Sayfa 52/817 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 409 - 416 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by gucluu Yazıyı Oku
    Yaw ne hantalı ?

Garanti 18% arttırmış karı bu da 15%.
    Hantalliktan kastım yıldan yıla büyüme hızı, yenilikçiliği vs. Benim borsa gecmisim yetersiz ama 20 sene önce ykbnk garan dan daha yüksek ozsermaye ve kara sahiptir diye düşünüyorum. Şu ana baktığımızda garan koptu gitti en büyük özel banka isctryi bile geçti sanırım ozsermaye olarak. Bizim bu momentumu 2018de yakalayacagimizi düşünüyor musunuz? Işte tüm mesele bu. YTD.

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Doçe gelmiş hoş gelmiş

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by libertador Yazıyı Oku
    Hantalliktan kastım yıldan yıla büyüme hızı, yenilikçiliği vs. Benim borsa gecmisim yetersiz ama 20 sene önce ykbnk garan dan daha yüksek ozsermaye ve kara sahiptir diye düşünüyorum. Şu ana baktığımızda garan koptu gitti en büyük özel banka isctryi bile geçti sanırım ozsermaye olarak. Bizim bu momentumu 2018de yakalayacagimizi düşünüyor musunuz? Işte tüm mesele bu. YTD.

2009 12 ve 2016 12 aylık bilançolardaki özkaynakları kıyaslarsak örneğin:
    GARAN daki özkaynak kabaca 2,69 katı artmış
    YKBNK daki özkaynak 3,25 katı artmış.

O da tutmadı.

Ancak sizi anlıyorum. Garan ve Akbnk piyasada öyle bir imaj yapmış durumdalar.

Ancak çok gariptir ki eskiden İşç vardı bunların esamesi okunmazdı. Yani 90 lı yıllardan bahsediyorum.

Ben şahsen YKBNK 'ın Koç grubu dolayısıyla da profesyonelce yönetildiğini düşünüyorum. Gereksiz risk almıyor olabilirler ancak bu kötü birşey değil bence. Karları ve ciroları risk alan bankalar kadar artmayabilir belki ama zarar etmiyor ki arkadaş.

Bugün ki fiyatlardan aldığınızda piyasa değeri 18.8 milyar tl ediyor.

Bu yıl 9 aylık karı geçen yıla göre artmış durumda. Önümüzdeki yıl karlar sabit kalsa artmasa bile 5 yıllık karı bugün ki piyasa değeri ediyor.

Yani bugün İstanbul da bir ev alsanız 20 yıllık kirası ancak evin ederi oluyor.

Ben şahsen bu banka düzenli kar etmeye devam edecek ise iyi bir yatırım aracı olacağına inanıyorum 5-10 yıllık süreçte.

4. Ben de aynen sizin gibi dusunuyorum ben de bu yüzden iki senedir bu hisseyi tutuyorum. Ama kağıdın hala zayıf kalması garan/akbnk sınıfına cikamamasi ve unicreditin yaşadığı sorunlardan kaynaklandığını düşünüyorum ytd.

5. Temettu vermedikten sonra kar etmis bana ne faydasi var. Diger yanda zararda sirketler %100 yapti son vize krizindeki dibinden.
    Deneme amacli ara sira ykbnk aliyorum, cok da fazla sayilmaz, yani 30 endeksindeki bir hisse icin esamesi okunmaz miktarda.
    Bakiyorum en az 3-4 gun o fiyatin ustune satma imkani vermiyorlar. Yani cok ama cok sig bir tahtasi var. Derinlik olmayinca yerli spekler gelmiyor, kucukleri zaten tuttuklari yerde opuyorlar. Ancak sabredersen ve endeksin yukari trendini yakalarsan diger hisselerin yarisina yakin bir kar birakiyor.
    Islem hacminin %95i fiktif, sisirme. Lot lot takip ediyorlar. Twitterda bakiyorum sekerbank gibi gunes sigorta gibi hisselerde bile milyon lotlar cevirenler var, burada gelsin milyonu birak 100bin lotu cevirsinler de goreyim, aninda 3-4 kademe asagi alirlar. Halka acik buyuk kisim yerli kucuklere ustten gomulmus, orasi kilitlenmis. 20-30 milyon lotla koca tahtayi maymun etmisler.

6. Aman sakın ha yerinden kıpırdama...
    bak veteriner de kımıldamasın dedi
    Mazallah kilo filan verirsin
    birde ince hastalıkla uğraşmayalım
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    YILLIK HİSSE YARIŞMAMIZDA SON GÜN
    3 hissse seçin bir yıl yarışalım
    bu sene belki sizin hissenizin senesi
    alalım tahminlerinizi.
    MUTLU YILLAR YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1438847
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 52/817 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •