Sayfa 3/863 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6899 madde; 17 - 24 arası.

Konu: PETKM - Petkim

1.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Öyle bir kanı oluşturdu ki bizimki,6.00 ya toslayıp 5,50 ye geri dönüyor.SANKİ ORADA BİR ENGEL VAR .
    Neredeyse yarattığı bu algıya dayanarak trade teşebbüsünde bulunacağım,ancak 3 yıldır yapmadığımızı yaparken arkasından bakarım korkusu ile elim varmıyor.Dalgalı denizdeki kayık gibi in çık in çık .Mavi liman varmak bu kadar mı zor be PETKİM.
    trade yaparken ya giderse korkusu bende de var ancak elimizdeki hissenin %10-20 si ile bile yapsak bu adamlar hisseyi geri getirdiğinde tekrar alım yaparsak ancak bu yöntemi bırakırlar, dedğim gibi sırf gıcıklık olsun diye yapmalıyız bence artık, bırakın 6 yı 5,90 dan bile satsaydık yine güzel kardı

2. bugünki belalımız kim, yani kim veriyor görebilen varmı

Alıntı Originally Posted by leoleon7455 Yazıyı Oku
    bugünki belalımız kim, yani kim veriyor görebilen varmı
    Global ve y.k

4. maho Tv ye falan çıkarsa sizin anlattığınız hikayeleri neden piyasa fiyatlamıyor diye sorulsun , sorun ki onların dünyası ile piyasanın dünyasının aynı olmadığı görsün.
    Broker bir dostum var işi gereği kulağı deliktir , tahtadaki çevirdikleri film den çok oyuncu farkında.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!

5. millete bakıyorumda endeks aşşağı salarsa kesin düşer gözüyle düşünerek, dahada aşşağı gelsede alsak muhabbetindeler, göremiyorlar mı bu durumu şirketin sahipleri anlamıyorum

6.  Alıntı Originally Posted by leoleon7455 Yazıyı Oku
    trade yaparken ya giderse korkusu bende de var ancak elimizdeki hissenin %10-20 si ile bile yapsak bu adamlar hisseyi geri getirdiğinde tekrar alım yaparsak ancak bu yöntemi bırakırlar, dedğim gibi sırf gıcıklık olsun diye yapmalıyız bence artık, bırakın 6 yı 5,90 dan bile satsaydık yine güzel kardı
    İşte tam da istedikleri kıvama geldik. Bu sefer satarsanız geri gelmez))

7. o.ç karşılıklı işlem yaptıkları için tahta yürümüyor , şimdi gerçek anlamda tahtasına sahip çıkan şirket eğer onun bilgisi dahilinde dönüyorsa bu film bunları patates yapar , bilgisi dahilinde ise böyle seyreder , işin özü adamlar tv ye çıkıp cari açık falan fıstık konuşmaları ile okadar temiz değil , elimizdeki mala kadar hepsini takip ediyor cuma kendim ve iki arkadaşım 550.000 lot aldık o.ç bizden bunu istiyor , diğer alanlarlardan da burdan yazıyorum maho sik......çıkaracan 5.80-85 lere
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!

8.  Alıntı Originally Posted by leoleon7455 Yazıyı Oku
    millete bakıyorumda endeks aşşağı salarsa kesin düşer gözüyle düşünerek, dahada aşşağı gelsede alsak muhabbetindeler, göremiyorlar mı bu durumu şirketin sahipleri anlamıyorum
    Abicim bakın ne zamandır anlatıyorum, bizim borsada hisse fiyatı ile şirketin sahiplerinin umrunda olmasının hiçbir şekilde ilgisi alakası yok. Adam açmış %49'unu halka, kalan %51 elinde. Sen istersen git tamamını topla, seni afedersin it yerine koymaya devam edebilir ve ediyor işte. Yok rafinerisi varmış, yok limanı varmış, yok aya roket göndermiş, kar ve temettü var mı yok mu konu bu. Regülasyon yoksa herşeyi yaparlar, elindekini hiç ederler, kaç tane örneği var.

O dediğiniz ABD borsalarında olur, çoğunluk halka açıktır, Sec denen kurum vardır, kimse alavere dalavere çeviremez, öyle insider yapana günyüzü göstermezler vs. Bu yüzden orası trilyonlarca doların döndüğü borsa, burası üş beş at hırsızının cirit attığı borsa.
    Adamlar rezil rüsva etti güzelim şirketin senedini, bir Allah'ın kulu da dönüp sormuyor ki kardeş böyle bir devin ederi bu değildir, sen ne filmler çeviriyorsun da böyle oldu diye. Bizim soracak bir durumumuz yok, hukuki kılıfları da mevcut, bunu soracak olan devlettir, spk'dir. Ben şikayetlerimi yaptım ama sonuç yok tabi ki.
    Adamlarda pişkinlik üst seviyede, sürekli temcit pilavı gibi aynı teraneleri tekrar tekrar anlatıyor, gazetecilerde çanak sorular. Gelsin karşıma sorayım bakalım, ne diyebilecek çok merak ediyorum doğrusu.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

Sayfa 3/863 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •