Sayfa 695/817 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Bana bunca yıldan sonra hisse aldıran çılgın grafiği de ekleyeyim...

lrBG3pmY.jpg

2.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    10 Yılın ardından ilk defa hisse aldım.

1987'de borsayla tanıştığımdan beri bankaların bu kadar ucuza işlem gördüğünü hiç hatırlamıyorum. Fiyatlar dolar bazında dipte. Bence bedavaya satılıyorlar. Uzun vadede bu fiyatlarda kalmaları imkansız. Bu yüzden banka hissesi seçtim.

Aslında Akbank veya Garanti alacaktım ama sonra Koç'un en ucuz kalmış hissesi olduğu için ve Koç'un iş hacminin de önümüzdeki senelerde ciddi oranda artacağını ve holding bankası olarak YKB'nin bundbüyük pay alacağını düşünerek Yapı Kredi almaya karar verdim.

Temettü düşülünce ortalamam 2.20. Bu fiyatlarda kaldığı sürece ayda 3-5 ekleyeceğim.

Kısa vadede 2.80-3.00 gibi olursa satarım. Uzun vadede alım fırsatı vermeye devam eder ve bu fiyatlardan yaz sonuna kadar alabilirsem o zaman kenara atıp, unutmayı planlıyorum...

Herkese bol kazançlar...
    Banka hisseleri 2 yıldır cok ucuz deniyor.
    Neye göre ucuz?
    Evet, Pd/dd nin gerçeği yansıttığını dusunuyorsaniz ucuz...
    Takipteki krediler ile ilgili son 1 yilda cikan yasalari gozden geçirin..
    Bankalar su an isteselerde alacaklarını takibe atamıyor..
    Hangi bankada ne kadar hasar var bilen yok.
    Ben Yapikredi dahil tum bankaların bedelli yapmak zorunda kalacağıni düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Neye göre ucuz?
    Ben Yapikredi dahil tum bankaların bedelli yapmak zorunda kalacağıni düşünüyorum.
    Bu fiyatlar söylediğiniz tüm olumsuzlukları yansıtıyor. Ne olup bittiğini herkes biliyordur, merak etmeyin. Piyasa tarafından biliniyor ki bu fiyatlardan işlem görüyor bu bankalar.

Bedelli sermaye arttırımı da bana olumsuz bir şey gibi gelmiyor. İnşallah yaparlar...

2-3 sene sonra geriye baktığımızda ne göreceğimiz önemli. Ben uzun vadede bu fiyatlardan kar edeceğime tamamen eminim...

4. Evet bankalar dolar bazında çok gerilemişler. Ama daha düşük fiyatlamaları da olmuş. Herkes bankalar ucuz diyor. Bu, daha da düşmeyecekleri anlamına gelmez. YTD..

5. Buradan alıp da zarar ediyorsak zaten üzülecek çok başka şeylerimiz de olması çok çok muhtemel , öyle de düşünmek lazım.
     Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Neye göre ucuz?
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Çokta ucuz değil bence salgının ilk çıktığı zaman 1,80 in altını görmüş tekrar görür anlamında söylemiyorum ama tamamen kafamda kurduğum kurguya göre (illaki görecek demiyorum) 2' nin altını görürse evet çok ucuz derim kendi adıma halk bankası temyiz kararının sonucunu bekleyeceğim red gelirse ki bence büyük ihtimal gelir bankalar biraz daha salabilir diye düşünüyorum bayrama kadar takip edeceğim acele etmeyeceğim alım için düşündüğüm fiyata gelirse ayrı tabii.

7.  Alıntı Originally Posted by balkara Yazıyı Oku
    Evet bankalar dolar bazında çok gerilemişler. Ama daha düşük fiyatlamaları da olmuş. Herkes bankalar ucuz diyor. Bu, daha da düşmeyecekleri anlamına gelmez. YTD..
    Evet, batabilirler. O zaman sıfır olur. Ama Türkiye'nin en büyük grubunun bankası batıyorsa o zaman geriye ne kalacak ki?

Geleceği sağlam ve iş hacmi katlanacak bir grubun bankası olarak, ileride işler normale döndüğünde, bu fiyatlar komik kalacak diye düşünüyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Buradan alıp da zarar ediyorsak zaten üzülecek çok başka şeylerimiz de olması çok çok muhtemel , öyle de düşünmek lazım.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen. Bu fiyattan alıp, uzun vadede zarar edeceksek o zaman diğer hangi hisse için umut olabilir ki?

Koç ortağının hissesini 2.88'den mi almıştı? Ben Koç'dan daha ucuza almış oluyorum. O yüzden içim rahat...

Sayfa 695/817 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •