Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Emeklilik yolunda (uv portföy)

1. 1250 lot %80 POLTK
    1030 lot %8 ACSEL
    1010 lot %8 SARKY
    ................%1 EREGL
    ................%1 SASA
    ................%1 HEKTS
    ................%1 SUMAS ilk paylaşımınız bu idi sattıklarınız var aralarında ereğli sumaş acsel satarken kaçtan sattığınızı ve kalanlarda maliyetlerinizi sakıncası yoksa paylaşırsanız daha bi tetikleyici olur...

2.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    poltk bugün temettü dağıtımımı yaptı bide ayrıca poltk (KAP) tan baktım ama 2018 bilançosu yayınlanmamış bi yanlışlıkmı var acaba? ben mi bulamadım. başarılar..
    Evet temettü dağıtımı yaptı , bugün hesaplara geçecek. POLTK özel hesap dönemli bı firma , yıl sonu bilançosu 30.09.2018 de çıktı.

3.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    1250 lot %80 POLTK
    1030 lot %8 ACSEL
    1010 lot %8 SARKY
    ................%1 EREGL
    ................%1 SASA
    ................%1 HEKTS
    ................%1 SUMAS ilk paylaşımınız bu idi sattıklarınız var aralarında ereğli sumaş acsel satarken kaçtan sattığınızı ve kalanlarda maliyetlerinizi sakıncası yoksa paylaşırsanız daha bi tetikleyici olur...
    ...... ile gosterdiklerimde sembolik , sadece takip etme amaçlı lot tasiyordum, uygun bir zamanda (param olduğunda ) toplu bı alım yapmak icin. Toplam %1 bile değildi portföyde ki yerleri. O nedenle lot sayısı yazmamistim. Halen aynı durum geçerli sayılır.

ACSEL i temettü politikası nedeniyle ufak bı kar ile sattım.

Maliyetler yaklaşık olarak; Poltk 35.5 SARKY 3.4 HEKTS 11.3 KORDS 11.1 CELHA 5.8 seviyesinde. Yani aslında hepsi suanki fiyatlarına yakın, sebebi de uzun zamandır biriktirdiğim tek hisse poltk idi. Diğerlerini alalı çok uzun zaman olmadı.

Kurallarım;

*Bilanço çok net bozulmadikca satılık hissem yok.

*Portföy çok ileride bile maksimum12 adet hisse ile sınırlı olacak. Büyük ihtimal 12 ye bile hiç bir zaman ulasmayacak.

*Uzun vadede bile maliyet önemlidir tabiki ama iyi mal çok ucuz olmaz. O nedenle maliyete aşırı takıntılı değilim, mal iyiyse.

*Yinede portföye kelepir bı hisse eklemek istiyorum, cimsa mesela, ilk fırsatta (param olduğunda) halen fiyatı uygun olursa eklemeyi düşünüyorum.

*Bugün POLTK dan 1013 TL temettu gelecek , bunu da mevcut portföyde ki hisselerde alimda kullanacağım.

Yorumlarınız , düşünceleriniz ,önerileriniz benim için önemli.
    Son düzenleme : uvy; 20-03-2019 saat: 08:41.

4. Alımlara devam , son durum ;

1310 lot POLTK
    2630 lot SARKY
    520 lot HEKTS
    170 lot KORDS
    250 lot CELHA

*POLTK dan gelen 1013 TL temettü ile KORDS CELHA SARKY alındı.

5. Temettunuz hayırlı olsun nacizane tavsiyem cimsa yerine eğer çimento dusunuyorsaniz nuhcm yahut akcns inceleyin derim özellikle akcns YTD

6.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    Temettunuz hayırlı olsun nacizane tavsiyem cimsa yerine eğer çimento dusunuyorsaniz nuhcm yahut akcns inceleyin derim özellikle akcns YTD
    Portföye 1 çimento , 1 enerji şirketi eklemek istiyorum, teşekkürler tavsiyeniz için. İncelemeye başlıyorum ikisinide.

7.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    Temettunuz hayırlı olsun nacizane tavsiyem cimsa yerine eğer çimento dusunuyorsaniz nuhcm yahut akcns inceleyin derim özellikle akcns YTD
    Cimsa yerine neden akcansa yada nuhcm? Cimsa çok ucuz gözüküyor. Bilmedigimden soruyorum.

8. Alımlara devam, son durum;

1310 lot POLTK (1013 TL Temettü alındı)
    2680 lot SARKY
    540 lot HEKTS
    210 lot KORDS
    330 lot CELHA

Çimento sektörü üzerine araştırmam devam ediyor Nuhcm ile cimsa arasında kalmış durumdayım.
    Ayrıca SASA da da çok aklım kalmış durumda. Ereğli deseniz ayrı aklımı celiyor. :D
    Enerji de ise aksen ' e alternatif öneren varsa dinlerim.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •