v.b. çıkar çadırı toplar gider.hayat risk insan da doğar büyür sonra Fatiha. borsa bu ağa ne lutfederse

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,829
    Dersimizi aldık Pasta diyenleri Asıyorlar Kek Versek olur mu ?
    2.02 den 1.94 düşürüp tekrar 2 ye çekti Şimdi aşağı alıyor ki
    Trade yapma imkanı tanıyor , çok kötü takabilir .
    Spek burada işi güçü bırakmış Tahtamızı KANAVİÇE gibi İşlemeye başlamış .
    Bir Ters bir düz .

Bkz. Ref. The End of Marie Antoinette
    https://www.youtube.com/watch?v=BSoVRXOit-M

Alıntı Originally Posted by serkan1862 Yazıyı Oku
    pasta paylaşabilecek yokmu ???

8.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Dersimizi aldık Pasta diyenleri Asıyorlar Kek Versek olur mu ?
    2.02 den 1.94 düşürüp tekrar 2 ye çekti Şimdi aşağı alıyor ki
    Trade yapma imkanı tanıyor , çok kötü takabilir .
    Spek burada işi güçü bırakmış Tahtamızı KANAVİÇE gibi İşlemeye başlamış .
    Bir Ters bir düz .

Bkz. Ref. The End of Marie Antoinette
    https://www.youtube.com/watch?v=BSoVRXOit-M
    gerek kalmadı metro 425 bin almışş

Sayfa 418/967 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz