Sayfa 745/817 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Eee, parayı gördüler, derler tabii...

YKBNK böyle devam eder. Sebebini de en basit haliyle şöyle açıklayabiliriz: Anasına bak, kızını al...

Bu hayatta Koç'un kızını almak için elinize geçebilecek tek fırsat bu...

DTD diye ekleyelim...
    Bence banka yönetimi mükemmel iş çıkarttı.

Hatırlarsanız ucuz kredi döneminde ykb çekimser davrandı, kredi kartlarına sıfır faiz taksit filan yaparak, yüksek kredi vermiş gibi gösterdi ama agresif politika izlemedi. Sonra faizler zirve yaptığı dönemde agresif kredi dağıttı (son 2 çeyrek) önümüzdeki çeyreklerde faizlerde (tahvil faizleri) 18 altı kalıcı fiyatlama olursa, bu banka uçar. Bunu fark etmiştim ve buna oynadım açıkçası şimdilik iyi gidiyor, geri çekilmeler satışlar olacaktır ama trendi çok güçlü ve unutmayın bu banka hisseleri kolay kalkmaz kalktı mı da kolay durmaz... 3.2 altında henüz kalktı diyemeyiz ama 2.46 geçildiğinden beri herkesin gördüğü gibi çok güçlü.

2.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Cheuto dostum oyun dışıyım ama senin adına sevindim.
    Gapli gitmese iyi.
    Her şeyin hayırlısı...

Bende doğru dürüst bir miktar olsa ben de sevineceğim ama şu hali ile heyecan/muhabbet olsun babından takılıyorum...

Genelde bu 2.80 civarında takılıyor nedense bu kağıt. Bakalım bu sefer nasıl olacak?
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    3.2 altında henüz kalktı diyemeyiz ama 2.46 geçildiğinden beri herkesin gördüğü gibi çok güçlü.
    Aynen John Waynen. Bu kağıt çıktı diyebilmek için 3.20'nin üstünde 4'e 5'e gidiyor olması lazım...

4. Ben 0.26 USD'dan aldım. Şimdi 0.30 USD. Yıllığa vurursanız %20. Nisan ayında Dolar alanlar % kaç kazandı? Nisan ayında 7.50'den Dolar alanlar belki para kazandıklarını düşünüyorlar ama getirileri Dolar bazında %0...

Bu açıdan bakarsanız YKBNK'nın getirisi fena bir yatırım sayılmaz...

YKBNK F/K oranı içinde bir şey yazacağım. Bu yılki karına göre fiyat kazanç oranı 2.8 gibi oluyor. Ama borsada gelecek yıla göre bakılır buna çünkü bu yılın karı zaten cepte. Gelecek yılki kara göre YKBNK F/K oranı 2 gibi bir şey. Yani iki Liralık hisse alana bir Liralık hisse hediye...

Böyle düşünürsek daha gideceğimiz çok yol var bu hissede...
    Son düzenleme : Chetuo; 02-11-2021 saat: 18:37.

5. Satış zamanlaması açısından şöyle bir şeye dikkat edilebilir: Önceki yıllardaki çıkışlarda MACD 16-21 arası yerlere geldikten sonra çıkış duraklamış. 21 Günlük ortalamanın altında ise bitmiş ve düşüş başlamış...

Yani MACD 16'yı geçince 21 günlük ortalamayı izlemeye almak ve altında kapanış yaparsa satmak doğru bir strateji olabilir...

Becerebildiğim kadarıyla işaretledim...
    Son düzenleme : Chetuo; 02-11-2021 saat: 18:42.

6. Hayatımda ilk defa bir banka bilançosu ve gelecek bilançoları beni heyecanlandırdı. Hele yönetim rotasyonu olursa akıl almaz kâr ettirebilir. Olmasa da mecburi fiyatlayavak bilançoları ✌️

7. Sabah sabah günaydın
    İki seneyi aşkındır bundayım, ozamanda teknikler temeller garandan transfer edilenler öz srrmaye artırımları, italyendan alınan hisseler, fincanlar kulplar bayraklar falan ıcbct yi sattım 3,03den sonra bunu fulledim, geldiğim nokta ozamanki paramla aldığımı şuan alamamam, bunun için 5,33₺ olması lazım, yani Koç ta param kaldı, tek şubeli ıcbct bile maliyetimin 2,54 katına çıktı
    Bu borsa bana göre değil, yatırımcı psikolojimi alt üst etti
    Hatta birçok üstadı gözümün önünde yedi
    YTD git işine zaten canım sıkkın
    Sen bir liman ben bir gemi, 2,80nin altına salmazsan öpsünler seni

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : şekerci; 03-11-2021 saat: 10:53.

8.  Alıntı Originally Posted by şekerci Yazıyı Oku
    Sabah sabah günaydın
    İki seneyi aşkındır bundayım, ozamanda teknikler temeller garandan transfer edilenler öz srrmaye artırımları, italyendan alınan hisseler, fincanlar kulplar bayraklar falan ıcbct yi sattım 3,03den sonra bunu fulledim, geldiğim nokta ozamanki paramla aldığımı şuan alamamam, bunun için 5,33₺ olması lazım, yani Koç ta param kaldı, tek şubeli ıcbct bile maliyetimin 2,54 katına çıktı
    Bu borsa bana göre değil, yatırımcı psikolojimi alt üst etti
    Hatta birçok üstadı gözümün önünde yedi
    YTD git işine zaten canım sıkkın
    Sen bir liman ben bir gemi, 2,80nin altına salmazsan öpsünler seni

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En tepeden almışsınız. Bence hisse ile ilgili sıkıntı yok. Klasik banka fiyatlamasi. Ölü fiyattan alıp ucuza satacaksiniz. Ya da seçimden sonra değişiklik öngörüyorsaniz yatacaksiniz üstüne. Finito.

Sayfa 745/817 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •