Sayfa 54/817 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 425 - 432 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artırım dedikoduları varmış...
    umarım en kısa zamanda olur. bankalar endekse göre oldukça geri, bu ise diğer bankalara göre oldukça geri(diğer bankalara göre 5-6 fiyatları arasında olmalıydı, endekse göre daha da yukarıda. bunun nedeni sermaye yeterlilik rasyosunun düşük kalması. dedikoduya göre 1 milyar dolar sermaye konacak, bir kısım hisse de satılacakmış. bu hisse satılacak kısmı da güzel, şüphesiz borsadaki geri kalmış fiyattan değil, en azından defter değerinden yapılır. diğer taraftan bedelli olması, borsa yatırımcısının kulağına hoş gelmez, negatif etki yaratır mı? pek sanmıyorum, 2 patronun hisseye sahip çıkıyor görüntüsü daha ağır basacaktır.

2. Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    umarım en kısa zamanda olur. bankalar endekse göre oldukça geri, bu ise diğer bankalara göre oldukça geri(diğer bankalara göre 5-6 fiyatları arasında olmalıydı, endekse göre daha da yukarıda. bunun nedeni sermaye yeterlilik rasyosunun düşük kalması. dedikoduya göre 1 milyar dolar sermaye konacak, bir kısım hisse de satılacakmış. bu hisse satılacak kısmı da güzel, şüphesiz borsadaki geri kalmış fiyattan değil, en azından defter değerinden yapılır. diğer taraftan bedelli olması, borsa yatırımcısının kulağına hoş gelmez, negatif etki yaratır mı? pek sanmıyorum, 2 patronun hisseye sahip çıkıyor görüntüsü daha ağır basacaktır.
    bloomberg de teb uzmanı az önce bu durumun hisse fiyatı üzerinde olumsuz etkisi olacağını söyledi.

4. Oncelikle bir bankanin bedelli yapiyor olmasi, yeterli derecede karli olmadigini gosterir. Cok kucuk bir banka olsa sermaye artirip isleri buyutecek denebilir ama bu Turkiyenin 5-6. bankasi.
    Ayrica kredili mal tasiyanlar ve buyukler yuklu odeme yapmak yerine karli pozisyondan cikip bedelli sonrasi girmek isteyebilir. Kucuk ortaklarin odeyecegi rakam 200milyon dolara yakin. Bu az bir rakam degil.

5.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Oncelikle bir bankanin bedelli yapiyor olmasi, yeterli derecede karli olmadigini gosterir. Cok kucuk bir banka olsa sermaye artirip isleri buyutecek denebilir ama bu Turkiyenin 5-6. bankasi.
    Ayrica kredili mal tasiyanlar ve buyukler yuklu odeme yapmak yerine karli pozisyondan cikip bedelli sonrasi girmek isteyebilir. Kucuk ortaklarin odeyecegi rakam 200milyon dolara yakin. Bu az bir rakam degil.
    sayın alisütçü;
    Bu rakama bir de benim gibi çok küçük yatırımcıların bekleme maliyetini eklemek gerekiyor. Yaklaşık üç sene önce
    bankanın sahibi olduğu gurup ve güçlü sermaye yapısı var diye düşünerek aldım. Bankaların karlarını ve sermaye yeterliliklerinden bahsedildiğinde bu banka nasıl bu hale gelir üstelik banka sahibi gurubun eskiden koçbank diye bankası vardı ve onunla birleştirdiler.Yani bu gurubun Türkiye'deki ekonomi ve finans yapısından haberi ve ona uygun ekonomi ve finans politikası mı yok?

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Sayın şef;

Dedikodu dahi olsa; yazılanlar dahi banka yönetiminin (Hele hele yaptıkları açıklamaları okuyunca pes yani dedim) neyi nasıl yapacaklarına karar verememiş olmaları, bu grubun yapı kredi bankasının satınalınması esnasındaki durumu düşününce çok şaşırıyorum.

şahsen uzun vadeli yatırımcı anlayışına sahip üç yılınıda burada geçirmiş birisi olarak ne diyeceğimi bilmiyorum.Hayırlısı olur inşallah...(Bu yazdıklarımı kimse al sat tut tavsiyesi olarak almasın. Ki öyle anlaşıldığından da eminim.)
    Herkeze iyi günler herşey gönlünüzce olsun
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Oncelikle bir bankanin bedelli yapiyor olmasi, yeterli derecede karli olmadigini gosterir. Cok kucuk bir banka olsa sermaye artirip isleri buyutecek denebilir ama bu Turkiyenin 5-6. bankasi.
    bedelli sermaye artırımı herzaman kötü birşey değildir. şirketin sermayesi eriyordur, sermaye koyar. yada karlı bir şirkettir, daha fazla kar etmek için koyar. yapı kredideki sorun, krediyi fazla vermiş, para olsa daha fazla kredi verip karını artırabilecek. sonuçta parayı koç holdingden alıp yapı krediye koyuyorsun. hangisi için olumlu bir durumdur?
    yeterli kar etmiyordur, göreceli olup, kabul edilebilir bir görüştür(bilançodaki karlılık açısından) . lakin unicredit ve koç holding boşa para koymaz diye düşünüyorum. diğer taraftan özkaynaklardaki büyüme, olumsuz bir resim çizmiyor.
    aslında buradaki tek olumsuz yan, belirsizlik ortamı. biran önce koç karar verip sermaye artırımı şeklini açıklaması pozitif olur.

7. bu haberleri çıkarıp yayanları SPK ve BDDK'ya şikayet edeceğim.
    bilgi manipülasyonu neymiş öğrensin onun bunun çocukları,
    bu ikinci oluyor...

Ykb: Bankamız yönetim kurulu tarafından sermaye artırımı yönünde herhangi bir karar bulunmamaktadır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 54/817 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •