Sayfa 519/817 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

ykbnk portföyümün % 70 ni teşkil ediyordu. bir hisseye bu kadar yer vermemem gerekiyordu, lakin aşırınında aşırısı ucuzlukta olunca dayanamadım. lakin en kısa sürede azaltmam gerekiyordu ve bu sınırlı yükselişle birlikte kara geçince azaltmayı yaptım ve yarıya yakınını sattım. bundan sonraki seyir için yıl sonu bilançoyu bekledim. bana göre açıklayabileceği en iyi bilançoyu açıkladı. artık benden hisse yok, 3 aylıklarla önümüzdeki senenin resmini görünceye dek.

2. Artık 3. denemeyi yapması gerekiyor. Yapmayacaksa yön aşağı olur. Eğer yapıp yine kıramaz ise 2.03 ü yine yön aşağı olur. Bir hisse bir direnci 3 kez deneyip kıramazsa, dış etkenlerde anormal bir değişiklik olmadığı sürece 4. yü bir aşağı geri çekilme yapmadan denemez. Bu hafta artık denemeli ve kırmalı. Beklentim bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Yapı Kredi'den 4.7 milyar TL kâr
    Yapı Kredi Bankası'nın net kârı geçen yılın tamamında yüzde 29 artışla 4.7 milyar liraya, dördüncü çeyrekte yüzde 23 artışla 1.1 milyar liraya çıktı.

Yapı Kredi, cuma açıkladığı 2019 hedeflerine göre bu yıl net faiz marjının aynı kalmasını, komisyon gelirlerinde ise yüzde "orta onlular" seviyesinde artış hedefliyor.

Yapı Kredi diğer faaliyet hedefleri doğrultusunda maddi ortalama özkaynak kârlılığında bu yıl yüzde olarak "düşük onlu" seviyeleri yakalayacağını belirtti.

FAİZ GELİRLERİ ARTTI
    Bankanın net faiz gelirleri konsolide olmayan 2018 bilançosuna göre geçen yılın tamamında bir önceki yıla kıyasla yüzde 51 artışla 13.9 milyar liraya çıkarken, Ekim-Aralık aylarından oluşan dördüncü çeyrekte yüzde 46 artışla 3.9 milyar lira oldu.

Net ücret ve komisyon gelirleri yılın tamamında yüzde 28 artışla 4 milyar lira, dördüncü çeyrekte yüzde 34 artışla 1.1 milyar lira oldu.

Bu yılın tamamında TL kredilerde yaklaşık yüzde 15 ile özel bankaların hafif üzerinde kredi büyümesi hedefleyen Yapı Kredi, mevduatlarda ise orta onlular düzeyinde artış öngörüyor.

Aktif kalitesinde geçen yıla göre hafif bozulma öngören banka, takipteki kredilerin toplam kredilere oranının yüzde 7'nin altında kalmasını, sermaye yeterlilik oranının ise yüzde 15'in üzerinde olacağını tahmin ediyor.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonom...l-kar-3381102/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Artık sıkıcı bir hal almaya başladı gün içi trade yapıyorum bir kısmı ile. açılış değerinin 2 pips üstünden satış veriyorum 2 pips altına alış akşamdan sonraki geçrekleşip gerçekleşmemesine bakıyorum. 2 iş gündür işe yarıyor. Belli bir miktarı sabit tutuyorum her ihtimale karşı uçar gider diye. Böyle devam ederse tam günlükçü kağıdı olacak. Günlük çorba parası çıkıyor en azından.

5. Merhaba.
    Kalan ykb lerde gitti kâğıtta duranlara bol şans.

6. ANALİZ-Yapı Kredi Bankası Bilanço Gerçekleşmeleri(İş Yatırım)

İş Yatırım ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz:

"YKB yılın son çeyreğinde TL1.081mn solo net kar açıkladı. Açıklanan kar rakamı beklenti ortalaması olan TL913mn (İş Yatırım: TL 966mn)'un yaklaşık %18 ve %12 üzerinde gerçekleşti. Bankanın 2018 karı 2017 yılına göre %29 artış göstermiş durumda. Bankanın son çeyrek öz kaynak karlılığı 50 baz puan gerileyerek %10.9 olarak gerçekleşirken, bunda senenin ortasında yapılan %94'lük bedelli sermaye artırımının sulandırıcı etkisi de bulunuyor. YKB'nin karşılıklar öncesi toplam faaliyet gelirleri bir önceki seneye göre %71 düzeyinde artarken, TÜFEX gelirlerinin 2017 rakamlarına yaklaştırılması (normalleştirilmesi) durumunda bile bu kalem yıllık olarak %32 artış göstermekte. Buda bankanın artan ana gelir faaliyetlerindeki gücü ortaya koymakta. Sektördeki eğilime paralel olarak bankanın ikici grup ve takibe attığı kredilerde son çeyrekte bir sıçrama gözükmekle beraber ayrılan karşılıkların takip gruplarındaki kredilere oranı açısından banka benzer bankalara göre daha muhafazakâr ve hazırlıklı gözükmekte.

2018 yıllık kar büyümesinin %15'in üzerinde olması bekleniyor. Banka 2019 yılında yaklaşık %10 toplam kredi büyümesi ve %15 civarı mevduat büyümesi öngörüyor. TÜFEX gelirlerinin normalize edilmiş haliyle hesaplanan net faiz marjının yatay kalması beklenirken, banka yeni yılda takip oranının %7'nin altında, risk maliyetinin ise 2018 seviyesi olan 250 baz puana yakın 300 baz puanın altında gerçekleşmesini hedefliyor. Ücret ve komisyon gelirlerinin de %15 artışı öngörülürken, maliyet etkinliği yine ön planda tutulmaya devam edecek. YKB için AL tavsiyemizi koruyoruz. Bizce yönetimin son çeyrekte muhafazakar bir yaklaşımla karşılık ve takibe atma politikasını benimsediğini ve bunun da 2019 için iyi bir baz teşkil edeceğini öngörüyoruz. "

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20190205090320304_1.pdf

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. ANALİZ-Yapı Kredi Bankası 4.Çeyrek Bilanço Değerlendirmesi(Halk Yatırım)

Halk Yatırım ( http://www.halkyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Net kâr, bir önceki çeyreğe göre azalmasına rağmen piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Yapı ve Kredi Bank.'ın 2018 yılının son çeyreğinde net dönem kârı bir önceki seneye göre %22.93 artarak 1.08 milyar TL'ye yükseldi. Net kâr bir önceki çeyreğe göre azalmasına rağmen piyasa beklentisi olan 913 milyon TL'nin üzerinde gerçekleşmiştir. Yapı ve Kredi Bank.'ın net faiz gelirleri, geçen senenin aynı dönemine göre %46.16 oranında artarak 3.92 milyar TL'ye yükselmiştir. Diğer faaliyet gelirleri de 139.57 milyon TL artmıştır. Bankanın 2018 yılı son çeyrek aktif büyümesi %16.87 ve aktif karlılığı ise %1.45 olarak gerçekleşirken, özkaynak büyümesi %29.59 ve özkaynak karlılığı da %13.51 olarak gerçekleşmiştir. Bankanın 2018 yılı son çeyreğinde kredilerindeki artış 16.38 milyar TL olarak gerçekleşirken, mevduatlarındaki artış 33.2 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Böylece bankanın 2018 yılı son çeyreği için kredi büyümesi %8.40 artarken, mevduatlarındaki büyüme de %19.61 olarak gerçekleşti. Bankanın kredi mevduat oranı ise %104.34 olarak gerçekleşti. 2018 yılı son çeyreğinde bankanın komisyon gelirleri bir önceki çeyreğe göre %34.46 artarak 1.06 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Bankanın F/K oranı %3.55, PD/DD oranı %0.42 olarak gerçekleşti. Yapı ve Kredi Bank. sermaye yeterlilik rasyosu %16.07 olarak gerçekleşmiştir. Banka son bir aylık dönemde %22.50 kazançla BİST 100 Endeksinin üzerinde performans gösterdi. Hisse BİST Banka endeksinin üzerinde getiri sağladı."

Analizin tamamı için:

https://www.halkyatirim.com.tr/Uploa..._112306867.pdf

8. ANALİZ-Yapı Kredi Bankası Teknik Analiz(ICBC Yatırım)

ICBC Yatırım ( http://www.icbcyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz:

"YKBNK Teknik Bakış

Hisse yıllık ortalaması 264 MAV TRY 1.93 üzerinde tepki hareketine devam ediyor.

Haftalık bazda yüksek işlem hacminin gerçekleştiği 2.01 üzerinde yatay band (2.02-1.91 bandı) yukarı sonlanabilir

Aşağıda saatlik bazda 10-22 MAV 1.95 seviyeleri izlenebilir (1.93-1.91 saatlik bazda sonraki destekler)

Haftalık bazda dirençler: 2.04 2.05 , 2.10 2.12 2.14 bu seviyelerde kar satışları görülebilir.

Haftalık bazda Kısa vadeli göstergelerde önceki tepeler üzerinde

kalma / yatay güçlü görünüm devam ediyor.

Kısa vade momentum 100 sınırında , günlük bazda diğer kv göstergelerde dip oluşumları 2.01-2.02 bandı üzerinde teyit edilebilir.

MACD ortalaması üzerinde, sıfır çizgisi üzerinde Al konumundadır.

2018 ŞUBAT AYINDAN GELEN ALÇALAN TREND KIRILI(MI)?

*MAVİ ÇİZGİ TRY 2.04-2.05... "

Sayfa 519/817 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •