Sayfa 95/817 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 753 - 760 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. 4,5 milyar kar yilsonu tahmini ama sermaye 8,5 milyar olacak.
    Bankalar kisa vadeli mevduat toplayip uzun vadeli kredi veriyor. Isin riski, vade farkindan ve faiz farkindan kaynaklaniyor. Her 2 risk de gerceklesiyor. Ykbnk ozelinde kotu krediler NPL ortalamasinin ustunde, ayrica faizler de yukseliyor yani kisa vadede daha yuksek faiz ile mevduat cekip, eski dusuk faizli kredileri fonluyorsun, kredi artisi nominal farki kapatacak kadar yuksek degil.
    Sonuc, banka bedelli yapiyorsa bu riskleri iyi yonetemiyor ya da paradan para kazanamiyor demektir. Patron sermaye ekliyor. Faizler bu sekilde yukselmeye devam ederse bu sermaye artisi da ise yaramaz cunku banka onu da yakmaya devam eder. Ancak faizler yataya gecer, kredilerde artis baslar ya da kotu kredi orani azalirsa eskisinden daha guclu yoluna devam eder.

2. Sayın alisütçü
    İnşallah elinize sağlık
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

3. 03 Mayıs Perşembe 15:05
    YAPI KREDİ: 2020'DE TEMETTÜYE TEKRAR BAŞLANMASI HEDEFLENİYOR
    Bloomberg Ht'den
    Maşallah hisse'me ve yöneticilerime
    Ben de yaşarsam görürüm herhal
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

4. Sayın Gudwane bu karı bekliyordum. Bankacılık endeksinde düşüşler konsolide olduktan sonra yükselişe en hızlı tepki verecek hissedir.
    3-5 ay sonra çok farklı bir hisse olacağını ümit ediyorum.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. Ben genelde severim böyle bedelli bölünen hisselerin rüchanlarını alıp bedelliye katılmayı. Tabi güzel marj olursa.
    Geri sayfalarda yapılan rüçhan ve bölünme tartışmalarını okudum da sayın Volbor un yazdığı şekilde oluyor bu işler. Elinde kaç adet ykb varsa o kadar adet rüchan alırsın 2x2 =4 değişmez.
    Bazı aracı kurum yada banka danışmanlarının dünyadan haberi yok. En son bi şirket bedelli yaptı 2 hafta önce aracı kurum danışmanının dediklerini yapsaydım yandıydım Hatalarından örnek: Rüchan oranı orada %105 di, rüchan hakkı kullanma fiyatı da 0,89 du. 100bin için bana 89 bin TL alacağız dedi olur mu dedim oran %105 benden 94 bin almanız lazım ben size bi döneyim dedi evet haklısınız vs vs...yanisi araştırın bilgi güçtür
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7. Arkadaşlar bedelli tarihi belli oldu mu?

GRACE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Sonra Vay Ben Duymadım Vay Ben İşitmedim Vay Diyenin Vay Haline......!

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 95/817 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •