Sayfa 751/967 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,816
    https://eksisozluk.com/sert-civi--465184

afyon sucukçular çarşısının en ücra köşelerinde bulabileceğiniz neredeyse el altından satılan harika bir ürün. sucukçuların o gizli dünyasında etlerin altında gezerken kör ve sağır satıcıların sizi yönlendirdikleri o küçücük neredeyse terk edilmiş dükkandan edinebileceğiniz, tavaya attığınızda mistik bir koku yayan gelmiş geçmiş en iyi sucuk markası...
    afyon men$eili sucuk markasi olup, cumhuriyet'ten iyidir. lakin zor bulursunuz.

OLGUNLAŞMAMIŞ SUCUK ( Kevork apikoğlu dan alıntı )
    Dırtat Bey gibi bu sektörün kıdemli bir yöneticisini bulmuşken ona kafama takılmış birçok soru yönelttim. Önce benim çocukluğumda makbul olan kuru, sert, hatta üzerini küf bağlamış sucukların niçin tarihe karıştığını sordum. Zira günümüzde makbul sayılan sucukların renkleri kırmızı; bıçağı vurduğunuzda köfte kesermiş gibi içindeki kıymalar parçalanıyor. Tüketiciler henüz olgunlaşmamış sucuğu tercih ediyorlar. Dırtat Bey, "Kırmızı renk yüksek oranda nitrit ve nitrat kullanıldığının bir göstergesi. Bilinçsiz müşteri kıpkızıl sucuk salam gördüğünde tercih ediyor. Oysa sucuk bekletildiğinde olgunlaşıp yenilecek düzeye ulaşınca rengi koyulaşıyor, kızarmıyor. Müşteri kıpkırmızı eti görünce, "Bunda daha çok et var," diye onu tercih ediyor. Kısacası sosis ve salamda da bir süredir kırmızı renk çok moda. Ama ne yazık ki doğal değil ve sağlığa da zararlı." Sonra bir zamanlar Mart ayında yaz öncesi son kez sucuk üretildiğini, soğuk hava depolarında bekletilerek ihtiyaç kadarının satışa sürüldüğünü, bu partinin sonbahara kadar idare ettiğini anlatıyor. "Bu beklemiş sucuklar oldukça sert olurdu, çiğnemek gerekirdi. Tıpkı çocukluğumuzun Golden çikletleri gibi. Şimdiki çocuklara versen çene krampına girerler. Bugün kimse çiğneyerek çenesini yormaya yanaşmıyor. Sucuk dilimini ağzına attığında hemen yutmak istiyor," diyor. Ona İtalya'da gördüğüm bir salam fabrikasında kapalı mekânda kurutulan salamların üzerini beyaz bir küf tabakası kapladığını, bu tabakanın rengi donuklaştığında salamların yenmeye hazır hale geldiğinin anlaşıldığını söylüyorum. Bu kez Kevork Bey yanıtlıyor: "Eğer bir markette sucuklar uzunca bir süre bekleyip sertleşir, renkleri koyulaşırsa, hemen iade ediyorlar. Biz bunları evlerimizde büyük mutlulukla yiyoruz. Hele bir de üzerlerinde beyaz küf varsa, o sucuklar havyar lezzetinde oluyor, tadına doyum olmuyor." Gerek sucuk, gerekse pastırma işlemler sırasında mayalanma sürecinden geçiyor, başlangıçtaki kıyma ya da çiğ et tadı değişiyor, pastırma gevrekleşiyor. Bu mayalanma işlemini üretim yapılan mekânın havasında bulunan mikroskobik sporlar sağlıyor. Benim İtalya'da gördüğüm bu beyaz küfü de onlar yapıyor.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    "Sert Civi" diye bir sucuk bulamadim Cumhuriyet markasini aldim geldim...

Syg,
    Son düzenleme : Baygeorge; 13-12-2018 saat: 09:50.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,816
    WEB sitesi doğru İstanbul Yiyecek içecek grubu .
    Hosting ve WEb sayfası alan adını ödemediler herhalde
    ve / veya Sertifika adı hata veriyor .
    şirket herhalde iflas ediyor o yüzden ilgilenen yok .
    Borsadaki hisselerdeki spekülasyona fazla odaklılar belki
    Back stage ile ilgili kimse kalmamış . Belki personeli de attılar .
    ISYAT dan da açıklama gelmedi işin komik tarafı .

Alıntı Originally Posted by zhero Yazıyı Oku
    iyig.com yanlış oldu sanırım

ALP-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sn Dudu Sert Sucuk dediniz hisse çakıldı .Subnimal mesaj mı verdiniz.Vallahi sizden korkulur

4. arkadaşlar merhaba,

son 7-8 ayda yaşanan aşırı işlem hacmi artışının bir nedeni var mı? Nisan 2018 den önce işlem hacmi yerlerde geziniyorken bu tarihten sonra işlem hacmi çok artmış. Hele ki son üç ayda hacim resmen patlamış. sizce neden?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,816
    İşlem hacmi patlaması Tamamen duygusal .

2.56 dan sonra 1.1x ya kadar düşerse asıl patlama orada olacak .
    Spek arkadaşımız almak isteyen var ise her kademede veriyor .
    Mesela bu gün 2.24 ile 2.07 arasında 7% trade olanağı verdi .
    SAdece spek kardeş kulanabildi .
    1.66 - 1.17 TL arasından almaya hazır çok arkadaş var .
    benim hazırlığım ise 0.77 TL den almak için .
    Özellikle FK : nın 320 den aşağı gelmesini bekliyorum
    PD/DD : 0.32 olursa da mükemmel olur .

DiP NOT : bunu yazdım diye 2.09 dan alacak olanlar var bu kağıtta .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,092
     Alıntı Originally Posted by ALİCAN Yazıyı Oku
    Sn Dudu Sert Sucuk dediniz hisse çakıldı .Subnimal mesaj mı verdiniz.Vallahi sizden korkulur
    Ben masumum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,816
    Bitcoin : 3231 Usd olmuş ohaaaa . . .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,816
    İtiraf ediyorum suçlu benim , 2.20 den ISGSY almak isteyen bir arkadaş vardı konu karıştı .
    Ben Dudu ya Afyondan vekilime kaymak lazım diye yanında bilinen kaliteli sucuk al demiştim .
    Ne bileyim herkes sucuk istiyormuş , üstüne üstlük sert çivi olunca dikkat çekti tabi .
    https://www.youtube.com/watch?v=Bn8Wqzj5PRc

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben masumum..

Syg,

Sayfa 751/967 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •