Sayfa 848/881 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 6,777 - 6,784 arası.

Konu: YUNSA - Yünsa

1.  Alıntı Originally Posted by note2 Yazıyı Oku
    Nakit akiş tablolarinida dikkatle incelemenizi tavsiye ederim...........Onemli bir konuda bu sureçte maliyetiniz olacak.....Genel kurula katilma imkaniniz olursa kafanizdaki sorularin cevabini alabilirsiniz.............Ama son karar tabiki sizin ben sadece eski tecrubelerimi paylasiyorum Ytd
    Sayın note2,

Şirket ile ilgili web sitelerinde ve şirket sayfasında özetle şu bilgiye ulaştım;

- Şirketin yönetim kurulu başkanı ziraat katılım bankasının genel müdürü.

-şirket yönetiminde banka ağırlıklı

-Ziraat katılım bankası şirketin sahibi olduğu için Yünsa finansal açıdan sıkıntı yaşamaz diye düşünüyorum.

Sermayesi 29 milyon lira olup, düşündüğüm kadarı ile finansman sağlamasında zorluk görülmediği sürece şimdilik bedelli yapacak gibi görünmüyor. Sermayeyi artırmak için belki yüzde ikiyüz bedelsiz yapmasında fayda olabilir. İleride yapacağı yüzde yüz sermaye artışında sermaye tutarının yüksek tutarda olmasında var. Ne kadar sermayesi yukarıda olursa bedelli tutarı da o kadar yukarıda olur.

Takaslara bakıldığında ziraatin elinde şimdilik 1.119.873 adet görünüyor. Miktarı düşük gibi görünüyor.

İlk beşin kurum dışında kalan miktar ise 5.516.000 adet olup, hissenin bir çok kişi ve kurumlara dağılmış olduğu görünüyor.

Şu ortamda Hisse kimlerden kimlere dağılmış diye bakınca;

Satan kurumlar;

Citibank yabancı 1.11O.OOO adet satmış.
    Deutçebank 52O.OOO adet satmış.
    Icbc bank 67.OOOO adet satmış.
    Deniz 56.OOO adet satmış

Yabancılar acımadan hisseden çıktıları görünüyor.

Bu arada alan kimlerdir diye bakıldığında;

Alanlar ise;

İş 643.OOO adet almış.
    Vakıf 288.OOO adet almış.
    Ziraat 28O.OOO adet almış.
    Halk 194.OOO adet almış.
    Oyak 143.OOO adet almış.
    Diğer ise 452. OOO adet almış.

Görünüyor.

Yabancı kurumların çıkması iyi olmamış görünüyor. Bu süreçte yerli kurumlar al sat yaparak dalgalı seyir izleyebilir.

Yabancıyı tekrar hisseye yönlendirilirse hisse bu fiyat aralığından 25-30 fiyatı rahatlıkla ulaşabilir. Yeterki yabancı fonları yönlendirecek bir formül aranmalıdır.

Selamlar,

2. Guzel tesbitler yapmissiniz ama hisse sayilarinin kime ne kadar ait oldugu sizi yaniltmasin fiktif islemler yapmak zor degil...........Siz bile bir cok degisik kurumdan hesap açsaniz kime neeeee.......islem yaparken bistte farkli kurumlar gozukecektir umarim yardimci olmusumdur......

3. Sn Serce sizin gibi AKLI selim insanlara sabirlar ve hayirli kazanclar diliyorum........Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by note2 Yazıyı Oku
    Sn Serce sizin gibi AKLI selim insanlara sabirlar ve hayirli kazanclar diliyorum........Ytd
    Bilmukabele,

5. Borçları ödeyemiyor ama refinansman da alacak durumda olamayacak kadar olumsuz durumda, onun için elindeki fabrika makinaları satarak nakit edinmek, ve sonrada makinaları geri kiralayarak faliyetlerine devam ediyor. Finansal sıkıntıların aşmanın son aşaması. Yani mali durum kötü. iyi bir bedelli veya tahsisli sermaye artışı yapması şirketi mali olarak ancak rahatlatır

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Borçları ödeyemiyor ama refinansman da alacak durumda olamayacak kadar olumsuz durumda, onun için elindeki fabrika makinaları satarak nakit edinmek, ve sonrada makinaları geri kiralayarak faliyetlerine devam ediyor. Finansal sıkıntıların aşmanın son aşaması. Yani mali durum kötü. iyi bir bedelli veya tahsisli sermaye artışı yapması şirketi mali olarak ancak rahatlatır
    Sayın 1prometheus,

En uygun şartlar ile kredi kaynağı temin etmişler ve Orta ve uzun vadede likitidenin arttırılması sağlanmış. Diğer türlü kredi almış olsaydılar, ipotek kefalet vb teminatlar sunması gerekirdi.

Ortağı banka olduğu için sonraki süreçlerde yine kaynak bulmakta sınıntı yaşamazlar diye düşünüyorum.

Bahsetmiş olduğunuz Tahsisli sermaye artışı mantıklı geliyor. Böyle bir olasılık var mı? Tahsisli mi? Olur yoksa yabancı bir fona mı? Satılır. Zamanla yol haritası görünür.

Kaptaki haberi okuduğumda; Şirket Değerine Olan Oranı Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatının 9,41 TL fiyat olduğuna ulaştım.

35.093.700 TL / 12,79 x 100 = 274.383.894 TL / sermayesi (29.160.000 TL) = 9,41 TL şirketin 6 aylık ortalama hisse değeri.

Akıbet hayırlı olur İnşallah.
    Son düzenleme : Serçe; 04-04-2020 saat: 09:30.

7. ❗Böyle bir fabrikanın birde Sağlık açısından maske üretmiş olsaydı, piyasanın iyi satıcılarından olurlardı. Hissemiz güzel bir yükseliş sergilerdi. Aynı Sasa da olduğu gibi... Maske üretimi zor mu?

‼ Şirkete yabancı ortak olarak katarlı Vb fonların gelmesi ve ziraat yatırım elindeki hisseyi yabancı bir fona 100 milyon dolara veya bu fiyatın üzerine satsa ve hep birlikte inşallah zararımızı kurtarıp, hemde kar sağlamış olsak çok güzel olurdu diye hayal alemindeyim.

Hissede Yabancıların satışa geçmesi içimi sıkıntıya koydu.

Citibank yabancı 1.11O.OOO adet satmış.
    Deutçebank 52O.OOO adet satmış.
    Icbc bank 67.OOOO adet satmış.
    Deniz 56.OOO adet satmış

Yarının ne getireceğini bilemiyoruz. Bindik bir alamete gidiyoruz bir yere doğru.

Selamlar,

8. Özetle şirkete ait aşağıdaki bilgiyide eklemek istiyorum.

Yünsa’nın Yurt dışında kurulmuş ve yüzde yüz kendilerine ait şirketleri var. Tepe bağlantıları ile satışlarda sıkıntı yaşanmayabilir diye düşünüyorum.

İtalya ve Türkiye’da tasarım ofisleri,
    İngiltere, Almanya ve İtalya’da satış ofisleri,
    İspanya, İtalya, Fransa, Japonya, Kore, ABD, Çin ve Rusya’da ise acenteleri bulunmaktadır.

Her sezon koleksiyonlarını Première Vision Paris, JITAC Tokyo, Münih Fabric Start ve Londra Tekstil fuarlarında sergilemektedir.

Akıbetimiz hayırla sonuçlanır İnşallah. Pazartesi günü nasıl bir seyir izler bilemiyorum. İçimde her gün sıkıntı yaşanıyor. Evdeyiz, hissemiz sürekli düşüyor ve ruhen daraldım.

Selamlar,

Sayfa 848/881 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •