Sayfa 734/817 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by tanirdeniz35 Yazıyı Oku
    15 yıl öncede vakbn fiyatı 3 liralardaydı şimdi de . Burada adamlar düşüşten de kazanıyor. Sanayi hisseleri ile banka hisselerini birbirlerine karıştırmayın. Faize yatırılsa para 2 ye katlardı rahat. Hem de sıfır risk
    Pardon ama Vakıfbank ile ne alakası var? Yapı Kredi'den bahsediliyor bu sayfalarda. Bir de biraz dondurmadan felan bahsettik ama DTD diye de not düştük altına hemen...

Ayrıca geçmişe bakıp, olsa bulsa demek kolay. Olay geleceği tahmin edebilmekte. Benim yazdıklarım YKBNK'nın geleceği ile alakalı. Sizin öngörünüz varsa onu bekliyoruz...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

2.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Pardon ama Vakıfbank ile ne alakası var? Yapı Kredi'den bahsediliyor bu sayfalarda. Bir de biraz dondurmadan felan bahsettik ama DTD diye de not düştük altına hemen...

Ayrıca geçmişe bakıp, olsa bulsa demek kolay. Olay geleceği tahmin edebilmekte. Benim yazdıklarım YKBNK'nın geleceği ile alakalı. Sizin öngörünüz varsa onu bekliyoruz...
    Eregl örneği vermişsiniz ona karşılık vakbn örneği verdik. Bankaların yaptığı karlar kağıt üzerinde. Sanayi şirketleri ile karıştırmayın dedim sadece
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

3. Yaw sanki YKBNK'ın durumu farklı. O da 15 sene önceki fiyatında değil mi

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku

4. Fiyat öyle ama karlılık olarak alakaları yok.
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Yaw sanki YKBNK'ın durumu farklı. O da 15 sene önceki fiyatında değil mi
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bence çok farkı yok hocam, bana kazandırmadıktan sonra istediği kadar kar etsin...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Fiyat öyle ama karlılık olarak alakaları yok.

6. Çok farkı var Sn. Dragon, sizden bunu duymak çok şaşırttı.

Düşerken Hepsini aynı kefeye atıp düşer, ama çıkarken temeli sağlam olanlar ışıl ışıl parlar. Temel analiz size zamansal bir veri sunmaz ama şunu net olarak söyler ki ykb içindeki fiyatlanmamis olan değer, vakvak'tan daha fazladır. Bu bilgi benim için yeterli gerisi zaman ve sabır ile alakalı bir konu.

Tabi ki bilanço bilanço takip, sürekli yakın ilgi koşuluyla.
    Bence çok farkı yok hocam, bana kazandırmadıktan sonra istediği kadar kar etsin...

7. Şaşıracak bir şey yok sn.nosfecagri,

Dedikleriniz teoride doğrudur fakat ülkemiz borsası için geçerli değildir. Bunun ispatı da yukarıya koyduğum, YKBNK'ın 15 yıllık grafiğidir. Bu banka bu kadar karlı ise neden grafik olarak ayrışmadı diğerlerinden bu kadar uzun sürede? VAKBN ile YKBNK grafiği uzun dönemde hemen hemen aynıdır. Sadece 2021 mart sonrası VAKBN negatif ayrışmıştır. Bunun da nedenleri malum herkesce.

Başka bir örnek de, birlikte işkence çektiğimiz OZKGY mesela, istisnasız BİST'in en ucuz kağıdı ama gitmiyor. Sayısız örnek verilebilir. Konuyu uzatmak istemiyorum. Siz beni gayet iyi anladınız bence..

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok farkı var Sn. Dragon, sizden bunu duymak çok şaşırttı.

Düşerken Hepsini aynı kefeye atıp düşer, ama çıkarken temeli sağlam olanlar ışıl ışıl parlar. Temel analiz size zamansal bir veri sunmaz ama şunu net olarak söyler ki ykb içindeki fiyatlanmamis olan değer, vakvak'tan daha fazladır. Bu bilgi benim için yeterli gerisi zaman ve sabır ile alakalı bir konu.

Tabi ki bilanço bilanço takip, sürekli yakın ilgi koşuluyla.

8. Sn. Dragon,

Teori diye bir olay yok. Pratikte temel analiz ve bu tarz degerlemeler ile, kimine göre az kimine göre çok diyebileceğimiz kendi el emeği göz nuru portföyünü yıllardır bu borsada büyütüyor arttırıyorum. Girdiğim çıktığım kagitlar rakamlar bellidir birkaç kağıtta da denk gelmişizdir sırf Özak değil.

Böyle yatay ve karsiz dönemlerim de malesef hep olmuştur. Örneğin bu dönemde de tupras yakaladık o güzel gidiyor şimdilik, 8 - 10 hisse taşıdığınız zaman hem risk dağılıyor hem de beklerken psikolojiniz daha sağlam kalıyor.

Eninde sonunda Özak da ykb de temeli sağlam iyi dediğimiz tüm şirketler de ederlerine gidecek ve piyasayi overperform edecekler. Şu an bana göre piyasayı bozan 3 şey var, 1. Siyasi risk ve adalet algısı, 2. Çok yüksek tahvil faizi 3. Çok fazla sayıda halka arzlar. Hepsi bence gelip geçici. Bol kazançlar dilerim.
    Şaşıracak bir şey yok sn.nosfecagri,

Dedikleriniz teoride doğrudur fakat ülkemiz borsası için geçerli değildir. Bunun ispatı da yukarıya koyduğum, YKBNK'ın 15 yıllık grafiğidir. Bu banka bu kadar karlı ise neden grafik olarak ayrışmadı diğerlerinden bu kadar uzun sürede? VAKBN ile YKBNK grafiği uzun dönemde hemen hemen aynıdır. Sadece 2021 mart sonrası VAKBN negatif ayrışmıştır. Bunun da nedenleri malum herkesce.

Başka bir örnek de, birlikte işkence çektiğimiz OZKGY mesela, istisnasız BİST'in en ucuz kağıdı ama gitmiyor. Sayısız örnek verilebilir. Konuyu uzatmak istemiyorum. Siz beni gayet iyi anladınız bence..

Sayfa 734/817 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •