Sayfa 405/445 İlkİlk ... 305355395403404405406407415 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by EmergencyFirePump Yazıyı Oku
    Spegin bu gune kadar kyden carptigi paralar arti aldigi temettulerle maliyeti en az EKSI 50 TL vardir. O yuzden tuzu kuru.
    Bu adam tamam kyyi soymak icin her turlu numarayi yapiyor anladik. Ama biz kylarinda asla ama asla bu adama zararina mal vermemesi gerekir. Bizler zararina mal verdikce bu asla altin yumurtlayan tavugu kesmeyecek boyle milleti yolmaya devam edecektir.
    Ozetle ana prensibim gerekirse vadem sonsuz olur ama asla zararina bunun gibi cakallara mal vermem.
    Herkes boyle yapsa altin yumurtlayan tavugu kesmek zorunda kalirlar...

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    👍. ,,,,,,,,

2. Ulan çakal, hiç olmazsa 5dk lık flamayı çalıştırda haftalık kapanış bari 188 üzeri olsun. Nasıl bi çocukluk yaşadın sen????

3. tebden 1900 lot sat merilden 1800 lot al

işten 950 sat ykb den 1050 lot al

183 civarındaki direnci kırmamak için götünü yırtsanda

oyun bitti...

çok yakında 65 dolar seviyesinde görüşeceğiz seninle...

Kişisel görüşüm olup; al-sat-tut tavsiyesi içermez!
    Son düzenleme : matador35; 19-07-2019 saat: 18:19.

4. Her haftaki geyigi yapalim gene. Yoksa o cuma bu cuma mı ?

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Son zamanlara göre sağlam durdu ama 182-182.5 arası arafta kapanış yaptı...Satanlara güle güle...kalanlarla beklemeye devam...iyi hafta sonları...

6. Arkadaşlar borsa istanbul piyasalarda uygulanacak gözetim tedbirleri yönergesi yayınlandı. Bunu google dan aratıp okumanızı tavsiye ederim. Aşağıda özellikle iki ve üçüncü bölümde yer alan şeyleri sizlerle paylaşmak istedim...

İKİNCİ BÖLÜM
    Tedbir Yetkisi ve Tedbir Uygulanabilecek Durumlar
    Tedbir Yetkisi
    MADDE 5- (1) Genel Müdür; ihlallerin engellenmesini, yatırım araçlarının serbest rekabet
    şartları altında kolay ve güvenli bir şekilde alınıp satılabilmesini, piyasalarda adil işlem ilkeleri
    geliştirilmesini, makul bir ekonomik veya finansal gerekçeyle açıklanamayan, piyasaların güven,
    açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylemlerin ve işlemlerin önlenmesini,
    Borsa işlemlerinin güvenilir, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesini ve sağlıklı fiyat
    teşekkül etmesini teminen her türlü önleyici tedbiri alabilir. Yönetmelik ile münhasıran Yönetim
    Kurulu’na tevdi edilmiş tedbir yetkileri saklıdır.
    Tedbir Uygulanabilecek Durumlar
    MADDE 6- (1) Borsa Denetim ve Gözetim Kurulu tarafından yürütülen denetim ve
    gözetim faaliyetleri sırasında;
    a) Yüksek miktar ve oranlarda alım ve/veya satım işlemi yapılması suretiyle piyasada
    hâkimiyet kurulması,
    b) Bir veya birden fazla fiyat kademesine yüksek miktarlarda alım ve/veya satım emri
    girilmesi suretiyle arz veya talep üzerinde kontrol sağlanması ve/veya fiyatın istenilen şekilde
    yönlendirilmesi,
    c) Girilen alım ve/veya satım emirlerinin kısa zaman aralıklarıyla değiştirilmesi ve/veya
    iptal edilmesi suretiyle diğer yatırımcılar nezdinde yanıltıcı izlenim uyandırılması,
    ç) Kısa zaman aralıklarıyla ekonomik veya makul bir gerekçeyle örtüşmeyecek ters yönlü
    emirler iletilmesi,
    d) Kısa zaman aralıklarıyla iletilen ters yönlü emirlerin eşleştirilmesi suretiyle aktif bir
    piyasa olduğu izlenimi oluşturulması ve/veya işlem hacminin yapay olarak artırılması,
    e) Kendinden kendine veya karşılıklı işlemler gerçekleştirilmesi,
    f) Tek seferde iletilebilecek miktardaki alım veya satım emirlerinin parçalı olarak
    girilmesi suretiyle piyasada geniş bir katılım olduğu veya sürekli işlem gerçekleştiği izlenimi
    yaratılması,
    g) Süreklilik arz edecek şekilde girilen aktif emirlerle cari işlem fiyatının yükseltilmesi,
    düşürülmesi veya sabit tutulmaya çalışılması,
    ğ) Açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi suretiyle sağlıklı piyasa oluşumunun
    engellenmesi,
    h) Açılış ve/veya kapanış fiyatını etkilemeye yönelik emir iletilmesi, değiştirilmesi, iptal
    edilmesi ve/veya işlem gerçekleştirilmesi,
    ı) Gün sonu veya vade sonu uzlaşma fiyatlarını etkilemeye yönelik emir girilmesi, işlem
    yapılması,
    i) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında bir sicile bağlı tüm hesaplar için ya da piyasa
    bazında belirlenen pozisyon limitlerinin geçilmesi,
    j) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında, ilgili dayanak varlık piyasasında gerçekleştirilen
    işlemlerle aynı yönlü işlemler gerçekleştirilmesi,
    k) Algoritmik emir iletim sistemlerinin ve özelde yüksek frekanslı işlem kullanıcılarının
    emir iletmelerinden, değiştirmelerinden, iptallerinden ve/veya işlemlerinden kaynaklı piyasa
    bozucu durumların ortaya çıkması
    gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan yöntemler kullanılmak suretiyle Borsa işlemlerinin
    güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesinin ve sağlıklı
    fiyat ve piyasa teşekkül etmesinin engellendiğine veya ihlallere sebebiyet verildiğine dair güçlü
    emareler oluşması durumunda önleyici tedbirler alınabilir.
    (2) Birbirlerinin emir ve/veya işlemlerini destekler ve/veya tamamlar tarzda emir ilettiği,
    değiştirdiği, iptal ettiği ve/veya işlem gerçekleştirdiği görülen ya da herhangi bir suretle aralarında
    ilişki olduğu anlaşılan yatırımcılar hakkında birlikte hareket kapsamında birinci fıkra uyarınca
    tedbir alınması mümkündür.
    (3) Arzın ve/veya fiili dolaşımın daralması nedeniyle piyasada yüksek volatilite görülmesi
    veya arz talep dengesizliklerinin sağlıklı fiyat oluşumunu engellemesi durumunda da önleyici
    tedbirler alınabilir.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Uygulanacak Tedbirler
    Tedbir Türleri
    MADDE 7- (1) Bu Yönergenin 6 ncı maddesinde sayılan hallerde durumun niteliğine göre
    aşağıda yer alan tedbirlerin bir veya bir kaçının uygulanmasına karar verilebilir:
    a) Yatırımcılar İçin;
    1) Yatırımcının emir iletim kanallarının 6 aya kadar bir süre için kısıtlanması.
    2) Yatırımcının açığa satış ve kredili işlemlerinin 6 aya kadar bir süre için kısıtlanması.
    3) Yatırımcının takas yükümlülüklerine 6 aya kadar bir süre için brüt takas zorunluluğu
    getirilmesi.
    4) Yatırımcının ilettiği alım satım emirlerine 6 aya kadar bir süre için depo şartı getirilmesi.
    5) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında aynı dayanak varlığa bağlı tüm sözleşmeler için
    bir yatırımcının tüm hesaplarında alınabilecek aynı yönlü pozisyonların sayısının veya
    bunlara karşılık gelebilecek azami dayanak varlık sayısının 6 aya kadar bir süre için
    sınırlandırılması.
    6) Yatırımcıya vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında 6 aya kadar bir süre için işlem limiti
    getirilmesi ve/veya yatırımcının teminat oranlarının artırılması.
    b) Yatırım Araçları İçin;
    1) Yatırım aracında emir iletim kanallarının 3 aya kadar bir süre için kısıtlanması.
    2) Yatırım aracında açılış, gün ortası tek fiyat, kapanış ve tüm tek fiyat bölümlerinde emir
    toplama süresi boyunca fiyat, miktar ve diğer bilgilerin yayınının 3 aya kadar bir süre
    için kısıtlanması.
    3) Yatırım aracında gerçekleştirilecek açığa satış işlemlerinde 3 aya kadar bir süre için
    yukarı adım kuralı getirilmesi.
    4) Yatırım aracında açığa satış ve kredili işlemlerin 3 aya kadar bir süre için kısıtlanması.
    5) Yatırım aracında 3 aya kadar bir süre için brüt takas zorunluluğu getirilmesi.
    6) Yatırım aracında 3 aya kadar bir süre için depo şartı getirilmesi.
    7) Yatırım aracının işlem yönteminin 6 aya kadar bir süre için değiştirilmesi.
    8) Yatırım aracının işlem sırasının, BİAŞ Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar
    Yönetmeliğinin 25 inci maddesinde belirtilen süreye kadar geçici olarak durdurulması.
    9) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında aynı dayanak varlığa bağlı tüm sözleşmeler için
    piyasadaki açık pozisyon toplamının karşılık gelebileceği azami dayanak varlık
    sayısının 6 aya kadar bir süre için sınırlandırılması.
    10) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında 6 aya kadar bir süre için dayanak varlık bazında
    teminat oranlarının artırılması.
    (2) Alınabilecek tedbirler birinci fıkrada sayılanlarla sınırlı olmayıp, piyasanın etkin ve
    sağlıklı işlemesini teminen gerekli görülmesi durumunda önleyici mahiyetteki başka tedbirlerin de
    alınması mümkündür.

7. Trendi öpüp ,hemen altında kapanış yaptı.182,20 ayrıca yataydan gelen direnç.

Haftaya yukarı kırması dileğiyle...

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...eec9747641.png

8. Günaydın, ekran başına geçtim. Değişen bişey yok. Daha önce sıralı verdiğim rakamlar hala önemini koruyor.
    Artık aşağıda 182.5 yukarıda 188 olan ara banddayız. 188 kırarsa 5dk lık flamayı çalıştırabilir ve bir üst band olan 188-194 bandına geçer. 194-202 ve 208 yada 210 civarında da ana düşeni kırmayı deneyecektir. 208-210 kırılımı çok önemli. Kırarsa hedefleri sırayla yazmaya devam ederiz. Aşağıda ise 174-175 duruyor...

Benim hayalim 2008-2011 arası yaptığı hareketi en kısa sürede tekrar etmesidir...Şimdilik şu 5dklık flamayı çöpe atmasın ve 194 ü denesin de gerisine sırayla bakarız. Bu hafta için 194 önümüzdeki hafta için ise 202 denemesini beklemekteyim. Buraları çok hızlı geçmek ister mi bilemem. Bakalım endeksteki düzeltme beklentisine mi ayak uyduracak yoksa artık biraz da olsa pozitif ayrışacak mı izleyip göreceğiz. Güzel bir hafta olsun... Selamlar

Sayfa 405/445 İlkİlk ... 305355395403404405406407415 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •