Sayfa 513/967 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Yok öğle bir şey . Satıştan gelen para nın TL olarak yatması mümkün değil . Ne oldu da AVusturyalı firmalar TL kullanır oldular ? Anlaşma bilindiği gibi oldu ve 53 Milyon Dolar Hesaba geldi . SAdece Ben ve diğer Uzun vadeci arkadaşlar olarak 2 ye bölündük . Bir TEK BEN İtiraz ettim . NEden mi ?
    KISA vadeli herhangi bir alım yok ise ;
    AYŞE TEyze Dolar Alırken ABD de FAiz arttırımı haberleri Önemli ve tarih verdi FED
    Kırılma anı idi , Dolar gündeme Sadece Türkiye de değil Dünya da oturmuş idi .
    IS BANK O PAra bana lazım , ISGSY Yönetimine Bozdur LAN demiştir .
    Bunların belgeleri tabiki yoktur . Tahmin ve varsayımdır .
    Tek Gerçek Noreply İle aramızda geçen tartışma zaten bizim de konumuz burası
    bize ne ISGSY ve IS Bank dan . Biz KY ıyız .
    Nereply Bizim şirket TL ile Alır TL ile SAtar , Zaten TL ile de FAİZ kazanılır aynı şey ve
    Burası Türkiye TL lazım Muhasebeye gibi bir şeyler dedi .
    DÖVİZ Çıkacak AYŞE teyze AHMET Amca dolar alıyor iken Dolar ımızı 1.80 TL den satmak
    Akıllıca bir hareket olmaz yazmıştım . Bu gün olmadığı doğrulanmış oldu .
    Sonuç : ARAS ı SATAN ISGSY , PArayı KAzanan IS BANKASI olmuştur .

Not : Bunları tartışmak zaten gereksiz . Ben Bir daha yaparken dikkat etsinler anlamında yazdım . KY olarak küçük ortak olarak uyarmak hakkımı kullandım KArar IS BAnkasının çünkü Büyük Ortak Odur .
    Ebru hanım öyle söyleyince doğruluğunu teyit etmek amacıyla 2013 yılındaki tüm KAP haberlerini inceledim 30.07.2013 tarihli habere bakarsanız ek açıklama kısmında şu ifadeyi göreceksinizdir. "
    Şirketimiz iştiraki Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.'de ("Aras") sahibi bulunduğumuz toplam %20,00 oranındaki payların tamamı, Post 206 Beteiligungs GmbH'ye 30 Temmuz 2013 tarihinde 100.000.000 (yüzmilyon) TL bedel karşılığında satılmıştır"

Velhasıl aras çok başarılı bir çıkıştı, sağolsun zamanında temettüsüyle bir araba+ev peşinatı ödemişliğim var. Darısı şimdikilerin başına.

Alıntı Originally Posted by Vtv Yazıyı Oku
    büyüme tanımın cok yanlış. kıyaslama kriterin daha yanlış. yatırım yapma mantıgın en yanlışı diyebilirim tek bu posta bakarak
    .
    Ben bukadar yanlışla Bula Bula ısgsy i buldum da sizi buraya getiren hangi doğru😀😀😀😀

3.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Ben bukadar yanlışla Bula Bula ısgsy i buldum da sizi buraya getiren hangi doğru😀😀😀😀
    Duz teknik dikkatimi cekti ilk girisim 1.92.yuksek volatilite%5 portfoyle takiliyorum. 2 ay oldu girdigim 1.20 de trade maliyetim (short acmak yemediginden dususleri vobdan degerlendiriyorum guzel bi 8000 puan bi 5000 puan denk geldi) . 1.35 stoplarim, 1 yila istedihim yere gelmezse gene stoplarim. Firsat bulursam trade devam ederim. (1.4x den dublelerim duserse yukardan yarisini verip ilk lot miktarina donerim stop olmazsam)

2 nin ustune atarsa revize ederim.

Temel veriye gore uzun zamandir kotu durumda fiyati baskilandigindan assagi yonlu riski az goruyorum (piyasa ortalamasina kiyasla)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,831
    O günden bu güne kadar 53 M usd Dolar bilgisi internetten kaldırılmış .
    Bende şimdi fark ettim . Demek ki ben yanılmışım
    Bir de noreply a sorun derim . İşte bu yüzden Block chain önemli .

Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Ebru hanım öyle söyleyince doğruluğunu teyit etmek amacıyla 2013 yılındaki tüm KAP haberlerini inceledim 30.07.2013 tarihli habere bakarsanız ek açıklama kısmında şu ifadeyi göreceksinizdir. "
    Şirketimiz iştiraki Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.'de ("Aras") sahibi bulunduğumuz toplam %20,00 oranındaki payların tamamı, Post 206 Beteiligungs GmbH'ye 30 Temmuz 2013 tarihinde 100.000.000 (yüzmilyon) TL bedel karşılığında satılmıştır"

Velhasıl aras çok başarılı bir çıkıştı, sağolsun zamanında temettüsüyle bir araba+ev peşinatı ödemişliğim var. Darısı şimdikilerin başına.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,831
    Dikkat dikkat Sn. Spek Lütfen 1.61 deki malları alınız
    1.61 e Paspas atılacağı için zemin yani parke temiz ve kuru olması lazım
    üzerindeki her şey çöpe atılacaktır . Spek kardeşe önemle duyurulur .

1.61 deki mallar batan geminin mi ?
    Kaldırın Alırım ve bir daha piyasaya sunamam .
    TEşekkürler Türkiye ! kaldırılmayan mallar yerine kondu .
    SAkın geri istemeye kalkmayın .İLLAKİ 2.54 Den almak isteyen ler vardı onlar için aldım .
    Aldıklarımız özel seri özel baskı altın varaklı idi . Dandik ISGSY ler ile işimiz olmaz .
    Olmadı şimdi MERRIL de nerden çıktı ? Aramızda fırsatçı yabancı güçler de var mış
    Paşa paşa alıyordum . Mal Gelmiş 57 LOT
    Yetmez ama idare eder , az az biriksin alırım .

Acele etmeyin dostlar malda uçar kaçar bir haber görmedim .
    benim alımlarım sizi düşündürmesin . Dünyaca ünlü satranç ustalarının
    söyledikleri güzel sözler vardır . Korcnoi kasparow ve KArspersky ( pardon bu Antivisüs prog idi ) ve Nimzovich vardı . Nimzovich bir turnuvada hamle yapınca tüm uzmanlar şaşırır hamlenin yanına ünlem mi soru mu koymaları gerektiğini tartışırlar iken bir gazeteci dayanamaz sorar . Usta bu hamlenin doğru olduğundan emin misiniz der ?
    Usta yanıtlar :
    - 2 türlü hamle vardır , bir doğru olan bir de benim yaptıklarım der .

Halkidiki , 2764 lot alış gelmiş .
    Son düzenleme : Baygeorge; 14-06-2018 saat: 11:20.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,831
    Sn. Spek ,

1.62 TL deki malları kaldırın bayram üzeri ağzımın suyu akmaya başladı alırım haaa .
    şimdilik zor da olsa kendimi tutmaya çalışıyorum , lütfen gereken önemi gösterelim .
    Unutmadan olan var , olmayan var , yapmayın ayıp oluyor .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,831
    Tamamen doğru olan cümle yazında var . Noreply da aynı cümleyi kurmuş idi .
    Şirketimizin faaliyet alanı içerisinde dövize yatırım yapmak bulunmuyor demiş idi .

Bende döviz zaten bir yatırım aracı değil ödeme aracı . Biz de saklayalım şirket alırken ödeme yapmamız gerekirken kullanırız . Muhasebe de kur farkını gider veya gelir olarak yazsın demiştim . Zarar yazamayacağımız belli idi benim 92 yaşındaki annem Dolar yatırımı yaptı aynı tarihte bu sebebp ile ISGSY nin muhasebesi beni irite etmiş idi ben de art niyet aradım , neden ? Çünkü kimse eldeki doları satacak kadar salak olamaz . Türkiye de o tarihte doarizasyon yeni başlamış ve ivmesi maksimumda idi .

Alıntı Originally Posted by Vtv Yazıyı Oku
    Avusturyali sirket neden tr ile dolar cinsi anlasma yaiyor gul gibi eurosu var. 3. Ulke olarak abd cik aradan )
    Saka bi yana kismen hak veriyorum dedigine. Doviz cinsi gerceklesmistir satim. Tl ye cevirilmistir. Tarih olarak tl ye cevirmek yanlis bir tarihtir bu da ok. Ama sirketin doviz pozisyonu tutmak ana faaliyet alani degil. Dedigin gibi ilgilensin diye 2 tane egitime yollarsan personeli hallolmayacak sey degil. Ve bu tarz bir degisime gitmek mantikli olurdu. Ama sirket 1980 ler ekonomi mantigiyla yurutyluyor. Gunluk harcama maas etc sanki faizden odenince goze batmiyor gibi bir iluzyona kurban gitmisler. (Kendi maaslarindan kirpmalari gerekmiyor diye dusunuyorlar bu sekilde oluncada. Tam memur zihniyeti)(ozunde varlik yonetmek icin duzgun bir fon ile anlasmadi gerekiyor bosta kalan miktar icin ama hakkiyla bu isi yapan yok turkiyede.)

Bi de bugunku harekettede bi tur atabildiysen 62-68 hayrini gor onunda. ;) olmadiysada saglik olsun

İsbank maksimumu cep telefonuma indirdim.tatilbudur , num num be iştirakleri avantajlı alışveriş için orda.isbank kanatları altına almış eniklerini😀

Sayfa 513/967 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •