Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 16 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Diğer emtialara yatırım yapanlar

1. TalkingOfMoney.com
    Financial Magazine yazısıdır kendilerine very very thanks

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

2. Eyözgürlük kardeşim. Değerli yorumlarınızı zevkle okudum, katkılarınız için teşekkürler. Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Eyözgürlük kardeşim. Değerli yorumlarınızı zevkle okudum, katkılarınız için teşekkürler. Saygılar
    Eyvallah lafımı olur bu girizgah

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

4. Bir miktar şu fondan alınabilir diyorum.
    https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/TGE/TRL
    Emtianın 2019 yılı performansı iyi olacak gibi gözüküyor.Tek tek uğraşmaktansa bu tür bir fon fena değil gibi.

5. Petrol fiyatları, ABD’deki ham petrol stoklarının artışından sonra Asya işlemlerinde varil başına 52 dolar civarında kayıplarını durdurdu. Bu ara gündem baya yoğun. Buradan tüm emtiaları takip ediyorum: Var mı önerisi olan?

6. Piyasalarda en çok işlem gören emtialar; altın, petrol, gümüş, bakır, mısır, kakao, buğday, pamuk, alüminyumdur. Bunların her birinin farklı özellikleri vardır ve yatırımcıların işlemlerini bu özellikleri dikkate alarak gerçekleştirmesi gerekir.

Emtialar hakkında bilgi sahibi olmadan gelişigüzel işlem yapmanız başarısızlıkla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle onları iyi bir şekilde tanımadan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz doğru olmaz.

Doğru fiyat tahminleri yapabilmek ve doğru pozisyonu oluşturabilmek için işlem yapmak istediğiniz emtia hakkında bilgi sahibi olmalı, fiyatlarının nelerden etkilendiğini bilmelisiniz. Böylelikle işlemlerinizde kayıp yaşama olasılığını azaltırsınız. Bu yazı bana çok şey kattı. Okumanızı mutlaka tavsiye ederim.

7. Aluminium fiyatında belirleyiçi en önemli etken enerji kısmı. Suni bir şekilde baskılanırsa sonuç nikel hikayesine benzer. Şu aşamada talep daralması görünmüyor, kurşunda durum farklı değil... Değerli metallerin (altın gümüş vs.) cıkarma işletme maliyeti de artıyoruyum ama fıyata yansıması bir tarafa ...

8.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Aluminium fiyatında belirleyiçi en önemli etken enerji kısmı. Suni bir şekilde baskılanırsa sonuç nikel hikayesine benzer. Şu aşamada talep daralması görünmüyor, kurşunda durum farklı değil... Değerli metallerin (altın gümüş vs.) cıkarma işletme maliyeti de artıyoruyum ama fıyata yansıması bir tarafa ...

Aluminium da şuan 400.000 altındayız (üsteki grafik sabit değil, stok durumuna göre güncelleniyor). Günlük ortalama ~3500 ton azalma var, bu gidişle 4 ay sonunda stok kalmaz ...
    Comex'de fiziki altın da cıkış var https://mobile.twitter.com/mikesay98...64869357039616

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •