Sayfa 512/967 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

2013 den beri satış olmaması olumsuz olsada şirketler piyasa koşullarınin üzerinde büyüyorsa normal sayılmaz mı? Hazır büyüyen tanidik bir iştirak varken niye gidip başka bilinmeze bulaşsın ?

2.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    2013 den beri satış olmaması olumsuz olsada şirketler piyasa koşullarınin üzerinde büyüyorsa normal sayılmaz mı? Hazır büyüyen tanidik bir iştirak varken niye gidip başka bilinmeze bulaşsın ?
    Şöyle diyelim o zaman dua edelim de diğer iştirakler için de novatek gibi düşünmüyorlardır yoksa değil 6.5 16.5 yıl çıkış yapmaz bunlar. Her zaman söylerim şartlar herkes için aynı Gözde şoku bile 2.6 milyar TL ile halka arz edebiliyorsa(ilk çeyrek zararı 119 milyon bu arada şokun) çuvaldızı biraz kendimize batırmak lazım. İştirakler muhakkak değerini bulacaktır buna inanmasam yıllardır tutmam zaten elimde, mesele zamana direnebilmekte.

Nevotek deki yatırım miktarı küçük,kumar niyeti ile sürpriz ata oynanmış tutmasada kendini korumuş.ortopoda da yatırım miktarı küçük idi. Sonra dan arttı.bence bu ikisine takılmamak lazım.ihracatci şirketler.en azından dolar bazında değeri ni koruyabilir.

Radore be tatilbudur daki büyüme num num ve sportiv deki büyüme açığını kapatacak düzeyde.cok karamsar da olmamak lazım

Sonuç şimdilik %33 hisse ile devam.haklisin turşuluk iştirak almaya devam ederse artan enflasyon da parayı eritiriz.en azından başka hisse kârları ile buradaki zarar fonlanabilir.tesekkurler

6.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    büyüme tanımın cok yanlış. kıyaslama kriterin daha yanlış. yatırım yapma mantıgın en yanlışı diyebilirim tek bu posta bakarak

1 buyume tl cinsinden sayılara bakarak soylenemez. ille o şekilde soylemek istiyorsan once gercek enflasyonu bul ( mesela gıda enflasyonu ortalama %30 sonra buyume oranını bul mesela %15 diyelim. sen %15 kuculmuşsun demek.)(evet enflasyon %25-30 arasınd turkiyede ne kritere baktıgına gore. tuikin acıkladıgı gibi %10 degil.)
    2 piyasaya gore iyi demek bir şirket icin iyi demek degildir. abi yan dukkan %15 zarar ediyor ben %10 zarar ettim diyen adama neden kapıya kilit vurup parayı faize yatırmıyorsun derim.
    3 bildigin yere yatırım yapmak riski elimdeki kalemlerde biriktirmektir (ayrıca dost kazıgı kelimesini hatırlatayım) su anda isg nin yaptıgı sey yatırım degil. %90 ile işveren olmuş.bu patron %10 demek. batan gemiyi baskasına satıp cıkmak olarak gorurum patronun yaptıgını) simdi %90 kadarına ortak olup(%90 im ama patron degilim diceksin o da sacma o sirket artık senin) istedigin buyume ivmesine ulaşamadıysan o kadar sıcak para yatırıp sirkete daha yatırım yapmanın mantıgı nedir. bardakla kayıga dolan suyumu bosaltıyorsun.
    4 hazırdaki sirkete sunger gibi para ceksin demek yerine baska sirkete yatırım yapmak mantıklı bence. bilinmeze degil. sen bilmiyorsun. şirketin tek gorevi ve işlevi bunu bilinir yapıp arastırma yapıp ona gore yatırım yapmak yada yatırımı bitirmektir. rasgele bu da iyiymiş yea diye iştirak almaz almamalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,837
    Yok öğle bir şey . Satıştan gelen para nın TL olarak yatması mümkün değil . Ne oldu da AVusturyalı firmalar TL kullanır oldular ? Anlaşma bilindiği gibi oldu ve 53 Milyon Dolar Hesaba geldi . SAdece Ben ve diğer Uzun vadeci arkadaşlar olarak 2 ye bölündük . Bir TEK BEN İtiraz ettim . NEden mi ?
    KISA vadeli herhangi bir alım yok ise ;
    AYŞE TEyze Dolar Alırken ABD de FAiz arttırımı haberleri Önemli ve tarih verdi FED
    Kırılma anı idi , Dolar gündeme Sadece Türkiye de değil Dünya da oturmuş idi .
    IS BANK O PAra bana lazım , ISGSY Yönetimine Bozdur LAN demiştir .
    Bunların belgeleri tabiki yoktur . Tahmin ve varsayımdır .
    Tek Gerçek Noreply İle aramızda geçen tartışma zaten bizim de konumuz burası
    bize ne ISGSY ve IS Bank dan . Biz KY ıyız .
    Nereply Bizim şirket TL ile Alır TL ile SAtar , Zaten TL ile de FAİZ kazanılır aynı şey ve
    Burası Türkiye TL lazım Muhasebeye gibi bir şeyler dedi .
    DÖVİZ Çıkacak AYŞE teyze AHMET Amca dolar alıyor iken Dolar ımızı 1.80 TL den satmak
    Akıllıca bir hareket olmaz yazmıştım . Bu gün olmadığı doğrulanmış oldu .
    Sonuç : ARAS ı SATAN ISGSY , PArayı KAzanan IS BANKASI olmuştur .

Not : Bunları tartışmak zaten gereksiz . Ben Bir daha yaparken dikkat etsinler anlamında yazdım . KY olarak küçük ortak olarak uyarmak hakkımı kullandım KArar IS BAnkasının çünkü Büyük Ortak Odur .

Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Biraz önce İş Girişimden Burcu hanımla görüştüm. Genel kurulda konuşulan iştirak satışıyla ilgili ne durumdayız bu konuda sağolsun bilgi verdi. Kısaca iştiraklerin 2016 da zor günlerden geçtiğini şu anda çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Bir konuda Baygeorge un sürekli bahsettiği aras kargodan gelen paraların 1.80 den bozdurulması konusu. Burcu hanımın söylediğine göre satıştan gelen para direkt olarak TL üzerinden hesaba yatmış sözleşme gereğince yoksa iş girişimlik bir durum yok. Bilgi almak için şirketi sürekli arayın, darlayın mevzuat çerçevesinde cevap vermek zorundadır.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

8.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Yok öğle bir şey . Satıştan gelen para nın TL olarak yatması mümkün değil . Ne oldu da AVusturyalı firmalar TL kullanır oldular ? Anlaşma bilindiği gibi oldu ve 53 Milyon Dolar Hesaba geldi . SAdece Ben ve diğer Uzun vadeci arkadaşlar olarak 2 ye bölündük . Bir TEK BEN İtiraz ettim . NEden mi ?
    KISA vadeli herhangi bir alım yok ise
    AYŞE TEyze Dolar Alırken ABD de FAiz arttırımı haberleri Önemli tarih verdiler dedim
    Kırılma anı Dolar gündeme Sadece Türkiye de değil Dünya da oturmuş idi .
    IS BANK O PAra bana lazım dedi ISGSY Yönetimine Bozdur LAN dedi .
    Bunların belgeleri tabiki yoktur . Tahmin ve varsayımdır .
    Tek Gerçek Noreply İle aramızda geçen tartışma
    Nereply Bizim şirket TL ile Alır TL ile SAtar Zaten TL ile de FAİZ kazanılır aynı şey ve
    Burası Türkiye TL lazım Muhasebeye gibi bir şeyler dedi .
    DÖVİZ Çıkacak AYŞE teyze AHMET Amca dolar alıyor iken Dolar ımızı 1.80 TL den satmak
    Akıllıca bir hareket olmaz yazmıştım . Bu gün olmadığı doğrulanmış oldu .
    ARAS ı SATAN ISGSY , PArayı KAzanan IS BANKASI olmuştur .
    Avusturyali sirket neden tr ile dolar cinsi anlasma yaiyor gul gibi eurosu var. 3. Ulke olarak abd cik aradan )
    Saka bi yana kismen hak veriyorum dedigine. Doviz cinsi gerceklesmistir satim. Tl ye cevirilmistir. Tarih olarak tl ye cevirmek yanlis bir tarihtir bu da ok. Ama sirketin doviz pozisyonu tutmak ana faaliyet alani degil. Dedigin gibi ilgilensin diye 2 tane egitime yollarsan personeli hallolmayacak sey degil. Ve bu tarz bir degisime gitmek mantikli olurdu. Ama sirket 1980 ler ekonomi mantigiyla yurutyluyor. Gunluk harcama maas etc sanki faizden odenince goze batmiyor gibi bir iluzyona kurban gitmisler. (Kendi maaslarindan kirpmalari gerekmiyor diye dusunuyorlar bu sekilde oluncada. Tam memur zihniyeti)(ozunde varlik yonetmek icin duzgun bir fon ile anlasmadi gerekiyor bosta kalan miktar icin ama hakkiyla bu isi yapan yok turkiyede.)

Bi de bugunku harekettede bi tur atabildiysen 62-68 hayrini gor onunda. ;) olmadiysada saglik olsun

Sayfa 512/967 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •