Sayfa 92/817 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 729 - 736 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,686
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    eğer banka mevcut toplam hisse sayısı kadar yani 4.35 milyar adet rüçhan belirleseydi ve her birinin kullanım bedeli 94.32 kuruş olsaydı; o zaman VOLBOR GÜNEYSU PROTON haklı olurdu

lakin

banka 4.35 milyar hisseye karşın 4.1 milyar rüçhan çıkartıyor ve her birinin kullanım bedeli 1 tl dir (bkz: KAP)

yani

eldeki mevcut her bir hisse için 0.9432 adet rüçhan veriyor
    Sn TH

Kapta öyle bir yazı göremedim, 4.1 milyar rüçhan çıkacak diye,

Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) , yazıyor, 4.1 milyar

bu da GS da ki

bir önceki sayfada da, elinde GS olan bir üyenin rüçhan pazarı açıldığı gün foruma attığı resimden de anlaşılacağı gibi, 5003 gs 5003 rüçhan hesabında oluşmuş.

2. Ben geçen sene PINSUda bedelliye girmiştim. %250 bedelli arttırımı yapmışlardı. Bende 5000lot vardı. 12500TL yani hisse başına 1TL ödemiştim. Sonuçta elimde 17500lot olmuştu yeni fiyattan. Yeni hisse fiyatı da 3.60lardan 1.67TL ye düşmüştü. Bu yoldan çıkarsak 10000lotu olanın 9432TL ödeyerek 19432 lota ulaşacağını düşünüyorum. Bu arada Rüçhan haklarını satmak isteyenler için de fiyatı hisse fiyatına göre dinamik değişiyordu (birebir aynı olmuyordu ama yakındı) bir bakıma Rüçhan fiyatını da market belirliyor. Yine de yanılıyor olabilirim YTD.

Mi MIX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bankamız Yönetim Kurulu'nun 26.04.2018 tarihli kararı ile Banka'nın tasfiye hesaplarında izlenen; 28.02.2018 tarihi itibarıyla donuk alacak tutar toplamı 500.821.035,57 TL tahsili gecikmiş alacağın, toplam 28.182.000,00 TL bedelle Sümer Varlık Yönetimi A.Ş., Hayat Varlık Yönetim A.Ş. ve Destek Varlık Yönetim A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/679141

4. Esasında orta/uzun vadede bedelli kağıt için olumlu fakat elinizde nakit yoksa kısa vadede kağıt fiyatının düşmesinden dolayı Rüçhan haklarınızı da ucuza satmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bedellinin piyasanın sıkıntılı zamanına gelmesi olumsuz oldu, diğer hisselerinizi satmak zorundaysaniz benim gibi zarar kaçınılmaz maalesef.

Mi MIX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by trendhound Yazıyı Oku
    bak hala olayı kavrayamadın. elinde halihazırda 10000 lotu olan kendisine verilen 9432 rüçhan için 9432 tl rüçhan kullanım bedeli ödeyecek. tahtadan 10000 tane rüçhan satın alan 10000 tl rüçhan kullanım bedeli ödeyecek. şu ikisi arasındaki farkı hala kavrayamadın ya sana hem yuh diyorum hem de pes diyorum. Yazık ya, ilkokul çocuğuna bunları anlatsaydık anlamıştı. Tekrar pes diyorum sana. Eğitim düzeyin nedir sorabilir miyim? Th

Alıntı Originally Posted by trendhound Yazıyı Oku
    madem öyle, 4.35 milyar hisseye karşın neden 4.1 milyar adet rüçhan veriyor ykbnk? eğer dediğin doğru olsaydı 4.35 milyar adet rüçhan vermeleri gerekmez miydi? rüçhan kullanım bedelinin 1 tl olduğu açık ve net bir şekilde banka tarafından açıklandı halihazırda. cevabınızı merakla bekliyorum. th

Alıntı Originally Posted by trendhound Yazıyı Oku
    eğer banka mevcut toplam hisse sayısı kadar yani 4.35 milyar adet rüçhan belirleseydi ve her birinin kullanım bedeli 94.32 kuruş olsaydı; o zaman volbor güneysu proton haklı olurdu

lakin

banka 4.35 milyar hisseye karşın 4.1 milyar rüçhan çıkartıyor ve her birinin kullanım bedeli 1 tl dir (bkz: Kap)

yani

eldeki mevcut her bir hisse için 0.9432 adet rüçhan veriyor
    bak

sermaye 4,350 diyelim
    artan sermaye tutarı 4,100
    ulaşılacak sermaye tutarı 8,450

sermaye arttırım oranı %94,32 bedelli
    bu oran karşısında toplanacak tutar da 4,100

hala anladığını hatta anlayabileceğini sanmam
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

6.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    10 ykb si olan

10 ykb E + 10 ykb R görür hesabında

R lerin bedelini %94.32 den yatırırsa,

10+9.432 tane birleşme sonucunda senet olur elinde..

örnek..
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...51#post1823251
    Sn güneysu

sanırım size hitaben yazdığım yazıyı silerek
    kendi yazınızı da düzeltmişsiniz
    bu yeni yazınız tamamen DOĞRU
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

7.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    [B]Sn TH

Kapta öyle bir yazı göremedim, 4.1 milyar rüçhan çıkacak diye,

GÖREMEZSİNİZ Kİ,
    TH ın SALLADIĞI ŞEKİLDE BİR SERMAYE ARTTIRIMI AÇIKLAMASI 29 SENEDİR BORSA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞTİR
    TH HALÜSÜLASYON GÖRÜYOR yada BORSA CEHALETİ NEDENİ İLE ANLAYAMIYOR

ZAVALLI BİLAL OĞLAN

bu da GS da ki

bir önceki sayfada da, elinde GS olan bir üyenin rüçhan pazarı açıldığı gün foruma attığı resimden de anlaşılacağı gibi, 5003 gs 5003 rüçhan hesabında oluşmuş.
    TABİ Kİ BU yukarıda lacivert hale getirdiğim ŞEKİLDE GÖRÜNECEK
    sn güneysu

DOĞRU TEK ve DEĞİŞMEZ
    BORSA TARİHİNDE ADAMINA GÖRE DOĞRU OLACAK BİR KONU YOK
    ARACI KURUMLARIN KULLANDIĞI TÜM MUHASEBE SİSTEMLERİNDE AYNI DIR BU DURUM

TH yakında forumdan kaybolur
    2 3 ay yazmaz sonra ufaktan gelir
    yada
    yeni bir nick alır yeniden başlar
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

8. BİR DE BU TOPİKDE Kİ
    yazılan yazıları okuduğumda cidden
    bir yandan dehşete kapıldım
    bir yandan da çok sevindim

dehşete kapılmam daki neden; bu kadar çok bilmez in borsa da işlem yapıyor olması
    sevinmem deki neden de ; iyi ki varlar da bilen ler bunlar sayesinde para kazanıyor

HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

Sayfa 92/817 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •