Sayfa 51/817 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 401 - 408 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Diger tum bankalardan negatif ayrismasini sadece yonetim ile aciklamak dogru degil bence. Digerleri cok mu iyi yonetiliyor?
    Halka aciklik orani %17 civari. Acaba olasi bir kottan cikarma planlari var, onun icin fiyati baskiliyor olabilirler mi? Yabanci orani da giderek azaliyor. Malum, bu tip operasyonlardan en son bizim haberimiz olur. Kipa gibi olmasin?
    Kipa değil bu. Kottan çıkartma ihtimali yok.
    Bu adamlar bankayı almayı değil satmayı daha çok istiyorlar.
    HAO'yu %17'den %5'e getirmek için ciddi bir hisse toplama operasyonu yapmaları lazım ama bu hisse toplanmıyor.
    Fiyatların nedeni kötü performanstır, başka bir neden aramaya gerek yok...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Yapı Kredi yeni CEO'sunu rakibinden seçti. Faik Açıkalın görevinden ayrılıyor.

http://www.businessht.com.tr/piyasal...-ceo-ayriliyor

Yapı Kredi'de CEO Faik Açıkalın görevinden 29 Aralık itibariyle ayrılıyor.

Banka CEO olarak Garanti Bankası'ndan Gökhan Erün'ün atanması için başvuracak.

Bankadan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

H. Faik Açıkalın'ın Bankamız Yönetim Kurulu Üyeliği, Murahhas Üyelik ve Genel Müdürlük görevlerinden 29 Aralık 2017 tarihi itibariyle kendi isteği ile emekli olarak ayrılacak olması nedeniyle Bankamızın 27 Aralık 2017 tarihli yönetim kurulu kararı ile;

Boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine 15 Ocak 2018 tarihi itibari ile Gökhan Erün'ün toplanacak ilk genel kurulun onayına sunulmak ve bu toplantı tarihine kadar görev yapmak üzere Türk Ticaret Kanunu'nun 363ncü maddesi hükmü doğrultusunda geçici olarak seçilmesine ve Murahhas Üye olarak görevlendirilmesine;

Aynı tarih itibariyle Gökhan Erün'ün Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürü olarak atanabilmesini teminen BDDK'ya başvurulmasına ve 7 iş günü içinde olumsuz cevap alınmadığı takdirde göreve atanmasına;

Yeni Genel Müdür göreve başlayıncaya kadar Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili Niccolo' Ubertalli'nin Genel Müdürlüğe vekalet etmesine;

Gökhan Erün'ün 15 Ocak 2018 tarihi itibari ile Genel Müdür unvanı ile göreve başlaması ile birlikte İcra Kurulu Üyesi ve Başkanı, Kredi Komitesi Asıl Üyesi ve Başkanı olarak atanmasına karar verilmiştir.

GÖKHAN ERÜN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunu olan Gökhan Erün, 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1999-2004 yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürüttü.

2004'te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden sonra 1 Eylül 2005 te Garanti Bankası A.Ş.de Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı . Görevine 2 Eylül 2015ten itibaren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili olarak devam eden Erün, aynı zamanda Garanti Hizmet Yönetimi A.Ş. ve Garanti Bank International N.V.de Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Finansal Kiralama A.Ş. ve Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş.de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ,Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyesi.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıl olan Erün, Kurumsal Bankacılık Koordinasyon, Hazine, Hazine Pazarlama ve Finansal Çözümler, Türev Ürünler, Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı, ve Finansal Kurumlar alanlarından sorumludur.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

http://www.hisse.net/topluluk/showth...46#post1419846

yıllık hisse yarışmamız tahminleri almaya başlamıştır
    3 hisse seçin 1 yıl yarışalım
    YAPI cıları da bekliyoruz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. 66 dan İş bankası satıp yapı almıştım sonuç ortada..

5. Yonetim kotu seklinde aciklama hissenin bu hali icin yeterli degil. Bariz bir sorun var.
    1 aydir %10-12 yukselen borsada %20-30-40 giden hisseler cok mu iyi yonetiliyor.
    Borsa 101binden dondu bu hisse %5 yukseldi sadece. Banka olmasa, endeks30 hissesi olmasa spekulatif sekilde baskilaniyor derim ama tum bankalar ve endeks kagitlarinin altinda getirisi var hatta, son 2-3 yila bakilirsa goturusu var.
    Yeni CEO'yu begenmemis olabilir piyasa, hatta belki de bu sahisla ilgili baska sorunlar olabilir.

6. Ne baskı yapıyorlar be arkadaş.

Yönetim kötü diyorsunuz sanki zarar ediyor.

F/K 5. Düzenli kar ediyor. Şahsen bu baskıyı devam ettirebileceklerine inanmıyorum.

7. Benim düşüncem 2018 yılında bankaların kârı düşeceği beklentisinden dolayı daha cazip olan kağıtlara bir yonlenme oluyor. Ekstra olarak ykbnk nin hantal kalması gibi bir durum var sanırım. Açıkçası ISCTR için de aynı durum söz konusuydu. ISCTR ile YKBNKyi karşılaştırırsak f/k oranları çok yakın. Yani ISCTR niye yükseldi biz duruyoruz diye hayiflanmanin anlamı yok. Garan akbnk ile karşılaştırırsak da dediğim gibi biz hantal bankalar kendini yenileyemeyen bankalar sınıfında kaldık. Yeni yönetim değişikliği umarım yeni bir soluk getirir ve ykbnk de bu iki banka gibi büyümeyi arttırma potansiyeli olan adımlar atar. O zaman F/K 7 lere çıkacak fiyatları görebiliriz. YTD.

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yaw ne hantalı ?

Garanti 18% arttırmış karı bu da 15%.

Sayfa 51/817 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •