Sayfa 276/967 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1. Gözde bir yılda 1,8lerden geldi 5,8 oldu.

Şimdi baktım gözdenin piyasa değeri 2,3milyar tl olmuş. Şok un gözdeye düşen %39luk payına 3900milyon değer biçiliyorlar, yani hala ucuzmuş..

Önce balon gibi gelmişti ama düşününce ortada bir başarı var şok eskiden bitik bir markaydı. Gözdenin elinde yeniden doğdu, bimden migrostan pay kaptı, kendi çevremde dahi bir çok şok açıldı ve işlek mağazalara dönüştü.

Benim hatam ucuz hisse hastası olmam. Şimdi hayatta Garan almam, gider halkb ya da ykbnk alırım ucuz diye, aktif karlılığı verimliliği en yüksel olanın garan olduğunu bildiğim halde elim gitmez.
    ma bu ucuzculuk hep kaybettirmiyor. Ben en az kar ettiğini, özkaynak karlılığı dipte olduğunu bildiğim halde gidip ucuz diye sekerbank. Bi gün gyo kuracak diye yükseldi hedefimi bile geçti.

Piyasa'yı aptal yerine koymamalı, şimdi mesela bir holding bizim şirketlerden birini, diyelim ki sportive i almayı düşünse ne yapar, diyelimki cirosu üstünden sportive i almak istiyorlar, 200milyona. Hemen ilk iş Isgsy hissesi almaya ya da aldırmaya başlamak olur, çünkü sportive in o değerde olduğunu düşünüyorlarsa bu hisse onlar için bedavadır. Alsalar hisse çok sığ olduğu için yükselir. Burdan çıkarımla diyorum ki demek İlgilenen yok iştiraklerle.

Üstdüzey yönetime sağlanan faydalar aylık 450bin, oh hisse başı yıllık 7 kuruşumu yiyip bana bi bk vermiyorlar. İş yapsalar helali hoş olsun yazmaya utanırım ama hani 4 yıldır çıkış yok, 3 yıldır yatırom yok, iş yaptıysanız hani nerede. Somut çıktısı ne. Yok yılda 100tane şirket inceledik, ee noldu, hep geyik hep hikaye.

Yıllık da bir kuruşa yakın Isgyo kira adı altında alıyor. Yahu hepi topu 18 çalışanın var sen kimsin de yıllık 570bini kira, 180bini aidat diye eziyorsun.

Neyse, kasadaki para bitiyor, kasadakinin faizi onlara yetmeyecek. Üstlerindeki satış baskısı artıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Gözde bir yılda 1,8lerden geldi 5,8 oldu.

Şimdi baktım gözdenin piyasa değeri 2,3milyar tl olmuş. Şok un gözdeye düşen %39luk payına 3900milyon değer biçiliyorlar, yani hala ucuzmuş..

Önce balon gibi gelmişti ama düşününce ortada bir başarı var şok eskiden bitik bir markaydı. Gözdenin elinde yeniden doğdu, bimden migrostan pay kaptı, kendi çevremde dahi bir çok şok açıldı ve işlek mağazalara dönüştü.

Benim hatam ucuz hisse hastası olmam. Şimdi hayatta Garan almam, gider halkb ya da ykbnk alırım ucuz diye, aktif karlılığı verimliliği en yüksel olanın garan olduğunu bildiğim halde elim gitmez.
    ma bu ucuzculuk hep kaybettirmiyor. Ben en az kar ettiğini, özkaynak karlılığı dipte olduğunu bildiğim halde gidip ucuz diye sekerbank. Bi gün gyo kuracak diye yükseldi hedefimi bile geçti.

Piyasa'yı aptal yerine koymamalı, şimdi mesela bir holding bizim şirketlerden birini, diyelim ki sportive i almayı düşünse ne yapar, diyelimki cirosu üstünden sportive i almak istiyorlar, 200milyona. Hemen ilk iş Isgsy hissesi almaya ya da aldırmaya başlamak olur, çünkü sportive in o değerde olduğunu düşünüyorlarsa bu hisse onlar için bedavadır. Alsalar hisse çok sığ olduğu için yükselir. Burdan çıkarımla diyorum ki demek İlgilenen yok iştiraklerle.

Üstdüzey yönetime sağlanan faydalar aylık 450bin, oh hisse başı yıllık 7 kuruşumu yiyip bana bi bk vermiyorlar. İş yapsalar helali hoş olsun yazmaya utanırım ama hani 4 yıldır çıkış yok, 3 yıldır yatırom yok, iş yaptıysanız hani nerede. Somut çıktısı ne. Yok yılda 100tane şirket inceledik, ee noldu, hep geyik hep hikaye.

Yıllık da bir kuruşa yakın Isgyo kira adı altında alıyor. Yahu hepi topu 18 çalışanın var sen kimsin de yıllık 570bini kira, 180bini aidat diye eziyorsun.

Neyse, kasadaki para bitiyor, kasadakinin faizi onlara yetmeyecek. Üstlerindeki satış baskısı artıyor.
    çok haklısınız böyle ticaret olmaz borsaya niye açılıyorsunuz kardeşim madem kendi aranızda ne yaparsanız yapın bizi hiç karıştırmayın
    Gözde ye bakıyorumda adamlar hergün haber gönderiyor bir gayret içindeler aldıkları maaş helal bravo adamlara
    bizimkine gelince nasıl bir kötü zihniyetse hep olumsuzluk üzerine kurulu risk alma yok herşey sıfır
    bunlar açılırken hisselerini büyük bir bağış yapar gibi defter değerinden %10 iskonto ile halka açmışlar yaklaşık 70 milyon USD şirket değeri üzerinden 15 sene geçmiş o kadar girişe çıkışa şu anda 30 milyonUSD
    yüksek fiyattan vatandaşa satarken piyasa biz karışamayız denmiyor batık fiyatlardan işlem görürken piyasaya karışamıyoruz
    yürü be Gözde kim tutar seni

3. Ben almadan gitmez.bol şanslar

4.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Gözde bir yılda 1,8lerden geldi 5,8 oldu.

Görüşlere katılıyorum. Benzer bir hatayı ben de tekrar ediyor veya sürdürüyorum. Ucuzluk veya ucuzluklar gelen potansiyel ( ki bunların içinde sektörel değerlendirme var, kurumsal yapı vb var) yatırımlar için karar vermeme neden oluyor.

Oysa piyasa potansiyel ile değil dinamiklerle hareket ediyor. "Bir gün olur" düşüncesi olmuyor veya o gün çok geç geliyor.
    Garan'dan söz etmişsiniz, 90'lı yılların sonunda Garanti'nin genel müdürlüğünde hem de yönetici pozisyonunda çalışırdım.
    Hangi alanlarda penetrasyounun düşük olduğunu, yabancıların bankaya ilgisini, özellikle Garanti Teknoloji'nin herkesin önünde olmasının yaratığı avantajı, hazinenin iyi yönetildiğini biliyordum. Mali sistemin güçlü olmasının ülke ekonomisi için önemini kavrıyordum. Bütün bunları bir kenarı koyarsak bankanın bir faydasına inanmıyordum. Bütün gün plazada oturup kar/zarar hesapları yapmanın hayata dair olmadığını düşünüyordum. Eh, fena halde yanılmışım.
    Banka hissesi almayıyınca özellikle 2001 krizi sonrasında bu defa ülkenin geleceğini ihracatta görüp, kurulsal değer atfettiğim, marka değerini çok kuvvetli bulduğum Eczacıbaşı Yapı şirketine yatırım yaptım. Şirketten hiçbir şey olmayacağını anlamam 4-5 yılımı aldı. Çimento şirketleri alıp başını giderken katma değer üreten bir markanın holdingin çeşitli oyunları ve bilinmeyen nedenlerden bir kuruş kazandırmamasını o gün de anlamamıştım bugün de anlamıyorum.

Piyasa dinamiklerini anlamak hem kolay hem de zordur. Bazen çok basit nedenlerle piyasa karşılık verir, örneğin Gerel'in imzaladığı niyet mektubu veya Aselsan'ın savunma bütçesinin artırılmasından etkilenmesi gibi.

Burada basitçe yükselen trende katılan parayı kazanır.

Çoğu zaman bu kadar basit değildir. Bankada çalıştığım dönemde kim ne hisse alıyor, ne satıyor, kim kredide kim sıkışmış, hangi haberler var görebiliyordum. Şuna da tanık oldum, Londra'dan alışveriş yapan özellikle hazine bonosu masaları direk bankanın ihale öncesi topalntısına bağlanıp bilgi alabililiyorlardı. Eski yıllarda bir ekosistem vardı, bunun içindekiler piyasaya göre çok daha avantajlıydılar.

Beklenti yönetimi öne çıkınca haberlerin gerçek ekonomik değeri bilinemez oldu, bir başka ifadeyle, herkesin aynı oyunu oynadığı dikkate alınırsa doğru seçimlerin yapılması karmaşıklaştı.

Bugüne bakıldığında hisse net gibi forumlardan temel, teknik, beklentiler vb birçok bilgi almak mümkün.En azından daha demokratik bir bilgi yayılımı var.

Sözün özü şu, benim de en eski kabulüm piyasaların daima yanlış yapabileceği idi, oysa ki yanlış kadar doğrular var ve piyasa her zaman hatalarını düzeltmeye hazır. Yatırımcılar hatalarında ısrar etmeseler daha çabuk düzelir.
    Son düzenleme : noreply; 18-01-2018 saat: 10:21.

yanlış hatırlamıyorsam 2012 de 2,1 den satıp çıkmıştım. hayalim 100 bin lot biriktirmekti. 1,65 ortalama ile 45 bin lotla geri geldim. arsa yatırımı gibi düşünüyorum. abd nin halk banka keseceği cezadan sonra bu amacıma ulaşacam inşallah.
    biraz daha beklese idin cezadan sonra alsaydın diyenler olabilir.çok ucuz kaldı. bunuda kaçırmaktansa zararı göze alarak girdim.hayırlısı.

6. ömür törpüsü..
    bir tükven'e bakıyorum birde bunlara ..şaka gibiler..
    her seferinde elim tuşa gidiyor sonra vazgeçiyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,117
    Biz satmadan gitmez.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. isgsy.jpg
    İSGSY nin sahip olduğu 6 şirketine yaptığı toplam yatırım tutarı 75.921.594 ABD$
    http://www.isgirisim.com.tr/

Sayfa 276/967 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •