Sayfa 110/817 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 873 - 880 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Dolar bazlı bankalar feci..
    Endeks de 2 doları kırarsa o da feci olacak

Kırmış da olabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,030
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar bazlı bankalar feci..
    Endeks de 2 doları kırarsa o da feci olacak

Kırmış da olabilir
    Babislere geldik ulkece.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Pazar günü olmasına rağmen bankacılık sektöründe önemli bir gelişme yaşandı bugün. YKBNK'nin ana ortaklarından İtalya'nın en büyük bankalarından UniCredit, Fransa'nın ve Avrupanın en büyük bankalarından 1.5 trilyon euroluk aktifleri olan Société Générale ile şirket birleşmesi yapmak için adım attı ve SocGen'e birleşme teklifini sundu. Société Générale, Deutsche Bank'a eşdeğerdir aktifler açısından. UniCredit'in aktifleri ise 900 milyar eurodur. Eğer bu birleşme olursa 2.4 trilyon euroluk aktifleriyle Avrupanın en büyük bankası ortaya çıkmış olur, 2.3 trilyon euroluk aktifleriyle şu anda 1 numara olan İngiliz bankası HSBC 2 numaraya düşer. Bu teklifi bugün itibariyle (3 Haziran 2018 Pazar) şu anda SocGen direktörleri incelemeye aldılar. Kaynak: Financial Times, Haberin İngilizce aslını aşağıya geçiyorum:

Italy's UniCredit seeks merger with SocGen of France

Italy's UniCredit is plotting to merge with French rival Société Générale in a bold move that would see two of Europe's big banks **** forces, leading the way for an expected round of banking mergers on the continent. Jean-Pierre Mustier, UniCredit's French chief executive, has been pioneering the idea for several months, according to people close to the situation. They said no formal approach has been made but SocGen directors have also been studying the possibility of a combination.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

4. YKBNK'ın 4.1 milyar tl lik bedellisi için geçen Perşembe günü SPK'dan onay çıktı. 6 Haziran Çarşamba günü rüçhan tahtası açılacak, 20 Haziran'da da bedelli sona erecek. Bu bedelliden sonra YKBNK 8.44 milyar tl lik sermayesi ile TR bankaları arasında en yüksek sermayeli banka olacak, SYR %13.5'den %16'ya yükselecek. Bu sermayenin yarım milyar dolar daha artırılması planlanıyor ve bu gerçekleşirse sermaye 10.7 milyar tl ye çıkacaktır. Aktifleri açısından YKBNK ile HALKB birbirine eşdeğer ancak YKBNK'nın sermayesi HALKB'nin toplam piyasa değerinden bile fazla hale gelecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. YKBNK Günlük

Hayat hoş gerisi boş

6. Cuma günü yabancılar almaya devam etmiş ...ytd

7. Peki bedelliye katılanlardan ne zaman para tahsil edilip hisseleri verilecek?
    rüçhan açıldığı ilk gün mü yoksa son günü mü ?
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Sonra Vay Ben Duymadım Vay Ben İşitmedim Vay Diyenin Vay Haline......!

8. Şimdi arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak lazım. Faiz artırımı bankalara yaramaz örnek vermek gerekirse,kimse bu fk ya aldanıp girmesin mala.Sene 2013 yıllık net kar rakamına bakın sene 2014 faiz artırımı olmuş o sene karındaki düşüşe bakın 1.200 m. kar düşüşü var bir faiz artırımı daha gelirseki gelme ihtimali çok yüksek senelik net kar 3000 m. ortalama gelebilir bu oranda fk sını caziplikten çıkarır bence.Yinede uygun sayılır ama bu ortamda 6 fk bir banka için normal kabul edilebilir ucuz değil !

Sayfa 110/817 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •