Sayfa 705/817 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Çok doğru. Her şey mümkün ama sonuçta her şeyin de bir hesabı, kitabı var. 1 veya 1.5 Lira olsa bir daire satar, bunu alır, üstüne yatarım şahsen...
    1-1,5' lara gelse defter değeri ne olur Sayın Chetuo. O zaman zaten banka batık demektir. Esas o zaman girilmez. Her banka sorunlu kredilerini bir netleştirse, icra takibimi başlatacak,yoksa varlık yönetim şirketlerine mi satacaklar bir belirleseler, işin rengi ortaya çıkar. Sürümceme de kaldıkça bilançoların önemi kalmıyor.Biz de el yordamıyla yatırım yapıyoruz. Durumumuz ''Ya Tutarsa''

2.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    1-1,5' lara gelse defter değeri ne olur Sayın Chetuo. O zaman zaten banka batık demektir. Esas o zaman girilmez. Her banka sorunlu kredilerini bir netleştirse, icra takibimi başlatacak,yoksa varlık yönetim şirketlerine mi satacaklar bir belirleseler, işin rengi ortaya çıkar. Sürümceme de kaldıkça bilançoların önemi kalmıyor.Biz de el yordamıyla yatırım yapıyoruz. Durumumuz ''Ya Tutarsa''
    Sayın Salih Bey,

Koç büyük bir bankaya sahip olmak için 30-40 yıl bekledi. Batmasına izin verir mi sizce? Koç'un batmış kaç şirketi var? Hepsi rekorlar kırıyor. Bankası mı batacak? Sırf prestiji yüzünden bile böyle bir şeyin olmasına izin vermez Koç...

Tarihin akışı içinde gelip geçici çukurlar bunlar. Birkaç yıllık vadede resim çok farklı olacaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Sayın Salih Bey,

Koç büyük bir bankaya sahip olmak için 30-40 yıl bekledi. Batmasına izin verir mi sizce? Koç'un batmış kaç şirketi var? Hepsi rekorlar kırıyor. Bankası mı batacak? Sırf prestiji yüzünden bile böyle bir şeyin olmasına izin vermez Koç...

Tarihin akışı içinde gelip geçici çukurlar bunlar. Birkaç yıllık vadede resim çok farklı olacaktır...
    Koç batmayabilir de, ya ülke batarsa. Ülke kötü yönetiliyor.Bankaların bu halde olması banka yönetimlerinin suçu değil. Bankalar 8-10 yıldır eriyor. Son 1 yılda ki kayıplarını saklıyorlar. Aktif Rasyosu baskısından ne kadar etkilendiler onu görmek lazım. Batmaz elbette. Ama uzun süre yerinde sayma devam ederse yıldırabilir. Nitekim 10 aydır bekliyorum. %50 kazanç varken satmamakta benim suçum tabi. Birden merkez bankası başkanının değişip, zaten zorla oluşmaya başlayan güven ortamının aniden terse döneceğini nasıl bileceksin. Akşamdan -sabaha ne olacağı belirsiz olunca yabancı da dibine kadar kaçıyor. Tersine dönüş ne zaman başlar veya başlar mı? Bilen varsa beni de bilgilendirsin.

4.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Koç batmayabilir de, ya ülke batarsa. Ülke kötü yönetiliyor.Bankaların bu halde olması banka yönetimlerinin suçu değil. Bankalar 8-10 yıldır eriyor. Son 1 yılda ki kayıplarını saklıyorlar. Aktif Rasyosu baskısından ne kadar etkilendiler onu görmek lazım. Batmaz elbette. Ama uzun süre yerinde sayma devam ederse yıldırabilir. Nitekim 10 aydır bekliyorum. %50 kazanç varken satmamakta benim suçum tabi. Birden merkez bankası başkanının değişip, zaten zorla oluşmaya başlayan güven ortamının aniden terse döneceğini nasıl bileceksin. Akşamdan -sabaha ne olacağı belirsiz olunca yabancı da dibine kadar kaçıyor. Tersine dönüş ne zaman başlar veya başlar mı? Bilen varsa beni de bilgilendirsin.
    Bankaların kayıplarını saklaması pek mümkün değil. En fazla kontrole maruz kalan işletmeler bunlar. Zararları için ayrılan karşılıklar vardır. Bunları ayırmak zorundalar zaten kanunen. Bizim bilmediğimiz sürprizler zaten borsada fiyatlanmıştır her zaman. Bu fiyatlar en kötüsünü içeriyor...

%50 karla satmadığınız için üzülmenize gerek yok çünkü kimse geleceği göremez. Borsada bir planınız olması ve ona uymanız lazım. Yukarıda bir yerde bir arkadaş giriş fiyatını ve hedefini yazmıştı (Market Soul). Benim hedefimle de örtüşüyor. Hedefinize geldiğinde planınızı uygulamanız lazım. Almayı, beklemeyi bilmekten daha önemlisi hedefinize geldiğinde satmayı da bilmek...

Merkez Bankası olayları ne yazık ki son bir kaç yıldır belirsizliği arttıran bir etken oldu. Naci Ağbal bu işi çok iyi bilen, tecrübeli bir insandı ve görevden alınması bizi belki bir yıl geriye attı. Ben zaten bu olaydan sonra hiç aklımda yokken hisse aldım...

Daha geriye gidersek Mehmet Şimşek gibi değerli bir bakanın ayrılması da ekonomideki asıl dönüm noktalarından biriydi. Bu konularda ne yazık ki büyük yanlışlar yapıldı. Geldiğimiz noktada olabilecek en kötü durumlardayız. Bu bankaların ölmüş eşek fiyatına işlem görmesi bu yanlışların sonucu şu anda...

Bizim şu anki şansımız bu güzel şirketleri bu ucuz fiyatlardan alma şansına sahip olmamız. Bu ülke batmaz. Kim gelirse gelsin, ne olursa olsun bu ülkeye birşey olmaz...

Benim kısa vadeli hedefim 2.80 Lira. Oranın üstüne çıkarsa satacağım. Uzun vadeli planım ise bu fiyatlarda kaldığı sürece 3-5 lot almaya devam etmek. Battı denecek yere düşerse de yukarıda yazdığım gibi bir daire satıp, hisse alır bir kaç yıl unuturum ki bunun olmasını beklemiyorum...

Warren Buffett'in yatırım prensiplerinden biri piyasanın en kötü olduğu zamanlarda yatırım yapmaktır. İçinde bulunduğumuz durum tıkır tıkır çalışan şirketleri çok ucuza almak için çok uygun bir dönem...

İhtiyacınız olan bir parayla işlem yapıyorsanız bu kumardır. Kullandığınız parayı umursamadan uyuyabiliyorsanız yatırımdır...

1-1.5 lira ayıp oluyor.
    Malımız var dostlar.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Grafiği güzel duruyor....Kısa orta vade yükselişin başında , yıl sonuna doğru yine 2.8-3.4 arası bir yerlere gelir...

Karlılığı iyi olursa seneye de daha fazla temettü verir....

Koç şirketlerinden şaşmayın....Gerisi hikaye

7. Seytan diyor boz 100000$ al yapikredi. 3 yil bakma tahtaya...

8.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Hedef 2023 güçlü Türkiye güçlü finansal sistem. Hedef yapi kredide 2.23 . 2023 yılında 2.23 yolculuğumuz durdurulamaz. Buyuk para yapacagiz. Burdan alip 2 yil tut 2.23 den sat.
    Hedef 2.23 Yok öyle 2023 hedefini 2021 yılında geçmeye kalkışmak. Amk.panka çok çıktınya yıllardır 2.23 ten satis yiyorsun. kactan aldinizda 2.23 ten satmak icin kuyruga giriyorsunuz. 2 3 kademeye millet satiyor. E tabi haklilar nerden satarsan sat asagidan alma şansını veriyor yıllardır. Seni hisse diye neden aliyorsam. 10 yildan fazladir 2 lira 3 lira arasi gidip geliyon. Lan memlekette pokun bile fiyatı 2 ye 3 katladı poktanda pok aşağılık hisse.

Sayfa 705/817 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •