Sayfa 722/817 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku

Uzakdoğu limanlarında çok büyük sorunlar var. Navlun ücretleri %300'den fazla artmış durumda ve bunun 2022'nin ilk çeyreğine kadar dengelenmesi veya gevşemesi olası görülmüyor. Mal tedariki daha yakın ülkelere yöneliyor. Bu da bizim ihracat rakamlarımıza güçlü bir şekilde yansıyacak. Faiz konusunda bir saçmalık yaşamazsak Dolar'da gevşeme kendiliğinden gelecek tüm bunların ışığında...
    Böyle bir şans oluştu. İhracat yüksek seyretmeye devam edecek. Fakat dış turizm (yabancı gelişi) istenildiği gibi değil sanırım. Döviz konusunda Berat Albayrak döneminden beri edindiğim izlenim, dövizin düşmesinin istedikleri bir şey olmadığı. Naci Ağbal döneminde dolar 6,90 'lara gelmişti, bir değişim yaptılar durum değişti. gerçi merkez bankası döviz alımları ile bu durumu ayarlayabilirdi ama sebebi tam bilinmez merkez Bankası başkanını değiştirdiler.Başka sebeplerde vardı anlaşılan. Sonuçta dövizin çok düşmesine izin vermeyecekler diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Böyle bir şans oluştu. İhracat yüksek seyretmeye devam edecek. Fakat dış turizm (yabancı gelişi) istenildiği gibi değil sanırım. Döviz konusunda Berat Albayrak döneminden beri edindiğim izlenim, dövizin düşmesinin istedikleri bir şey olmadığı. Naci Ağbal döneminde dolar 6,90 'lara gelmişti, bir değişim yaptılar durum değişti. gerçi merkez bankası döviz alımları ile bu durumu ayarlayabilirdi ama sebebi tam bilinmez merkez Bankası başkanını değiştirdiler.Başka sebeplerde vardı anlaşılan. Sonuçta dövizin çok düşmesine izin vermeyecekler diye düşünüyorum.
    Dövizin düşmesini/parasının değer kazanmasını dünyada isteyen pek ülke yoktur. Dediğiniz gibi bir politika izlenmiş olması bu bakımdan normal ama son bir iki yıldır yüksek kur enflasyona çok fazla baskı yapıyor. Dünyadaki hammadde fiyat artışları ile bir araya gelince enflasyonu dizginlemenin tek yolu kuru aşağı çekmekten geçiyor. Turizm gelirleri biraz da olsun ihracata destek verebilirse daha dengeli bir kur görebiliriz belki...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Dostum, bu çok kısa vadeli bir şey. Benim yazım uzun vadeli olacaklarla alakalı...

Jackson Hole'da ne derlerse desinler tedarik zincirlerinde başlayan değişim devam edecek ve bu da coğrafi konumumuzdan dolayı bizim için avantaj demek...
    Dostum ben kağıdı kaptırdım.
    Bir daha fırsat verecek mi?
    Yoksa arkasından el mi sallayacağız?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum ben kağıdı kaptırdım.
    Bir daha fırsat verecek mi?
    Yoksa arkasından el mi sallayacağız?
    Valla böyle şeyleri bilmek imkansız. Dün ben yarısını 2.55'den sattım stok affında kullanmak için. Son gün 31 Ağustos idi. Bu sabah baktım bir ay ertelenmiş. Hemen 2.53'den geri aldım...

Günlük çıktısına, indisine bakmıyorum ben. Hareket ben tutarken başlayacak mı diye merak ediyorum...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Valla böyle şeyleri bilmek imkansız. Dün ben yarısını 2.55'den sattım stok affında kullanmak için. Son gün 31 Ağustos idi. Bu sabah baktım bir ay ertelenmiş. Hemen 2.53'den geri aldım...

Günlük çıktısına, indisine bakmıyorum ben. Hareket ben tutarken başlayacak mı diye merak ediyorum...
    Ben 2.59'dan çıktım.
    Bir yerde yine geri alacağım bakalım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Ben 2.59'dan çıktım.
    Bir yerde yine geri alacağım bakalım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Hayırlısı olsun...

Bu arada altına YTD felan yazmanıza gerek yok aslında çünkü buradaki hiçbir yazı yatırım tavsiyesi olamaz. Yatırım tavsiyesi verebilmek için gerekli sertifikalara ve uzmanlığa sahip olmanız lazım. Onu da yazarken belirtmeniz lazım ki yatırım tavsiyesi olsun.

Tabii aslında yatırım uzmanının burada tavsiye vermesi de suç teşkil eder çünkü yatırım tavsiyesini ancak çalıştığı yetkili kurumun şemsiyesi altında verebilirler...

Kısaca YTD yazılmasının pratik bir anlamı veya faydası yok...

Haftaya bir aksilik olmaz ise 2.6 da geçeriz diye umut ediyorum....9 aylık daha güzel gelecek beklentisi satın alınırsa güzel şeyler olacaktır

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Haftaya bir aksilik olmaz ise 2.6 da geçeriz diye umut ediyorum....9 aylık daha güzel gelecek beklentisi satın alınırsa güzel şeyler olacaktır
    Aynen John Waynen...

9 aylık, 12 aylık diye gidecek beklentiler. Fiyat da ona göre oluşmaya devam edecek. İhtiyacı olmayanın Şubat ayına kadar dokunmaması en iyisi...

Sayfa 722/817 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •