Special Days Image
Sayfa 478/817 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. piyasada sorun yok..2 gün düşüyor millet korkup satıyor..sonra 2 3 gün yükseliyor..abd yine yeşil..

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yazın kendi içinde çelişen noktaları var..
    2014 den sayma dersen 2002 den say dersen
    Buralar KESİN dip diyorsun manası çıkar
    Ya 1.30 a düşer se
    Ya benim beklediğim 1 tl ler görülürse..
    Dünün 2014 bugünün 2018 olmasın

Son yazın olmasın yaz..
    Küsüp gitmece yok..

Grafik bu

Oran orantı değişmez..
    1 tl den 3.5 a gitmiş 2009-10 da

ama zaten 2.5 dan geliyormuş

ha komple 1 tl den gömüldün se...
    yoksa ne kazandın..
    o aralar faiz yüzde 15 18 bandında idi..
    2008 düşerken ortalama yapmaya başlayan ne kazandı 2010 en en en tepede..

2010 en en en tepesinde satamadınsa biraz elin titredi ise 4 haftada 2.70 zaten..
    Millet borsayı bu yüzden kolay sanıyo
    1 tl fazla olur. 0.50 den al sen bence daha cok kazanırsın. Endeks beklentin de 60bin sanirim.

SKR-H0 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    o kiralar dediğinle benim rasyo içerikli bahsettiğim yerler çok farklı
    onlar başka bir dünyada geziyorlardı
    gelir kapitilasyonu diye bir şey var 150 ay -200 ay amorti yeri herkes alır
    yüksek rakamlı yerleri kovalarsan yer düşürmen kolaydır
    önemli olan borsadaki gibi sürdürülebilir kar ve alınabilir kira üzerinden yola çıkmaktır.

borsadaki gibi bir tuşla yer satamazsın gayrimenkul de

ama bebekte boğaz manzaralı bir dairede 4 milyon değerden 1.5 milyona düşmez öyle üç ayda.

bilmem anlatabildim mi.
    Sayin kentuf,

Gayrimenkulde de acele edip 200 oranli yer almaya sakin baslamayin
    Bu gozler Amerikada, sadece 7 yil once, aylik 750$ Kira getirisi olan evlerin 25000$ dan satildigini gordu. 20 tane evi 500,000$ a almisligim var.
    Emlak vergisi, Kira toplama bedeli masraflari cikartildiginda yilda net 100000$ Kira topladim.
    60 ayda amorti! Hem de dolar bazinda!
    Tabiki bu oranlar su an yok ama hala 130-150 oranlar bulunabiliyor.
    Dolar bazinda 150 ay amortili istersen Sana 2019 yapim sifir projeler bile yapabilirim su an.

Bana gore Eger amerikada amorti suresi 60 I gorduyse, Turkiyede de kriz cikarsa bu rakamlar gorulebilir. Hadi diyelim mortgage krizi dinamikleri cok farkliydi, belki bu oranlar abartiliydi.Ama ben Turkiye de mevcut Insaat sektorunun halini inceledigimde yakin zamanda 100 oranlarinin gorulecegini dusunuyorum

Su bir gercek, sadece Florida konut pazarinin bugunki rakamlarina bakarak hala Turkiye konut pazarinin cok pahalli oldugunu soyleyebilirim.
    Son düzenleme : miami; 10-01-2019 saat: 04:22.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sayin kentuf,

Bu gozler Amerikada, sadece 7 yil once, aylik 750$ Kira getirisi olan evlerin 25000$ dan satildigini gordu. 20 tane evi 500,000$ a almisligim var.
    Emlak vergisi, Kira toplama bedeli masraflari cikartildiginda yilda net 100000$ Kira topladim.
    Dolar bazinda 150 ay amortili istersen Sana 2019 yapim sifir projeler bile yapabilirim su an.

Bana gore Eger amerikada amorti suresi 60 I gorduyse, Turkiyede de kriz cikarsa bu rakamlar gorulebilir. Hadi diyelim mortgage krizi dinamikleri cok farkliydi, belki bu oranlar abartiliydi.Ama ben Turkiye de mevcut Insaat sektorunun halini inceledigimde yakin zamanda 100 oranlarinin gorulecegini dusunuyorum

Su bir gercek, sadece Florida konut pazarinin bugunki rakamlarina bakarak hala Turkiye konut pazarinin cok pahalli oldugunu soyleyebilirim.

amerikada vergiler çok yüksek
    ben lokasyoncuyum amerikada yer alsam florida dan yer almam

gayrimenkul yatırımı boş kalmayacak kadar iyi yerlere yapılır.
    bu tarz yerler 2008 amerikada da vitrine satışa çıkmadı diye biliyorum.

Konuta oturma dışında yatırım yapmak ise tam bir ahmaklık TÜRKİYEDE ÖZELLİKE.
    işyeri kira geliri stopaj avantajlarından dolayı dünyanın her yerinde daha iyi bir gelir kapısı.

ev var ev var
    işyeri var işyeri var
    hepsini değer yapan lokasyonu
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5. %13.875 faiz TL faizimi oluyor usd faizimi net belirtmemişler 5 yılda %91 yapar.

6. 08.01.2019 tarihli açıklamada belirtilen talep toplama süreci tamamlanmış olup, bu kapsamda yurtdışında 650 milyon ABD Doları nominal tutarında, BDDK'nın Bankaların Özkaynaklarına İlişkin Yönetmeliği'nin "İlâve Ana Sermaye" başlıklı 7'inci maddesinde belirtilen nitelikleri haiz, vadesi olmayan, BDDK onayına bağlı olarak ihraçtan sonraki her beş yılda bir erken itfa edilebilir nitelikte, ilk beş yıl için yıllık %13,875 getiri oranına sahip ve 6 ayda bir kupon ödemeli, çekirdek sermaye yeterliliği oranının %5,125'in altına düşmesi halinde geçici değer azaltmaya konu edilebilecek, İlâve Ana Sermayeye Dâhil Edilebilir Borçlanma Aracı (AT1) ihraç edilmesi planlanmaktadır.

İhraç edilecek AT1'in toplam 400 milyon ABD Doları tutarındaki kısmının Bankamız nihai ana ortaklarından Koç Holding A.Ş. ve Unicredit S.p.A tarafından eşit tutarlarda alınması ve alınan bu tutarlar için 180 gün boyunca satmama taahhüdü verilmesi öngörülmektedir.

Söz konusu ihraç için "tertip ihraç belgesi" alınması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru bugün yapılacaktır.

.....................

Dolar bazlı yüzde 13..
    Dün dolar başlığında birisi yazmış..

650 ye gelen talep 800 mü ne
    Hemde bu faize..

https://twitter.com/tthelma12/status...19288661950464

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sayin kentuf,

O değil de helal olsun gidip Amerikalıya dipten ev alıp kira saplamışsınız.

Siz buradaysanız ben doğru yerdeyim sanırım 500k $ ya 20 tane ev alan adamla aynı yerde bulunmak gerekir

Miami çok canlı geçen sene gitmiştim West Palm beach filan da hep gezdik ama neticede ağırlıklı olarak sezonluk bir yer sanki, siz daha iyi bilirsiniz tabi. Bir de yarın su bassa komple boşaltıyoruz deseler ( olabilirmiş bu sanırım ) kimsenin özleyeceği arayacağı bir yer değil. Abd de nüfus yoğunluğu ülkemizin 4 te 1 i, adamlar rahat rahat yayılıyor koca ülkede. Neyse tekrardan tebrik ederim mükemmel trade etmişsiniz.

Ykb beklentiniz nedir kaça düşünce alacaksınız?

8.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    amerikada vergiler çok yüksek
    ben lokasyoncuyum amerikada yer alsam florida dan yer almam

gayrimenkul yatırımı boş kalmayacak kadar iyi yerlere yapılır.
    bu tarz yerler 2008 amerikada da vitrine satışa çıkmadı diye biliyorum.

Konuta oturma dışında yatırım yapmak ise tam bir ahmaklık TÜRKİYEDE ÖZELLİKE.
    işyeri kira geliri stopaj avantajlarından dolayı dünyanın her yerinde daha iyi bir gelir kapısı.

ev var ev var
    işyeri var işyeri var
    hepsini değer yapan lokasyonu
    Tufan abi ellerindeki stoku eritince ( kalanlar da batınca ) bence bunlar da vergiye abanacak abi abd gibi olacak. 3 5 senesi var ama şimdilik evler sarılsın diye ses etmiyorlar mal halka dağılınca vergiyi kökleyecekler bence.

Sayfa 478/817 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •