Sayfa 709/846 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 6764 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: PETKM - Petkim

1. http://saudigazette.com.sa/article/5...amage-to-plant
    Saudi Arabia vows quick recovery despite damage to plant

2. 3. Çeyrek Bilanço ne bekleniyor?
    Tahminler ne kadar 9 aylık Kar ?

Petkimle ilgil bilgiler Twitterda var: https://twitter.com/hashtag/petkim?f=live

Star'la ilgili burda: https://borsakafasi.com/petkim-ve-st...indaki-iliski/

PETKİM ne üretir? PETKİM ÜRÜNLERİ
    https://borsakafasi.com/petkim-ne-ur...tkim-urunleri/

ayni yazardan aydinlatici bir yazi.
    eline saglik.
    les fossiles

4.  Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku
    Yönetim yazdığımız yazıda ne var da sildiniz , herif burada yalan yanlış herşey yazıyor , foruma ne yazacaz graf atmak yasak , hisse hakkında konuşmak yasak , çıkıcak zibidinin bir tanesi tahtaya girip çıkmamıza karışıcak siz de bunlar şikayet butonuna bastı diye yazı sileceksiniz ne var yazdığım yazıda
    Haklısın dostum bu adam haftalardır burada sataşıp olmadık hakaretler ediyor, müsamaha gösteriyorlar zırvalarına. Ne şirketle işi var ne senetle. Tahammülün yoksa gerçeklere tak kulaklığı akşama kadar oku içine şöyle iyi şirket böyle iyi şirket, kendi kendine konuş dur.
    Adamlar rafineriyi %100 sapma ile bitirdi, daha onun gibi neler, hala istiyorlar ki bunu kimse dile getirmesin, herkes yağcılık yapsın. O kadar iyi şirketse fiyat niye böyle, neden aldığın dörtte birinde yaklaşık, hala neden buralarda sürünüyor, niye kapış kapış toplayıp fırsat görmüyorlar, sor kendine otur yaz komplo teorilerini benim senetlerimi almak istiyorlar diye. Aldın yükseleceğini düşünüyorsan bekle ne işin var günde 10 defa zırva mesaj atıp şirketin değerini yükseltebileceğini mi sanıyorsun? Bir diğeri de günde bilmem kaç defa stop-loss yapıp sanki aya roket indirmeyi başarmışcasına sürekli bunu anlatıyor. Kimse bilmiyor stop-loss nedir diye, hiç duymamış tabi.
    Şirketle ilgili bilgisi olan paylaşır, şuradan aldım buradan satarım kimi ne ilgilendirir senin ne aldığın kaçtan aldığın, ister al, sat istersen midene indir, istersen tek kademeye parende üstüne de salto hareketi yap. Bunlar zannediyor biz aldık petkimi 10 senedir öyle bekliyoruz, böyle olsa kafayı yerdik şimdiye. Ne global dünya bilirler, ne emtia, ne de başka yatırımlar.
    Takılmamak lazım ama sataşıp duruyor işte, adamın başka bir sermayesi yok çünkü, heybe bomboş, tamtakır. Ne yapacak meyve veren ağacı taşlayacak.

Hürkuş'un yorumunu beğendim bu arada, önemli bir noktaya temas etmiş, kaç zamandır bizim borsa performansı çok kötü.
    Bir arkadaş da dünta petchem şirketleri korelasyonu koyuyor bu da önemli nihayetinde global iş bunlar. Uzun zamandır süren down trendin tersine dönmesi işleri kolaylaştırabilir. Ama petkimi ve kendi sorunlarını anlamadan sadece bu korelasyon birşey göstermez.
    Bir arkadaş da 750 milyon kar demiş, eğer 9 aylık diyorsa bu fiyatları bile aratır, yok çeyreklik kar diyorsa tavan serileri bile olabilir. Tahmin yapmak serbest nasılsa, at kafadan bilgi yarışması.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

5.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Haklısın dostum bu adam haftalardır burada sataşıp olmadık hakaretler ediyor, müsamaha gösteriyorlar zırvalarına. Ne şirketle işi var ne senetle. Tahammülün yoksa gerçeklere tak kulaklığı akşama kadar oku içine şöyle iyi şirket böyle iyi şirket, kendi kendine konuş dur.
    Adamlar rafineriyi %100 sapma ile bitirdi, daha onun gibi neler, hala istiyorlar ki bunu kimse dile getirmesin, herkes yağcılık yapsın. O kadar iyi şirketse fiyat niye böyle, neden aldığın dörtte birinde yaklaşık, hala neden buralarda sürünüyor, niye kapış kapış toplayıp fırsat görmüyorlar, sor kendine otur yaz komplo teorilerini benim senetlerimi almak istiyorlar diye. Aldın yükseleceğini düşünüyorsan bekle ne işin var günde 10 defa zırva mesaj atıp şirketin değerini yükseltebileceğini mi sanıyorsun? Bir diğeri de günde bilmem kaç defa stop-loss yapıp sanki aya roket indirmeyi başarmışcasına sürekli bunu anlatıyor. Kimse bilmiyor stop-loss nedir diye, hiç duymamış tabi.
    Şirketle ilgili bilgisi olan paylaşır, şuradan aldım buradan satarım kimi ne ilgilendirir senin ne aldığın kaçtan aldığın, ister al, sat istersen midene indir, istersen tek kademeye parende üstüne de salto hareketi yap. Bunlar zannediyor biz aldık petkimi 10 senedir öyle bekliyoruz, böyle olsa kafayı yerdik şimdiye. Ne global dünya bilirler, ne emtia, ne de başka yatırımlar.
    Takılmamak lazım ama sataşıp duruyor işte, adamın başka bir sermayesi yok çünkü, heybe bomboş, tamtakır. Ne yapacak meyve veren ağacı taşlayacak.

Hürkuş'un yorumunu beğendim bu arada, önemli bir noktaya temas etmiş, kaç zamandır bizim borsa performansı çok kötü.
    Bir arkadaş da dünta petchem şirketleri korelasyonu koyuyor bu da önemli nihayetinde global iş bunlar. Uzun zamandır süren down trendin tersine dönmesi işleri kolaylaştırabilir. Ama petkimi ve kendi sorunlarını anlamadan sadece bu korelasyon birşey göstermez.
    Bir arkadaş da 750 milyon kar demiş, eğer 9 aylık diyorsa bu fiyatları bile aratır, yok çeyreklik kar diyorsa tavan serileri bile olabilir. Tahmin yapmak serbest nasılsa, at kafadan bilgi yarışması.
    Hürkuş iyi temelcidir girdiği tahtalarda araştırır , arada petkm me girer çıkar .
    Bu hafta tahtalar için önemli olacak RTE ABD ye verdiği süre biticek önümüzdeki hafta ABD nin İranı tehdit etmesi bizde bir yeri vuralım hikayesi ABD borsalarına cuma satış getirdi .
    Bankalardaki satış devam eder mi yoksa bademler bilanço hikayesi mi yazar bakıcaz.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!

6. https://www.tradingview.com/x/CUjgg1C2/
    Haftalık TL .. YTD ..
    https://www.tradingview.com/x/pradpfci/
    GÜnlük TL ..
    Günlükte Price osilatörün sıfır çizgisini aşağı kesmesi güzel görünmüyor...Dönmesi gerekli fiyatla beraber..
    Okuduğum kadarı ile Petkm Nafta maliyetini Ton başına piyasadan 25 dolar ucuz temin ediyor bu yıl ; Bu bilançoya yansımalı..950 milyon üzerinde kar açıklarsa hakkettiği yerlere yükselir hissenin değeri...
    Son düzenleme : ZAFAKY; 22-09-2019 saat: 12:39.

7.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku

Mesele stoploss bilmek veya duymak değil asıl mesele bildiginizi yada duyduğunuzu uygulayabilmek.İste o zaman aya roket indirmiş olursunuz.

8. Petkim düşen kanal içerisinde hareket ediyor.

Dolar bazında yabancı yatırımcının iskontolu olarak tercih edilebileceği seviyelerde olduğu söylenebilir.

https://paratakipcisi.com/petkim-his...analizi-video/

Sayfa 709/846 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •