Sayfa 739/817 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Dünkü hacim 544M idi, bugün de şu ana kadar 350M. Kapanışta herhalde 400M civarı olur. Bundan sonra hızlanır büyük ihtimalle...

Faiz arttırımı ile ilgili ülkede yazmayan kalmadı ama ben de ufak bir katkı yapmak istiyorum naçizane:

Acaba diyorum TeCe Merkes Bankesi kura müdahale edecek de bunu 10 Liraya yakın mı yapmak istiyor acaba? Akla yatan ihtimallerin hiçbiri böylesine bir indirimi açıklamıyor; belki bir ihtimal böyle bir olay olabilir. Son 16 dakikadır bu konuya kafa yoruyorum, aklıma yatan tek ihtimal bu...

DTD
    Cheuto dostum dolar cinsi yerlerdeyiz.
    Bazen 3 kolon loto oynarsın ya şansına.
    Yatırımcı da öyle.
    Alayım ne olacak en kötü sıfırlarız diye serbest atış giriyor.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Dünkü hacim 544M idi, bugün de şu ana kadar 350M. Kapanışta herhalde 400M civarı olur. Bundan sonra hızlanır büyük ihtimalle...

Faiz arttırımı ile ilgili ülkede yazmayan kalmadı ama ben de ufak bir katkı yapmak istiyorum naçizane:

Acaba diyorum TeCe Merkes Bankesi kura müdahale edecek de bunu 10 Liraya yakın mı yapmak istiyor acaba? Akla yatan ihtimallerin hiçbiri böylesine bir indirimi açıklamıyor; belki bir ihtimal böyle bir olay olabilir...

Son 16 dakikadır bu konuya kafa yoruyorum, aklıma yatan tek ihtimal bu...

DTD
    Merkeşde net dolar var mı ki müdahale etsin, sanmıyor been

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Cheuto dostum dolar cinsi yerlerdeyiz.
    Bazen 3 kolon loto oynarsın ya şansına.
    Yatırımcı da öyle.
    Alayım ne olacak en kötü sıfırlarız diye serbest atış giriyor.
    Yatırımcıdan kastın küçük yatırımcı ise onlarda bu iki günlük hareketi/hacmi yaratabilecek bir para yok, olamaz. Tam tersine çoğu mal kaptırmıştır...

O zaman soru şu: Bu hareketin suyu nereden ve neden geliyor?
    Dil aslandır, yatar eşikte...

4.  Alıntı Originally Posted by şekerci Yazıyı Oku
    Merkeşde net dolar var mı ki müdahale etsin, sanmıyor been
    Var ya da yok, bilemiyorum. 16 dakikalık düşünce fırtınası ile ancak bu kadarlık bir sonuca varabildim...

5. Farklı bir bakış açısına ihtiyacımız var gibi. Dünyada neredeyse tüm merkez bankalarının faizleri o ülkedeki enflasyonun gerisinde. Amerika'da enflasyon %5.3 faiz 0.25, Avrupa'da %3-4, faiz sıfıra yakın. İngiltere de aynı. Rusya faiz arttırdı ama enflasyon zaten onun üstünde. Bugün Paraguay'da faiz arttırdı ama enflasyon %4 faiz 2.75 oldu...

Yüzdesel olarak Amerik'da alacağınız faiz enflasyonun %5-10'u kadar. Reel olarak % -5. Avrupa'da da reel faiz % -3-4. İngiltere de öyle...

Evet, elma ile armut karşılaştırıyorum, nefesinizi tüketmeyin, ama bizdeki reel faiz şu anda Amerika ve Avrupa'daki reel faiz ile aynı. Amerika aylık 120 Milyar Dolar bono alımı yapıyor. ECB 80-90 Milyar Euro...

Yani biz bu işin içinden nasıl çıkacağız bilmiyorum ama peki bunlar bu işin içinden nasıl çıkacak?

Demek istediğim negatif reel faizi sadece bizim merkez bankamız vermiyor, herkesin reel faizi ekside...

Farklı bir bakış açısına ihtiyacımız var gibi. Dünyada neredeyse tüm merkez bankalarının faizleri o ülkedeki enflasyonun gerisinde. Amerika'da enflasyon %5.3 faiz 0.25, Avrupa'da %3-4, faiz sıfıra yakın. İngiltere de aynı. Rusya faiz arttırdı ama enflasyon zaten onun üstünde. Bugün Paraguay'da faiz arttırdı ama enflasyon %4 faiz 2.75 oldu...

Yüzdesel olarak Amerik'da alacağınız faiz enflasyonun %5-10'u kadar. Reel olarak % -5. Avrupa'da da reel faiz % -3-4. İngiltere de öyle...

Evet, elma ile armut karşılaştırıyorum, nefesinizi tüketmeyin, ama bizdeki reel faiz şu anda Amerika ve Avrupa'daki reel faiz ile aynı. Amerika aylık 120 Milyar Dolar bono alımı yapıyor. ECB 80-90 Milyar Euro...

Yani biz bu işin içinden nasıl çıkacağız bilmiyorum ama peki bunlar bu işin içinden nasıl çıkacak?

Demek istediğim negatif reel faizi sadece bizim merkez bankamız vermiyor, herkesin reel faizi ekside...
    farklı bir bakış açısı ancak hatalı olma ihtimali yüksek.
    dünyadaki enflasyon verisi pandemi sebebi ile ortalamaların çok üzerine çıktı.bu anormal verileri, yıllardır sanki amerikada enflasyon %5 gibi kabul edenleri yanıltabilir
    amerikada enflasyon en son 2008 yılında %5 çıktı ve ondan beri ortalama 1-2 civarlarındadır ve negatif çıktığı zaman da azımsanamayacak kadar çoktur.
    ürettiğinizden fazla tüketmiyorsanız bahsettiğiniz sistemde sıkıntı yok tabi ..bizim gibi paraya ihtiyacı olan üstelik de üretmeyenler için ise ateşte yürümekten farkı yok

7. Hatalı derken sanki şu anda doğru bir bakış açısı varmış gibi oluyor...

Hatalı derken sanki şu anda doğru bir bakış açısı varmış gibi oluyor...
    şu anki durum bana göre doğru değil belki başkalarına göre doğrudur.
    sadece faiz ya da kur ile terbiye edilecek kadar basit bir ekonomik durum içerisinde değiliz.

Sayfa 739/817 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •